ΣΤΗΛΕΣ

Γκολκίπερ σκοράρει με βολέ στο 93'!

Εκπληκτικό σκηνικό σε ματς ιταλικού πρωταθλήματος, με γκολκίπερ να χαρίζει βαθμό στην ομάδα του σκοράροντας με βολέ από τη μία εστία στην άλλη στο φινάλε (video)!

Γκολ και ασυνήθιστο θέαμα μπορεί να προσφέρει ακόμα και παιχνίδι της Serie D. Τρανή απόδειξη η αναμέτρηση της Μιλιάνικο-Τεράμο την τελευταία αγωνιστική, με τους γηπεδούχους να "τρελαίνουν" τους οπαδούς τους με γκολ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Τεράμο είχε προηγηθει με 1-0 και ήταν αγκαλιά με τη νίκη όμως ουδείς από τους παίκτες της μπορούσε να φανταστεί τι σκληρό παιχνίδι θα τους έπαιζε η μοίρα στα τελευταία δευτερόλεπτα.

Ο γκολκίπερ της Μιλάνικο, Παλένα, επιχείρησε ένα δυνατό βολέ μέσα από την περιοχή του στο 93', με τη μπάλα να παίρνει πολύ ύψος, να σκάει μία φορά στην αντίπαλη περιοχή και κατόπιν να προσγειώνεται στα δίχτυα, παρά την προσπάθεια του γκολκίπερ της Τεράμο να αποτρέψει το μοιραίο.

Το τι επακολούθησε από πλευράς πανηγυρισμών των γηπεδούχων δεν περιγράφεται... Το video μιλάει από μόνο του.