ΜΠΑΣΚΕΤ

Νίκη για Μπαρτσελόνα χωρίς Ναβάρο, Γιασικεβίτσιους

Η Μπαρτσελόνα νίκησε την Εστουδιάντες 78-65, με τον Τσάβι Πασκουάλ να ξεκουράζει τους Χουάν Κάρλος Ναβάρο και Σαρούνας Γιασικεβίτσιους. Διαβάστε αναλυτικά τα αποτελέσματα.

Η Μπαρτσελόνα επικράτησε εντός έδρας της Εστουδιάντες με 78-65, με τον Τσάβι Πασκουάλ να ξεκουράζει τον Χουάν Κάρλος Ναβάρο και τον Σαρούνας Γιασικεβίτσιους.

Παράλληλα, επέστρεψε ο Ραμπασέδα, ο οποίος ήταν τραυματίας. Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυνατά το ματς και κατάφεραν να κλείσουν το πρώτο δεκάλεπτο με 16-9.

Το ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες στο 26-33 για να ανεβάσει την απόδοση τους οι γηπεδούχοι στη συνέχεια και να φτάσουν στο θετικό αποτέλεσμα με 78-65.

Από εκεί και πέρα, η Κάχα Λαμποράλ νίκησε την Μανρέσα με 81-70, χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερες δυσκολίες. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ο Κοζέρ, με τον Χάνγκα να προσθέτει 18.