ΕΥΡΩΠΗ

Το πανόραμα του Champions League της FIBA

Το πανόραμα του Champions League της FIBA

Η Βαρέζε απέκλεισε την Μπενφίκα και μπήκε στον όμιλο του ΠΑΟΚ. Κατάγια, Γιουβέντους και Μόρναρ πήραν επίσης την πρόκριση στους ομίλους. Αναλυτικά τα ζευγάρια στον Β' προκριματικό γύρο.

Η ιταλική Βαρέζε απέκλεισε την πορτογαλική Μπενφίκα και αυτόματα μπήκε στον όμιλο που βρίσκεται ο ΠΑΟΚ. Στα γκρουπ του Champions League της FIBA πήραν επίσης την πρόκριση οι Κατάγια (Φινλανδία), Γιουβέντους (Λιθουανία) και Μόρναρ (Μαυροβούνιο). Αναλυτικά τα τέσσερα ζευγάρια στον Β' προκριματικό γύρο της διοργάνωσης.

Οι όμιλοι του Champions League

Α' Όμιλος Β' Όμιλος Γ' Όμιλος Δ' Όμιλος Ε' Όμιλος
Μπάνβιτ (Τουρκία) Καρσίγιακα (Τουρκία) Βιλερμπάν (Γαλλία) Στρασμπούρ (Γαλλία) ΑΕΚ (Ελλάδα)
Φρανκφούρτη (Γερμανία) Βενέτσια (Ιταλία) Όλντενμπουργκ (Γερμανία) Αβελίνο (Ιταλία) Παρτίζαν (Σερβία)
Άρης (Ελλάδα) Άβτοντορ (Ρωσία) ΠΑΟΚ (Ελλάδα) Τενερίφη (Ισπανία) Ζιελόνα Γκόρα (Πολωνία)
Νίμπουρκ (Τσεχία) Μακάμπι Ρισόν (Ισραήλ) Νεπτούνας (Λιθουανία) Οστάνδη (Βέλγιο) Μπεσίκτας (Τουρκία)
Έλιος Ντομζάλε (Σλοβενία) Χιμίκ (Ουκρανία) Ρόζα (Πολωνία) Τσιμπόνα (Κροατία) Σάσαρι (Ιταλία)
Μονακό (Γαλλία) Λε Μαν (Γαλλία) Βέντσπιλς (Λετονία) Μέγκα Λεκς (Σερβία) Λούντβιγκσπουργκ (Γερμανία)
Νικητής προκριματικών Νο4 Κατάγια (Φινλανδία) Βαρέζε (Ιταλία) Γιουβέντους (Λιθουανία) Σαρλερουά (Βέλγιο)
Νικητής προκριματικών Νο6 Νικητής προκριματικών Νο3 Νικητής προκριματικών Νο2 Μόρναρ (Μαυροβούνιο) Σολνόκι (Ουγγαρία)

 

Τα πρώτα παιχνίδια του Α' γύρου:

Πόρτο - Γιουβέντους 81-83

Μπενφίκα - Βαρέζε 72-75

Χρόνιχεν - Ταρτού Ροκ 76-76

Κατάγια - Σοτερντάλιε 97-58

Ιγκοκέα - Μόρναρ 71-69

Οραντέα - Πριεβίντζα 71-64

Ρίλσκι - Τσμόκι Μινσκ 58-72

ΑΕΚ Λάρνακας - Κλουζ 50-78

Οι επαναληπτικοί:

Γιουβέντους - Πόρτο 77-59 (ο νικητής πάει αυτόματα στο Δ’ Όμιλο)

Βαρέζε - Μπενφίκα 70-72 (ο νικητής πάει αυτόματα στο Γ’ Όμιλο)

Ταρτού - Χρόνιχεν 65-57

Σοτερντάλιε - Κατάγια 66-59 (ο νικητής πάει αυτόματα στο Β’ Όμιλο)

Μόρναρ - Ιγκοκέα 83-60 (ο νικητής πάει αυτόματα στο Δ’ Όμιλο)

Πριεβίντζα - Οραντέα 67-73

Τσμόκι Μινσκ - Ρίλσκι 74-64 

Κλουζ - ΑΕΚ Λάρακας 67-56

Β' γύρος:

9. Ταρτού - Μπάκεν Μπέαρς (ο νικητής πάει στον Α’ Όμιλο)

10. Τσμόκι Μινσκ - Ιρόνι Ναχαρίγια (ο νικητής πάει στον Α’ Όμιλο)

11. Οραντέα - Λουκόιλ Ακαντέμικ (ο νικητής πάει στο Β’ Όμιλο)

12. Κλουζ - Ουσάκ Σπορτίφ (ο νικητής πάει στο Γ’ Όμιλο)

 

SHARE:

BEST OF NETWORK

ΚΟΥΙΖ

Τι εθνικότητας είναι οι τρόποι σου;

Πόσο Άγγλος είσαι στα ραντεβού σου;

BEST OF ONEMAN

25 σημάδια ότι μεγαλώνεις

Ένας δημοσιογράφος του Oneman συμβιβάζεται με το γεγονός ότι μεγάλωσε και μοιράζεται μαζί σου όλα τα ‘συμπτώματα’.

ΑΝΑΛΥΣΗ

Αυτή είναι η πιο δύσκολη γλώσσα του κόσμου

Τί ισχύει για τα ελληνικά στον γλωσσολογικό λαβύρινθο του πλανήτη. Μια ανάλυση για τις λέξεις και λεξιλογική γνώση παγκοσμίως

ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

Game of Thrones: Ο George R.R. Martin προειδοποιεί για Χειμώνα και θανατικά

Με κάθε νέα συνέντευξη του George R.R. Martin, τα πράγματα φαίνονται όλο και πιο δυσοίωνα για το Westeros.

ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΚΚΛΗΣΙΑ

Λίντσαραν μέχρι θανάτου παιδόφιλο τρομπετίστα

Ο άνδρας είχε καταδικαστεί σε κάθειρξη για κακοποίηση 5 νηπίων με τους γονείς και το εξαγριωμένο πλήθος να παίρνει εκδίκηση με αυτό τον τρόπο

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24