ΙΤΑΛΙΑ

Eύκολα το Μιλάνο την Βαρέζε με τρομερό Τζένκινς

Η Αρμάνι Μιλάνο συνεχίζει να είναι στην κορυφή του ιταλικού πρωταθλήματος, καθώς νίκησε και την Βαρέζε εκτός έδρας με 86-64, έχοντας για μεγάλο πρωταγωνιστή τον "εκτελεστή" Τζένκινς με 31 πόντους.

Η Αρμάνι Μιλάνο συνεχίζει να βρίσκεται στην κορυφή του ιταλικού πρωταθλήματος, καθώς για την 17η αγωνιστική της λίγκας νίκησε την Βαρέζε εκτός έδρας με σκορ 64-86.

Η Αρμάνι Μιλάνο ουσιαστικά "καθάρισε" το ματς στο δεύτερο δεκάλεπτο, καθώς με ένα επί μέρους σκορ 10-27 διαμόρφωσε το 22-40 στο σκορ στο ημίχρονο.

Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν σε εξαιρετική μέρα επιθετικά, έχοντας για μεγάλο πρωταγωνιστή τον "εκτελεστή" τον Τσαρλς Τζένκινς με 31 πόντους (9/12δ, 3/4τρ). Άξιοι συμπαραστάτες του οι Κρούνοσλαβ Σιμόν (23π, 9ρ) και Μίλαν Μάτσβαν (13π, 5ρ).

Τα δεκάλεπτα: 12-13, 22-40, 36-61, 64-86