Ήττα για Μιλάνο

AE7-Bologna

foto claudio scaccini
AE7-Bologna foto claudio scaccini CLAUDIO SCACCINI

Η Μιλάνο ηττήθηκε εκτός έδρας από τη Τεράμο με 74-68 για την 15η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος. Διαβάστε αναλυτικά.

Η Τεράμο πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση απέναντι στην Μιλάνο και έφτασε στο θετικό αποτέλεσμα για την 15η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος με 74-68.

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν στο ημίχρονο πίσω στο σκορ με 30-40, αλλά μπήκαν δυνατά στην επανάληψη και έφτασαν στη νίκη απέναντι στο συγκρότημα του Σέρτζιο Σκαριόλο.

Για τη Μιλάνο ο Γιάννη Μπουρούσης σημείωσε 12 πόντους, ο Αντώνης Φώτσης είχε 10, ενώ πρώτος σκόρερ των φιλοξενούμενων ήταν ο Στέφανο Ματσινέλι (16π.). Από τους νικητές Μπράντον Μπράουν πέτυχε 28 πόντους και ο Ντόνι ΜακΓκράθ σημείωσε 11.

Το πρόγραμμα της 15ης αγωνιστικής (8/01): Καντού - Μπιέλα, Σάσαρι - Σιένα, Καζέρτα - Μοντεγκρανάρο, Μπένετον Τρεβίζο - Βενέτσια, Κρεμόνα - Βαρέζε, Μονφεράτο - Ρόμα, Σκαβολίνι - Μπολόνια, Ρεπό: Αβελίνο.