ΜΠΑΣΚΕΤ

Ήττα για Κίνα στην πρεμιέρα

Η Νότια Κορέα έκανε την έκπληξη και επικράτησε της Κίνας του Παναγιώτη Γιαννάκη στην πρεμιέρα του Πανασιατικού πρωταθλήματος με 63-59.

Η Κίνα του Παναγιώτη Γιαννάκη γνώρισε την ήττα στην πρεμιέρα της στο Πανασιατικό πρωτάθλημα με 63-59 από την Νότια Κορέα.

Η ομάδα του Παναγιώτη Γιαννάκη έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο με προβάδισμα δύο πόντων (15-13), ενώ το ημίχρονο έκλεισε με 31-29.

Στην τρίτη περίοδο, η Νότια Κορέα πέρασε μπροστά 42-46 για να φτάσει τελικά στην σπουδαία νίκη με 63-59. Από την Κίνα ο Γι Γιάνλιαν ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 23 πόντους και 10 ριμπάουντ, με τον Ζου να έχει 8 πόντους.

Για την Νότια Κορέα ο Κιμ σημείωσε 15 πόντους και ο Τσο 12. Επόμενος αντίπαλος για την Κίνα είναι η Μαλαισία.