ΕΥΡΩΠΗ

Το πανόραμα του Champions League της FIBA

Το πανόραμα του Champions League της FIBA

Η Βαρέζε απέκλεισε την Μπενφίκα και μπήκε στον όμιλο του ΠΑΟΚ. Κατάγια, Γιουβέντους και Μόρναρ πήραν επίσης την πρόκριση στους ομίλους. Αναλυτικά τα ζευγάρια στον Β' προκριματικό γύρο.

Η ιταλική Βαρέζε απέκλεισε την πορτογαλική Μπενφίκα και αυτόματα μπήκε στον όμιλο που βρίσκεται ο ΠΑΟΚ. Στα γκρουπ του Champions League της FIBA πήραν επίσης την πρόκριση οι Κατάγια (Φινλανδία), Γιουβέντους (Λιθουανία) και Μόρναρ (Μαυροβούνιο). Αναλυτικά τα τέσσερα ζευγάρια στον Β' προκριματικό γύρο της διοργάνωσης.

Οι όμιλοι του Champions League

Α' Όμιλος Β' Όμιλος Γ' Όμιλος Δ' Όμιλος Ε' Όμιλος
Μπάνβιτ (Τουρκία) Καρσίγιακα (Τουρκία) Βιλερμπάν (Γαλλία) Στρασμπούρ (Γαλλία) ΑΕΚ (Ελλάδα)
Φρανκφούρτη (Γερμανία) Βενέτσια (Ιταλία) Όλντενμπουργκ (Γερμανία) Αβελίνο (Ιταλία) Παρτίζαν (Σερβία)
Άρης (Ελλάδα) Άβτοντορ (Ρωσία) ΠΑΟΚ (Ελλάδα) Τενερίφη (Ισπανία) Ζιελόνα Γκόρα (Πολωνία)
Νίμπουρκ (Τσεχία) Μακάμπι Ρισόν (Ισραήλ) Νεπτούνας (Λιθουανία) Οστάνδη (Βέλγιο) Μπεσίκτας (Τουρκία)
Έλιος Ντομζάλε (Σλοβενία) Χιμίκ (Ουκρανία) Ρόζα (Πολωνία) Τσιμπόνα (Κροατία) Σάσαρι (Ιταλία)
Μονακό (Γαλλία) Λε Μαν (Γαλλία) Βέντσπιλς (Λετονία) Μέγκα Λεκς (Σερβία) Λούντβιγκσπουργκ (Γερμανία)
Νικητής προκριματικών Νο4 Κατάγια (Φινλανδία) Βαρέζε (Ιταλία) Γιουβέντους (Λιθουανία) Σαρλερουά (Βέλγιο)
Νικητής προκριματικών Νο6 Νικητής προκριματικών Νο3 Νικητής προκριματικών Νο2 Μόρναρ (Μαυροβούνιο) Σολνόκι (Ουγγαρία)

 

Τα πρώτα παιχνίδια του Α' γύρου:

Πόρτο - Γιουβέντους 81-83

Μπενφίκα - Βαρέζε 72-75

Χρόνιχεν - Ταρτού Ροκ 76-76

Κατάγια - Σοτερντάλιε 97-58

Ιγκοκέα - Μόρναρ 71-69

Οραντέα - Πριεβίντζα 71-64

Ρίλσκι - Τσμόκι Μινσκ 58-72

ΑΕΚ Λάρνακας - Κλουζ 50-78

Οι επαναληπτικοί:

Γιουβέντους - Πόρτο 77-59 (ο νικητής πάει αυτόματα στο Δ’ Όμιλο)

Βαρέζε - Μπενφίκα 70-72 (ο νικητής πάει αυτόματα στο Γ’ Όμιλο)

Ταρτού - Χρόνιχεν 65-57

Σοτερντάλιε - Κατάγια 66-59 (ο νικητής πάει αυτόματα στο Β’ Όμιλο)

Μόρναρ - Ιγκοκέα 83-60 (ο νικητής πάει αυτόματα στο Δ’ Όμιλο)

Πριεβίντζα - Οραντέα 67-73

Τσμόκι Μινσκ - Ρίλσκι 74-64 

Κλουζ - ΑΕΚ Λάρακας 67-56

Β' γύρος:

9. Ταρτού - Μπάκεν Μπέαρς (ο νικητής πάει στον Α’ Όμιλο)

10. Τσμόκι Μινσκ - Ιρόνι Ναχαρίγια (ο νικητής πάει στον Α’ Όμιλο)

11. Οραντέα - Λουκόιλ Ακαντέμικ (ο νικητής πάει στο Β’ Όμιλο)

12. Κλουζ - Ουσάκ Σπορτίφ (ο νικητής πάει στο Γ’ Όμιλο)

 

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Αλλάζουν χέρια τα θρυλικά Αστέρια Γλυφάδας

Τα Αστέρια Γλυφάδας, όπου παρέλασαν τις περασμένες δεκαετίες όλη η αθηναϊκή ελίτ και άραβες κροίσοι, μπαίνουν σε μία νέα εποχή. Ποιος είναι ο επενδυτής και ποια τα σχέδια του

To gif της Candice Swanepoel θα ταρακουνήσει το 'είναι' σου

Έπαιξε στο γραφείο σε λούπα και προκάλεσε σεισμικές δονήσεις.

Το τραγικό και 'ήσυχο' τέλος ενός ταξιτζή στο θορυβώδες Μανχάταν

Βρισκόταν νεκρός μέσα στο ταξί του επί 18 ώρες. Γύρω του οι ρυθμοί της καθημερινότητας στη Νέα Υόρκη κυλούσαν κανονικά

Οι 10 φορές που το ελληνικό ποδόσφαιρο 'μύρισε' Ευρώπη

Υπάρχει σοβαρό ενδεχόμενο μετά από αυτό το κείμενο να μην 'ξαναπέσεις' τόσο χαμηλά, ώστε να παρακολουθήσεις ισπανικό και αγγλικό πρωτάθλημα.

 
UNIQUE

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24