ΜΠΑΣΚΕΤ

Ισοφάρισε σε 2-2 η Μπαρτσελόνα

Η Μπαρτσελόνα νίκησε την Ρεάλ Μαδρίτη στη Βαρκελώνη με 73-62 και ισοφάρισε τη σειρά των τελικών σε 2-2.

Η Μπαρτσελόνα πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση απέναντι στη Ρεάλ Μαδρίτης και κατάφερε να ισοφαρίσει τη σειρά των τελικών σε 2-2.

Το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε με 23-17 για τους Καταλανούς, ενώ το ημίχρονο βρήκε τους γηπεδούχους με οριακό προβάδισμα μπροστά στο σκορ 34-32.

Στο 30' οι παίκτες του Τσάβι Πασκουάλ, αύξησαν την διαφορά τους στους τέσσερις πόντους για να πάρουν τελικά το θετικό αποτέλεσμα με 73-62.

Από τους νικητές, ο Άντε Τόμιτς σημείωσε 18 πόντους, ενώ ο Χουέρτας πρόσθεσε 11. Ο Λουκάς Μαυροκεφαλίδης είχε 10 πόντους, ενώ μάζεψε και 5 ριμπάουντ. Το επόμενο "ραντεβού" μεταξύ των δύο ομάδων έχει προγραμματιστεί για την Τετάρτη (19/06) στη Μαδρίτη.