ΣΤΗΛΕΣ

Η πιο τρελή φάση της εβδομάδας

Σέντρα - γκάφα του τερματοφύλακα - πέναλτι - αποβολή - απόκρουση του πέναλτι - ριμπάουτ και σουτ στο δοκάρι. Όλα αυτά σε μία φάση για το Ασιατικό Τσάμπιονς Λιγκ (VIDEO).

Πόσες γκάφες μπορούν να γίνουν στην ίδια φάση; Πολλές στη συγκεκριμένη περίπτωση. Η Shandong Luneng βρισκόταν στην επίθεση στο 75ο λεπτό και κάποια στιγμή έγινε μία σέντρα στην αντίπαλη περιοχή. Ο τερματοφύλακας έχασε τη μπάλα, όμως ο Άντερσον της Sydney υπέπεσε σε πέναλτι και αποβλήθηκε!

Την εκτέλεση του ανέλαβε ο Ντιέγκο Ταρντέλι, με τον τερματοφύλακα να αποκρούει και τον Βραζιλιάνο στη συνέχεια να στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι! Για την ιστορία η Shandong ισοφάρισε σε 2-2 στο 89ο λεπτό και πήρε την πρόκριση στους "8" του Ασιατικού Τσάμπιονς Λιγκ.