ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Μπεσίκτας 87-72

Την όγδοη νίκη της σημείωσε η ΤΣΣΚΑ Μόσχας, η οποία επικράτησε της Μπεσίκτας με 87-72, ανεβάζοντας την απόδοση της στο δεύτερο ημίχρονο (video).

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η ΤΣΣΚΑ Μόσχας, η οποία επικράτησε της Μπεσίκτας με 87-72 και σημείωσε την όγδοη νίκη της στην Ευρωλίγκα.

Οι παίκτες του Ετόρε Μεσίνα ανέβασαν την απόδοση τους στο δεύτερο ημίχρονο και δεν δυσκολεύτηκαν να πάρουν το θετικό αποτέλεσμα απέναντι στους πρωταθλητές Τουρκίας.

Η Μπεσίκτας ξεκίνησε δυνατά την αναμέτρηση και δεν επέτρεψε στην ΤΣΣΚΑ Μόσχας να επιβάλει το παιχνίδι της. Οι πρωταθλητές Τουρκίας δυσκόλεψαν αρκετά τους Ρώσους, με αποτέλεσμα στο πρώτο δεκάλεπτο να βρίσκονται μπροστά με 28-24. Στη συνέχεια διατήρησαν το προβάδισμα τους παρά το ξέσπασμα της ΤΣΣΚΑ και έκλεισαν το ημίχρονο με 51-46 απέναντι στην ομάδα του Ετόρε Μεσίνα.

Στην τρίτη περίοδο, οι Ρώσοι θα ανεβάσουν την απόδοση τους και θα καταφέρουν να αποσπαστούν με έξι πόντους στο τέλος του δεκαλέπτου των Τούρκων με 67-61. Στα τελευταία δέκα λεπτά του αγώνα, η ΤΣΣΚΑ διατήρησε το προβάδισμα της και κατάφερε να φτάσει στο θετικό αποτέλεσμα με 87-72.

Τα δεκάλεπτα: 24-28, 46-51, 67-61, 87-72.

ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Μεσίνα): Τεόντοσιτς 5(1), Μίτσοβ 6(1), Κρστιτς 15, Ουίμς 20(2), Κρίστμας 8(2), Καούν 19, Κριάπα 14(4), Πονκρασόφ.

Μπεσίκτας (Κουντέρ): Γκιουλέρ 6(2), Ακίν 7(1), Βίντμαρ 4, Φάλκερ 4, Τσετίν 9(3), Μάρκοτα 12(1), Κρίστοφερ 14(1), Χέρσεκ, Οζέρ 6(2), Τζέρελς 10(1).