Δηλώσεις: Μακάμπι Τελ Αβίβ - Ρεάλ Μαδρίτης

Maccabi Tel Aviv coach Guy Goodes, right, talks to Maccabi Tel Aviv's Sylven Landesberg (15) during the second quarter of an NBA preseason basketball game against the Brooklyn Nets Tuesday, Oct. 7, 2014, in New York.  Brooklyn won 111-94. (AP Photo/Jason DeCrow)
Maccabi Tel Aviv coach Guy Goodes, right, talks to Maccabi Tel Aviv's Sylven Landesberg (15) during the second quarter of an NBA preseason basketball game against the Brooklyn Nets Tuesday, Oct. 7, 2014, in New York. Brooklyn won 111-94. (AP Photo/Jason DeCrow) AP

Ευχαριστημένος σε κάποια σημεία από τους παίκτες του παρουσιάστηκε ο Πάμπλο Λάσο, ο οποίος παρά την ήττα έδειξε να κρατάει τα θετικά στοιχεία που προέκυψαν για την ομάδα του.

Χωρίς διάθεση για μεγάλους πανηγυρισμούς παρουσιάστηκε μετά το τέλος του αγώνα ο Γκάι Γκούντες, ο οποίος δήλωσε: " Ήταν ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι και το ξέραμε ότι θα είναι έτσι. Αυτή είναι μία ομάδα που μπορεί να σκοράρει πολλούς πόντους στο πρώτο ημίχρονο. Είναι εξαιρετικοί στα ριμπάουντ. Κάναμε πολλά λάθη στα επιθετικά ριμπάουντ όπου χάσαμε πολλούς πόντους. Στο ημίχρονο μίλησα στους παίκτες και τους είπα ότι χρειάζεται να πάρουμε ριμπάουντ και να βοηθήσουν σε αυτό και τα γκαρντ μας. Τα παιδιά έκαναν αυτά που είπαμε και κερδίσαμε στο τέλος. Αυτή ήταν μία σημαντική νίκη γιατί πρέπει να κερδίζουμε τα εντός έδρας ματς. Έχω δει πολλά να γίνονται στο ΤΟΡ 16, οπότε πηγαίνουμε παιχνίδι με παιχνίδι. Δύο νίκες κόντρα σε Μπαρτσελόνα και Ρεάλ είναι μεγάλο μπόνους"

Στην αντίπερα όχθη ο Πάμπλο Λάσο τόνισε: " Θα ήθελα να συγχαρώ την Μακάμπι. Έγινε ένα καλό παιχνίδι. Κάναμε καλά πράγματα μέσα στο παιχνίδι στους τομείς του ριμπάουντ και της κυκλοφορίας. Χάσαμε κάποια καλά σουτ, όμως ήμασταν ικανοί να επιστρέψουμε στο παιχνίδι. Όταν είχαν προβάδισμα 8 πόντων δείξαμε ικανοί να επιστρέψουμε. Πολλές φορές σε τέτοιου είδους παιχνίδια ο νικητής κρίνεται στις λεπτομέρειες όλου του αγώνα κι όχι μόνο σε αυτές στο τέλος. Δεν είμαι χαρούμενος, όμως ξέρω πόσο σκληρό είναι. Ξέραμε τι μπορεί να κάνει εδώ η Μακάμπι".