ΙΤΑΛΙΑ

Νίκη πρόκρισης η Αρμάνι Μιλάνο

Η Αρμάνι Μιλάνο επικράτησε εύκολα με σκορ 82-67 της Σιένα, έκανε το 3-2 στη σειρά και θέλει μία ακόμα νίκη για να προκριθεί στους "4" των ιταλικών πλέι οφ. Εξαιρετικός ο Μπουρούσης

Εύκολο έργο είχε η Αρμάνι Μιλάνο η οποία επικράτησε με σκορ 82-67 της Σιένα στον πέμπτο μεταξύ τους αγώνα για τα προημιτελικά των ιταλικών πλέι οφ.

Η Αρμάνι Μιλάνο εκμεταλλευόμενη και πάλι την έδρα της έφτασε εύκολα στην τελική επικράτηση και πήρε προβάδισμα για την πρόκριση κάνοντας το 3-2 στο σκορ της σειράς.

Ο Γιάννης Μπουρούσης ήταν για ένα ακόμα παιχνίδι εξαιρετικός τελειώνοντας το παιχνίδι με 18 πόντους και 12 ριμπάουντ σε 28 λεπτά συμμετοχής.

Άλλους 17 πόντους πρόσθεσε ο Μαλίκ Χέρστον, ενώ ο Αντώνης Φώτσης πέτυχε 9 πόντους και μάζεψε 7 ριμπάουντ, πατώντας το πόδι του στο παρκέ για 21 λεπτά.