Η μπασκετική δράση του τριημέρου

Η μπασκετική δράση του τριημέρου

Το ντέρμπι ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον Ολυμπιακό για την Stoiximan.gr Basket League ξεχωρίζει στο πρόγραμμα του τριημέρου, που περιλαμβάνει ακόμα και τον σπουδαίο αγώνα Ηρακλής-Πανιώνιος στην Α2.

Σε τρία σκέλη θα διεξαχθεί η 21η αγωνιστική της Stoiximan.gr Basket League, στην οποία δεσπόζει το ντέρμπι ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον Ολυμπιακό την Δευτέρα 13 Μαρτίου. Οι αγώνες Ρέθυμνο-ΠΑΟΚ και Λαύριο-Κόροιβος έχουν επίσης τεράστιο ενδιαφέρον, ενώ στην Α2 ξεχωρίζει το ντέρμπι ανάμεσα στον Ηρακλή και τον Πανιώνιο.

Διαβάστε αναλυτικά το πρόγραμμα σε όλες τις εθνικές κατηγορίες:

Stoiximan.gr Basket League

(21η αγωνιστική)

Σάββατο 11 Μαρτίου

ΚΓ Λαυρίου 17.00 Λαύριο-Κόροιβος Σώμος-Μαγκλογιάννης-Γεωργιάδης (Άκελ)

Αλεξάνδρειο (κθ) 17.00 Άρης-Δόξα Λευκάδας Παφίλης-Βαρδάλος-Κωνσταντινόπουλος (Γκούμας/Μήτσιου)

ΚΓ Χαλκίδας 17.00 Κύμη-Κολοσσός Ρ. Μάνος-Διαμαντής-Ανδρικόπουλος (Δεσάρτης)

ΔΚΓ Τρικάλων 17.00 Τρίκαλα-Προμηθέας Π. Αναστόπουλος-Ψαριανός-Πουρσανίδης Κ. (Τανατζής)

Μ. Μερκούρη 16.00 Ρέθυμνο-ΠΑΟΚ Πηλοϊδης-Τσώνος-Ταρενίδης  Στ. (Μαχαιριανάκης)

Κυριακή 12 Μαρτίου

Απόλλων Π. 17.00 Απόλλων Π.-Παναθηναϊκός Δεσλής-Τσαρούχα-Κοντίλης (Πίγκας)

Δευτέρα 13 Μαρτίου

ΟΑΚΑ 19.00 ΑΕΚ-Ολυμπιακός Σχινάς-Καρακατσούνης-Παναγιώτου (Ελευθεριάδης/Καρούσης)

Α2

(21η αγωνιστική)

Σάββατο 11 Μαρτίου

ΔΑΚ Αστακού 17.00 Αίολος Αστακού-ΓΣ Λαρισαίων 1928 Καλδίρης-Κάρδαρης-Πολυχρόνης (Θεοδωρόπουλος)

ΔΑΚ Πεύκων 17.00 Μαχητές-Δούκας Κατραχούρας-Μαλαμάς-Ζαχαρής (Δροσόπουλος)

Νεάπολης Λάρ. 17.00 ΑΕΛ-Εθνικός Παντελίδης-Τζίμα-Τζιοπάνος Ν. (Μπεκιάρης)

Ιβανώφειο 17.00 Ηρακλής-Πανιώνιος Μπήτης-Παγώνης-Πιτσίλκας Β. (Σιμητόπουλος)

Δύο Αοράκια 16.00 Ηράκλειο-Ψυχικό Αναστόπουλος Αντ.-Καλογερόπουλος Λ.-Σιμητόπουλος (Ναλετάκης Γ.)

