Άνετη νίκη πριν τον Ολυμπιακό για Αρμάνι Μιλάνο

Η Αρμάνι Μιλάνο επιβλήθηκε άνετα της Κάπο Ντι Ορλάντο (90-74) για τη 16η αγωνιστική της Lega Basket, τρεις ημέρες πριν φιλοξενήσει τον Ολυμπιακό στο Mediolanum Forum.

Δίχως να ζοριστεί ιδιαίτερα, η Αρμάνι Μιλάνο επιβλήθηκε εντός έδρας της Κάπο Ντι Ορλάντο (90-74) για τη 16η αγωνιστική της Lega Basket, παραμένοντας στην κορυφή της κατάταξης στο ιταλικό πρωτάθλημα.

Οι "κόκκινοι" πήραν από νωρίς το προβάδισμα με αποτέλεσμα να συνδυάσουν τη νίκη με συντήρηση δυνάμεων, τρεις ημέρες πριν υποδεχθούν τον Ολυμπιακό στο Mediolanum Forum (25/1). Πρώτος σκόρερ ήταν ο Σιμόνε Φοντέκιο (16π. με 7/10 σουτ), με τους Ζόραν Ντράγκιτς (13π.) και Μίλαν Μάτσβαν (11π. με 5/5 δίπ.) να τον ακολουθούν, σε έναν αγώνα που οι παίκτες του Γιασμίν Ρέπεσα είχαν σχεδόν τα διπλάσια ριμπάουντ σε σχέση με τους αντιπάλους τους (37 έναντι 19).

Για τους ηττημένους, ο Νίκολα Ιβάνοβιτς (δανεικός από την ΑΕΚ) είχε 10 πόντους με 0/2 δίποντα, 2/6 τρίποντα και 4/4 βολές, 6 ασίστ, 3 κλεψίματα και 1 λάθος σε 30 λεπτά συμμετοχής, ενώ ο Μιλένκο Τέπιτς έμεινε άποντος (0/2 δίποντα, 0/2 τρίποντα) σε 14 λεπτά.