ΜΠΑΣΚΕΤ

Η Βαλένθια νίκησε τον Βασιλειάδη!

Η Βαλένθια επικράτησε στην παράταση με 113-111 την Μπιλμπάο, με τον Κώστα Βασιλειάδη να σημειώνει 27 πόντους για τους Βάσκους. Διαβάστε λεπτομέρειες...

Συγκλονιστικό παιχνίδι έγινε στην έδρα της Βαλένθια με τους γηπεδούχους να φτάνουν τελικά στη νίκη κόντρα στην Μπιλμπάο με 113-111.

Η ομάδα του Φώτη Κατσικάρη με τρίποντο του Κώστα Βασιλειάδη, ο οποίος βρισκόταν σε πολύ καλή κατάσταση ισοφάρισε σε 101-101 και έστειλε το ματς στην παράταση.

Στο έξτρα πεντάλεπτο οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, με τον Τόμας Κελάτι να διαμορφώνει το τελικό σκορ μερικά δευτερόλεπτα πριν το τέλος του ματς.

Ο Κώστας Βασιλειάδης ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 27 πόντους, 11/11 βολές, 2/2 δίποντα και 4/8 τρίποντα, πραγματοποιώντας εξαιρετικό ματς. Ο Νίκος Ζήσης από την πλευρά του ήταν καλός, με 11 πόντους (3/4 βολές, 4/6 δίποντα).

Στα άλλα παιχνίδια, η Ομπραντόιρο ξεπέρασε χωρίς προβλήματα το εμπόδιο της Βαδιαδολίδ με 89-56, ενώ η Εστουδιάντες νίκησε την Κάχα Λαμποράλ 68-72.