Καλαμίτσας 17.00 Καβάλα-Παγκράτι Συμεωνίδης-Θεοδώρου-Κοϊτζόγλου (Μπακάλης)

Π. Νικολαϊδη 17.00 Φάρος-Αρκαδικός Τζαφλέρης-Δαρλαμήτσος-Δημόπουλος (Ντίνος)

Υμηττού 17.00 Αμύντας-Χολαργός Θεονάς-Μπίκας-Θεοδωρόπουος (Ντάβαρης)

Β' Εθνική

(22η αγωνιστική)

Κυριακή 12 Μαρτίου

1ος Όμιλος

Αμαρουσίου (κθ) 17.00 Μαρούσι-ΕΦΑΟ Ζωγράφου Διμπινούδης-Χρηστίδης Ηλ. (Σταύρου)

Α. Παπανδρέου 17.00 Περιστέρι-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Παπαφωτίου-Κόλιας (Ορφανός)

2 Ελευσίνα 17.00 Πανελευσινιακός-Πρωτέας Β. Καραβίτης-Σπυρόπουλος Σπ. (Μπουρνάς)

Δ. Βικέλας 17.00 ΑΕΝ Κηφισιάς-Απόλλων Σμύρνης Μπούκας-Μηλαπίδης (Κορασίδης)

Κοντόπευκου 17.00 ΚΑΠ-Πανερυθραϊκός Πόντας-Αργυρούδης (Ζερδεβάς)

Γ. Παπασιδέρης 17.00 Κορωπί-Μανδραϊκός Αποστολίδης-Καλογερόπουλος Φ. (Βιδάλης)

Λίντο 17.00 Εργοτέλης-Παπάγου Λιότσος-Καρπάνος (Μπορμπαντωνάκης)

ΔΑΚ Νίκαιας 18.00 Ιωνικός Ν. –Τρίτων Ζακεστίδης-Σιδερής (Παππάς)

2ος Όμιλος

Αγ. Παύλου 17.00 Ευρώπη-Πιερικός Αρχέλαος Παπαγερίδης-Ντούρας (Μήτσιους)

Γέφυρα 17.00 Γέφυρα-Καστοριά Γερακίνης-Φακίτσας (Παραλικίδης)

Ευόσμου 17.00 Αίας Ευόσμου-Ερμής Αγιάς Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ. (Τζιοπάνος)

Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λαγκαδά-Χαρίλαος Τρικούπης Τσιαπλής-Κατωτικίδης (Πολυχρονίδης)

Ανατόλια 17.00 Ανατόλια-ΧΑΝΘ Τσιρτσιμάλης-Σιταρίδης (Παπαγεωργίου)

Χρ. Χριστοδούλου 17.00 Ασπίς Ξ.-Καρδίτσα Τσοκόλης-Δαμίγος (Σαλικίδης)

Πολυγύρου 17.00 Πολύγυρος-Φίλιππος Βέροιας Ελευθεριάδης-Ξέρας (Σακελλαρίου)

Αγρινίου 16.00 Αγρίνιο-Στρατώνι Ρίζος-Νάστος (Μάρκου)

Γ' Εθνική

(21η αγωνιστική)

1ος Όμιλος

Κυριακή 12 Μαρτίου

ΔΑΚ Κορίνθου 17.00 ΚΑΟΚ-Έσπερος ΑΟΠΑ Στρέμπας-Τσολάκος (Τρίγκα)

1 Δ. Χαϊδαρίου 17.00 Δάφνη Δ.-Ίκαρος Καλλιθέας Χρηστίδης Π.-Λαζαρίδης (Ζώης)

Τέντα 17.00 Καλαμάτα-Πεύκη Μπανασάκης-Καρανικόλα Αλ. (Γιαλικάρης)

Γλαύκου 17.00 Γλαύκος-Ένωση Ιλίου Μαντήλας-Τσιμπούρης (Ρόζης)

Ακράτας 17.00 Ακράτας-Ίκαρος Ν. Σμύρνης Σταθόπουλος-Κουτσοδήμος (Παπαδόπουλος Γ.)

