ΜΠΑΣΚΕΤ

Νίκησε η Φουενλαμπράδα

Η Φουενλαμπράδα υπέταξε εντός έδρας τη Μάλαγα με 80-78, έχοντας σε εξαιρετική βραδιά τον Λούμπος Μπάρτον. Διαβάστε αναλυτικά.

Η Φουενλαμπράδα πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση απέναντι στη Μάλαγα και κατάφερε να φτάσει στο θετικό αποτέλεσμα με 80-78.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά το παιχνίδι και έκλεισαν το ημίχρονο με προβάδισμα τεσσάρων πόντων (40-36), όμως το 30' βρήκε τη Μάλαγα να προηγείται (59-62)...

Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο της αναμέτρησης η Φουενλαμπράδα με κύριο εκφραστή των επιθέσεων της των Λούμπος Μπάρτον κατάφερε να πάρει τη νίκη με 80-78.

Το πρόγραμμα της 15ης αγωνιστικής (8/01): Μούρθια - Ρεάλ Μαδρίτης, Μπαρτσελόνα - Αλικάντε, Μπιλμπάο - Λαγκούν Άρο, Καχασόλ - Σαραγόσα, Ομπραντόριο - Βαδιαδολίδ, Γκραν Κανάρια - Βαλένθια, Εστουδιάντες - Μανρέσα, Μπανταλόνα - Κάχα Λαμποράλ.