ΙΤΑΛΙΑ

Νίκη για Μιλάνο

Η Μιλάνο πήρε σημαντική ανάσα για το ιταλικό πρωτάθλημα, καθώς επικράτησε εκτός έδρας της Σάσαρι με 85-79. Διαβάστε αναλυτικά.

Η Μιλάνο κατάφερε να πάρει την εκτός έδρας νίκη απέναντι στη Σάσαρι με 85-79, πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα.

Οι παίκτες του Σέρτζιο Σκαριόλο ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα και μπόρεσαν να κλείσουν την πρώτη περίοδο με 29-22.

Στη συνέχεια τα πράγματα δεν άλλαξαν με τη Μιλάνο να προηγείται στο ημίχρονο με 51-42. Στην τρίτη περίοδο, οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να ισορροπήσουν τον αγώνα, αλλά και πάλι η Μιλάνο διατήρησε το προβάδισμα. Στο τελευταία δέκα λεπτά, η Σάσαρι θέλησε να κάνει την ολική επαναφορά, όμως η Αρμάνι δεν έχασε την ψυχραιμία της και κατάφερε να φτάσει στο θετικό αποτέλεσμα μετά από τρεις διαδοχικές ήττες.

Από τη Μιλάνο, ο Γιάννης Μπουρούσης είχε 7 πόντους με 6 ριμπάουντ, ενώ ο Αντώνης Φώτσης είχε 7 πόντους με 8 ριμπάουντ.