Σφαιρόπουλος: Παίξαμε καλή άμυνα - Ολυμπιακός - SPORT 24
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Σφαιρόπουλος: "Παίξαμε καλή άμυνα"

Στόχος επετεύχθη για τον Ολυμπιακό που πλέον θέλει ακόμα δύο νίκες για να στεφθεί πρωταθλητής. Ο Γιάννης Σφαιρόπουλος μιλώντας στην κάμερα του OTE TV αναφέρθηκε στα στοιχεία που βοήθησαν την ομάδα του να κάνει το 1-0

Μετά το τέλος του πρώτου αγώνα με τον Παναθηναϊκό ο Γιάννης Σφαιρόπουλος τόνισε: "Όλα αυτά τα ματς είναι ντέρμπι. Όπως και να είναι οι δυο ομάδες, είναι αγώνες που κρίνονται στις λεπτομέρειες".

Συνεχίζοντας ο Έλληνας τεχνικός αναφέρθηκε στα πράγματα που έγιναν προκειμένου ο Ολυμπιακός να αντιστρέψει την εις βάρος του κατάσταση και τελικά να φτάσει στη νίκη. "Ηρεμήσαμε στο ημίχρονο", είπε αρχικά και πρόσθεσε: "Στο δεύτερο μισό παίξαμε καλή άμυνα, κοντρολάραμε ρυθμό, είχαμε το προβάδισμα και τελικά πήραμε τη νίκη".

Καταλήγοντας ο κόουτς Σφαιρόπουλος αναφέρθηκε και στη συνέχεια δηλώνοντας πως "είναι πολύ νωρίς να σκεφτόμαστε τον δεύτερο τελικό. Θα ξεκουραστούμε, θα ηρεμήσουμε και μετά θα ασχοληθούμε με το δεύτερο παιχνίδι".