ΜΠΑΣΚΕΤ

Νίκη για Μανρέσα

Ανάσα για την Μανρέσα, η οποία επικράτησε της Ομπραντόιρο 83-69 για την 18η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος.

Η Μαρέσα έκαμψε την αντίσταση της Ομπραντόιρο με 83-69 και παρέμεινε ζωντανή στην προσπάθεια που κάνει να παραμείνει στην κατηγορία.

Οι γηπεδούχοι επέβαλαν από τα πρώτα λεπτά του αγώνα το παιχνίδι τους και κατάφεραν να φτάσουν στο θετικό αποτέλεσμα.

Το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε στο 23-16, ενώ το ημίχρονο έκλεισε με 42-34. Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι με τον Σάλβα Άρκο να είναι σε πολύ καλή κατάσταση διατήρησαν το προβάδισμα τους και έφτασαν στη νίκη με 83-69.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα: Φουενλαμπράδα - Βαλένθια 72-69, Κάχα Λαμποράλ - Σαραγόσα 74-73, Μούρθια - Καχασόλ 73-81, Βαγιαδολίδ - Μπαρτσελόνα 82-88, Μάλαγα - Ρεάλ Μαδρίτης 67-91, Μανρέσα - Ομπραντόιρο 83-69.