ΜΠΑΣΚΕΤ

Νίκη για τη Λιθουανία

Η Λιθουανία επικράτησε της Βραζιλίας με 64-61 και σημείωσε ακόμα μία νίκη στο πλαίσιο της προετοιμασίας της για το Παγκόσμιο Κύπελλο.

Ακόμα μία νίκη πήρε η Λιθουανία, η οποία επικράτησε της Βραζιλίας με 64-61 και έδειξε πώς παραμένει σε εξαιρετική κατάσταση ενόψει Παγκοσμίου Κυπέλλου. Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Βραζιλιάνοι πήραν το προβάδισμα στο σκορ με 22-18 για να πάνε οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια με 25-38.

Στην επανάληψη, όμως όλα άλλαξαν, καθώς οι Λιθουανοί ανέβασαν την απόδοση τους, μάζεψαν την διαφορά και κατάφεραν να φτάσουν στο θετικό αποτέλεσμα με 64-61. Ο Βαλαντσιούνας τελείωσε τον αγώνα με 11 πόντους, ο Σεϊμπούτις είχε 8 και ο Μοτεγιούνας 10. Για την Βραζιλία ο Σπλίτερ ολοκλήρωσε τον αγώνα με 11 πόντους, ενώ πήρε και 6 ριμπάουντ.