Πετρούπολης 17.00 Άρης Πετρ.-Αχαγιά 82 Φάκαρος-Κώτσου (Κουλούρης)

Αιγίου 17.00 Κεραυνός-Πορφύρας Χαλαμπαλάκης-Μαριγλή (Κωστής)

2ος Όμιλος

Σάββατο 11 Μαρτίου

Δ. Περιστεράκης 12.00 Πανναξιακός-Έσπερος Λαμίας Ορφανός Εμμ.-Γαρινή

Κυριακή 12 Μαρτίου

Αταλάντης 17.00 Λοκρός-Κάδμος Τσάτσης-Σκαλτσής (Χριστοδούλου Γ.)

Θήρας 12.00 Σαντορίνης-Προμηθέας Χαλ. Ελ Ανύ-Κανελλόπουλος

Βαρδινογιάννειο 16.00 ΟΦΗ-Πόλις Μακρόπουλος-Λεκατσάς (Ευαγγελινός)

Στ. Βενέτης 19.30 Διαγόρας Δρ.-Πεντέλη Αναστασίου-Πλιάκας (Πετράκης Μιχ.)

Κω 16.30 Ιπποκράτης Κω-Νίκη Αμαρουσίου Γεράνιος-Καββαδάς

3ος Όμιλος

Κυριακή 12 Μαρτίου

Καλαμαριάς 17.00 Απόλλων Καλ.-Πρωτέας Γρ. Παζόλης-Λελούδας (Κασαπίδης)

Φλώρινας 17.000 Αριστοτέλης-Νικόπολη Πρέβεζας Καρακώστας-Παπαθωμά (Μπαταούλα)

Φαρσάλων 17.00 Φάρσαλα-Ευκαρπία Μελανίδης-Ντόγκας (Γκουντέλιας.)

ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 17.00 Βίκος Ζαγοροχώρια-Διόσκουροι Κοζάνης Πράττος-Βασιλόπουλος (Τζιμογιάννης)

Μελίκης 17.00 Μελίκη-Εύαθλος Τσούλης-Καρκαλέτσης (Κοντόζης)

Κοζάνης 17.00 Ελίμεια-Αιγινιακός Τζιοπάνος Γ.-Μαλτέσιος (Βόντζας)

Παλαμά 17.00 Τιτάνες Παλαμά-ΑΓΣ Ιωαννίνων Πετανίδου-Κουκουλεκίδης (Τέγα)

4ος Όμιλος

Κυριακή 12 Μαρτίου

Μακεδονικού 18.00 Μακεδονικός-Αγ. Βαρβάρα Σαρακενίδης-Λαδάς (Λαδόπουλος)

Ποταμουδιών 18.00 Αστέρας Καβ.-Χαλκηδόνα Παπαγεωργίου-Εκιζόγλου (Μπρίγκας)

Κομοτηνής 18.00 Κομοτηνή-Μαντουλίδης Ζαχαριάδης-Λάλλα (Γκουρτζελίδης)

Νεάπολης 18.00 Νεάπολη-Ίκαροι Σ. Κέτουλας-Δολγύρας (Φωτιάδης)

Διαβατών 18.00 Ιωνικός Ιωνίας-Παναθλητικός Παπαδόπουλος Χ.-Αγραφιώτης Ιωάν. (Παπαδόπουλος Ν.)

Ν. Σκοπού Σερρών 18.00 Ορφέας Ν. Σκοπού-ΜΓΣ Κομοτηνής Φούτζηλας-Λουλουδιάδης (Γιαβρής)

Ν. Μουδανιών 18.00 Ν. Μουδανιά-Αν. Ακτής Ζέφυρος 02 Κολοκυθάς-Γιαννούλης Στ. (Θωμόπουλος)

Α1 Γυναικών

(18η αγωνιστική)

Σάββατο 11 Μαρτίου

ΔΑΚ Γλυφάδας 14.30 Ολυμπιακός-Πανιώνιος Γρίβα-Καλογριάς (Ηπιώτης)

Αγ. Δημητρίου (Ν) 19.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Τερψιθέα Φραγκούλη-Μαγκουνής (Μπεσκάκη)

Κυριακή 12 Μαρτίου

Λευκάδας 12.00 Νίκη Λευκάδας-ΠΑΟΚ Τσακαλογιάννης-Λογοθέτης (Κανελλόπουλος)

Αγ. Δημητρίου (Π) 16.45 Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Παναθηναϊκός Τσαχάκης-Γιακείμη (Μουζάκης Στ.)

