ΜΠΑΣΚΕΤ

"Σκούπα" της Ρεάλ με τη Σαραγόσα

Με συνοπτικές διαδικασίες, η Ρεάλ Μαδρίτης προκρίθηκε στους τελικούς του ισπανικού πρωταθλήματος, κάνοντας το 3-0 επί της Σαραγόσα

Η Ρεάλ Μαδρίτης επιβλήθηκε με σκορ 77-63 της Σαραγόσα, έκανε το 3-0 και προκρίθηκε στους τελικούς της ισπανικής λίγκας.

Οι Μαδριλένοι "καθάρισαν" το ματς στο δεύτερο δεκάλεπτο με τον Ντάρντεν να σημειώνει 11 πόντους μέσα σε δύο λεπτά, οδηγώντας εκ του ασφαλούς την ομάδας του στη νίκη.

Το έργο του τελευταίου, ολοκλήρωσε ο Μίροτιτς με εξαιρετική εμφάνιση, καθώς τελείωσε το παιχνίδι με 18 πόντους και 5 ριμπάουντ.

Έτσι, η ομάδα του Πάμπλο Λάσο περιμένει πλέον το νικητή της σειράς Μπαρτσελόνα-Γκραν Κανάρια. Να υπενθυμίσουμε ότι αγωνίζονται ξανά την Τετάρτη (5/6) και η Μπαρτσελόνα προηγείται με 2-0 νίκες.