ΠΑΟΚ

Το καλύτερο πρώτο δεκάλεπτο της σεζόν

Ο ΠΑΟΚ κόντρα τον Πανιώνιο ως το 10' πέτυχε 26 πόντους και έκανε το καλύτερό του πρώτο δεκάλεπτο από πλευράς σκοραρίσματος όσον αφορά τα φετινά παιχνίδια του σε όλες τις διοργανώσεις

Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε πολύ δυνατά το ματς με τον Πανιώνιο δείχνοντας πως θα αποτελέσει το... αφεντικό του αγώνα. Στο πρώτο δεκάλεπτο ο "Δικέφαλος" ήταν μπροστά με 26-13 βάζοντας έτσι από νωρίς τις βάσεις για την νίκη. Οι "ασπρόμαυροι" μέχρι το 10' ήταν πολύ παραγωγικοί, κάτι που τους βοήθησε ώστε να ξεφύγουν στο σκορ και στη συνέχεια να είναι πιο... άνετοι όσον αφορά την υπόθεση νίκη.

Μάλιστα στο ματς του Σαββάτου (28/2) ο ΠΑΟΚ έκανε το καλύτερό του πρώτο δεκάλεπτο από πλευράς σκοραρίσματος αναφορικά με όλα τα παιχνίδια που έχει δώσει φέτος σε όλες τις διοργανώσεις (πρωτάθλημα, Eurocup και Κύπελλο).

Ο "Δικέφαλος" είχε πετύχει 24 πόντους στα ματς με τον Κολοσσό (στη Ρόδο) και την Καρσίγιακα (στο "Παλατάκι") και μέχρι να γίνει ο αγώνας με τον Πανιώνιο αυτά ήταν τα πιο παραγωγικά πρώτα του δεκάλεπτα την τρέχουσα σεζόν. Πλέον με τους 26 πόντους ως το 10' του παιχνιδιού με τους "κυανέρυθρους", ο ΠΑΟΚ έκανε ρεκόρ όσον αφορά την φετινή σεζόν σχετικά με το καλύτερο πρώτο του δεκάλεπτο (επιθετικά).