ΙΤΑΛΙΑ

Νίκη για Βαρέζε

Η Βαρέζε πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση και επικράτησε εκτός έδρας της Μονφεράτο στην παράταση με 64-58 (53-53κ.α.). Διαβάστε αναλυτικά.

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η Βαρέζε, η οποία για το ιταλικό πρωτάθλημα επικράτησε εκτός έδρας της Μονφεράτο με 64-58 στην παράταση (53-53κ.α.).

Οι φιλοξενούμενοι παρότι δεν ξεκίνησαν καλά την αναμέτρηση ανέβασαν την απόδοση τους στο τρίτο και τέταρτο δεκάλεπτο, φτάνοντας στο θετικό αποτέλεσμα.

Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τη Μονφεράτο να προηγείται με 36-28, όμως μετά από ένα κακό τρίτο δεκάλεπτο και από τις δύο ομάδες ο αγώνας ολοκληρώθηκε στο 53-53.

Οι φιλοξενούμενοι στην παράταση ήταν πιο ψύχραιμοι και κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη με 64-58 απέναντι στη Μονφεράτο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα: (Σήμερα 4/02) Μονφεράτο - Βαρέζε, Μπένετον Τρεβίζο - Αβελίνο (21:30), (Αύριο, Κυριακή 5/02): Καντού - Βενέτσια, Καζέρτα - Σιένα, Σάσαρι - Κρεμόνα, Μπολόνια - Μιλάνο, Ρόμα - Μοντεγκρανάρο, Τεράμο - Μπιέλα, Ρεπό: Σκαβολίνι.