ΙΤΑΛΙΑ

Ήττα για την Καντού

Η Βενέτσια πήρε σημαντική νίκη απέναντι στην Καντού, καθώς επικράτησε με 83-79 της ομάδας του Αντρέα Τρινκέρι. Διαβάστε αναλυτικά.

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε η Βενέτσια του Αντρέα Ματσόν, η οποία επιβλήθηκε εντός έδρας της Καντού με 83-79 για το ιταλικό πρωτάθλημα.

Από τους νικητές ο Ντιαβαρά ήταν καταιγιστικός, καθώς σημείωσε 29 πόντους, ενώ ο Σζέσζικ πρόσθεσε 21 πόντους.

Για την Καντού, οι Τάιους και Τάμπου πέτυχαν από 15 πόντους, με τους Αραντόρι, Λιούνεν να έχουν από 13. Το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε στο 17-22 για τους φιλοξενούμενους, ενώ και στο ημίχρονο η Καντού βρισκόταν μπροστά στο σκορ με 44-40.

Τα πράγματα άλλαξαν στην τρίτη περίοδο, με την Βενέτσια να παίρνει προβάδισμα στο σκορ με 65-64 και να φτάνει στο θετικό αποτέλεσμα με 83-79.