Εργάνης 13.00 Αθηναϊκός-Παναθλητικός Κοτσιμπός-Χουγιάζος (Μαυρουδής)

Αλεξάνδρειο 14.00 Άρης-Πρωτέας Βούλας Δημάδης-Μπακάλης (Αστρεινίδης)

Α2 Γυναικών

(19η αγωνιστική)

1ος Όμιλος

Σάββατο 11 Μαρτίου

Ρεθύμνου 12.00 Αρκάδι-Σπόρτιγκ Λαμπίρης-Τσάμης (Πετράκης Ν.)

Κυριακή 12 Μαρτίου

Κοντόπευκου 20.00 Αγ. Παρασκευή-Ίκαρος Κ. Μαραμής-Καλαϊτζάκης (Γολεγού)

Μελισσίων 14.30 Μελίσσια-Φάρος Κ. Ορφανός Ι.-Κονταράτος (Λημνιάτης)

Α’ Κλ. Ηλιούπολης 12.00 Ηλιούπολη-ΣΔΥ Τρίπολης Κιουλαφάς-Παπαδημητρόπουλος (Τεφτίκης)

Μοσχάτου 12.00 Ελευθερία Μοσχ.-Άρης Πετρούπολης Δημουλάς-Φλώρος (Δραμεσιώτης)

2ος Όμιλος

Κυριακή 12 Μαρτίου

Σταυρούπολης 13.30 Σταυρούπολη-Απόλλων Καλαμαριάς Τοκμακίδης-Τεμέλκου (Ανδρίτσος)

Σερρών 14.00 ΑΟ Σερρών-Πιερικός Αρχέλαος Πλατέλα-Παπαδοπούλου Κ. (Γιαβρής)

Νεάπολης Λάρ. 14.00 Ολύμπια Λάρ.-Αναγέννηση Ν.Ρ. Μπάρδας-Καντερές (Βαρνάς)

ΕΑΚ Βόλου 12.00 Ολυμπιακός Β.-Ασπίς Ξ. Χατζηκώστας Κ.-Μποϊτσης (Μόρφης Στ.)

Δ. Κραχτίδης 14.00 Τιτάνες Δράμας-Ηρακλής Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης (Λιρίδης)

ΔΑΚ Πυλαίας 13.30 Πυλαία-ΠΑΣ Γιάννινα Γιαννούλης Αναστ.-Κανελλόπουλος (Καυχίτσας)

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Π. Φάληρο: Ξυλοκόπησαν ληστή με καλάσνικοφ σε μίνι μάρκετ

Ένας δράστης συνελήφθη, ενώ αναζητούνται δύο συνεργοί του που πυροβόλησαν στον αέρα προσπαθώντας να διαφύγουν

11 εντελώς χαζά πράγματα που μας αγχώνουν

Ο αναμμένος θερμοσίφωνας και η ουρά ανθρώπων που περιμένει εσένα.

Μηχανή του Χρόνου: Η αθυρόστομη συνέντευξη του Λευτέρη Παπαδόπουλου

Μια αθυρόστομη συνέντευξη του Λευτέρη Παπαδόπουλου για την ΑΕΚ, τη σάτιρα του Μητσικώστα και το Ροκ

Στον Νίκο Οικονόμου δεν χαρίστηκε τίποτα

Μια συζήτηση γεμάτη μπάσκετ, αναμνήσεις, παραδοχές και καθόλου δημόσιες σχέσεις.

 
ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24