Άλμπα Βερολίνου-ΤΣΣΚΑ Μόσχας 57-75

Εύκολα πέρασε από το Βερολίνο η ΤΣΣΚΑ Μόσχας επικρατώντας με σκορ 75-57 για την 2η αγωνιστική του TOP-16 (vid)

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου του Παναθηναϊκού, η ΤΣΣΚΑ Μόσχας πέρασε με τη νίκη από το Βερολίνο, νικώντας την τοπική Άλμπα, με σκορ 75-57.

Για τους Ρώσους, ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη στο TOP-16 καθώς ξεκίνησαν πολύ δυναμικά και στη β' φάση της Ευρωλίγκας.

Από το α' κιόλας δεκάλεπτο, η ΤΣΣΚΑ βρέθηκε να προηγείται με 24-13, έχοντας σε πολύ καλή βραδιά τον Κρστιτς που είχε πετύχει 8 πόντους μέχρι εκείνο το σημείο.

Οι παίκτες του Μεσίνα έφυγαν για τα αποδυτήρια με προβάδισμα 12 πόντων, ενώ τίποτα δεν άλλαξε στην επανάληψη με τους γηπεδούχους να προσπαθούν αλλά να μην μπορούν να ακολουθήσουν το ρυθμό των αντιπάλων τους.

Καλό παιχνίδι έκανε ο Τεόντοσιτς που τελείωσε το ματς με 17 πόντους έχοντας 3/6 τρίποντα και 1 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 13-24, 28-40, 47-57, 57-75

Άλμπα Βερολίνου (Ομπράντοβιτς): Σούλτζε 2, Νι, Σάφαρτζικ 3(1), Τόμπσον 6, Φούλε, Μπάιρς 11(1), Τζέντοβιτς 6, Μιράλες 5, Γουντ 14(2), Φόστερ 6, Ιντμπιχί 2, Μόρλεϊ 2.

ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Μεσίνα): Τεόντοσιτς 17(3), Μίτσοφ 7(1), Γκούντουμακ 7(1), Τζάκσον 9(1), Σοκόλοφ, Κρστιτς 15, Ζοζούλιν, Βορόνοφ, Κρίστμας 5(1), Καούν 8, Κριάπα 10, Πονκρασόφ.