Η μπασκετική δράση στις εθνικές κατηγορίες

Η μπασκετική δράση στις εθνικές κατηγορίες

Ο τέταρτος ημιτελικός μεταξύ της ΑΕΚ και του Παναθηναϊκού, καθώς και ο πρώτος τελικός των Playoffs της Α2 ξεχωρίζουν από το πρόγραμμα του τριημέρου στις εθνικές κατηγορίες. Πέφτει η αυλαία της σεζόν σε Β' και Γ' Εθνική την Κυριακή.

Τη Δευτέρα θα διεξαχθεί ο τέταρτος ημιτελικός μεταξύ της ΑΕΚ και του Παναθηναϊκού για τη Stoiximan.gr Basket League, επομένως η Α2 θα έχει πρωταγωνιστικό ρόλο στο σημερινό αγωνιστικό πρόγραμμα. Συγκεκριμένα, όλα τα φώτα θα στραφούν στο Ιβανώφειο, εκεί όπου ο Ηρακλής θα υποδεχτεί τον Φάρο Κερατσινίου στον πρώτο τελικό των Playoffs για την άνοδο στη Stoiximan.gr Basket League, με τη σειρά να είναι ισόπαλη (1-1) από την κανονική περίοδο.

Από εκεί και πέρα, σήμερα θα γίνουν επίσης άλλος ένας αγώνας για τον βόρειο όμιλο της Β' Εθνικής και άλλοι τρεις για τη Γ' (ένας για τον 2ο όμιλο και δύο για τον 3ο), ωστόσο το κυρίως μενού για την τελευταία αγωνιστική και στις δύο κατηγορίες θα σερβιριστεί την Κυριακή. Τότε θα κριθούν και οι τελευταίες δύο ομάδες που θα υποβιβαστούν από τους νότιους ομίλους, όπως και οι δύο που θα προβιβαστούν από το Βορρά.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Stoiximan.gr Basket League

(4ος ημιτελικός Playoffs)

Δευτέρα 22 Μαΐου

ΟΑΚΑ 19.00 ΑΕΚ-Παναθηναϊκός (Καρακατσούνης-Μάνος-Ανδρικόπουλος)

A2

(1ος Τελικος Playoffs)

Σάββατο 20 Μαΐου

Ιβανώφειο 17.00 Ηρακλής-Φάρος Κερατσινίου (Δεσλής-Τζαφλέρης-Βαρδάλος)

Β' Εθνική

(30ή αγωνιστική)

1ος όμιλος

Κυριακή 21 Μαΐου

Αγ. Δημητρίου (Ν) 17.00 Κρόνος-ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Γιακείμη-Αντωνίου)

Α. Παπανδρέου 17.00 Περιστέρι-Μανδραϊκός (Παπαθανασίου-Αυγερινός)

Γ. Γεννηματάς 17.00 Πρωτέας Βούλας-Παπάγος (Πόντας-Πλιάκας)

Απόλλωνα 17.00 Απόλλωνας Σμύρνης-Τρίτωνας (Παπαφωτίου-Ισιγώνης)

Στ. Καλαϊτζής 17.00 Πανερυθραϊκός-Κορωπί (Μπούκας-Καλογριάς)

Κοντόπευκου 17.00 ΚΑΠ-Ιωνικός Νίκαιας (Χρηστίδης Π.-Λαζόγκα)

Δ. Βικέλας 17.00 ΑΕΝ Κηφισιάς–Εργοτέλης (Κοτσίμπος-Χουγιάζος)

2ο Ελευσίνας 17.00 Πανελευσινιακός-Μαρούσι (Μαραμής-Αντωνιάδης)

2ος όμιλος

Σάββατο 20 Μαΐου

Αγιάς Λάρ. 17.00 Ερμής Αγιάς-Φίλιππος Βέροιας (Παπαδόπουλος Χ.-Τσούλης)

Κυριακή 21 Μαΐου

ΔΑΚ Καστοριάς 17.00 Καστοριά-Πιερικός Αρχέλαος (Φούτζηλας-Πετανίδου)

Γέφυρας 17.00 Γέφυρα-Καρδίτσα (Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.)

ΔΑΚ Μεσολογγίου 17.00 Χαρίλαος Τρικούπης-Στρατώνι (Τσακαλογιάννης-Μακρόπουλος)

Μ. Τσίκινας 17.00 ΧΑΝΘ-Ασπίδα Ξάνθης (Τσιαπλής-Σαρακενίδης)

Ανατόλια 17.00 Ανατόλια-Αγρίνιο (Δημάδης-Ελευθεριάδης)

Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λαγκαδά-Πολύγυρος (Μελανίδης-Ντόγκας)

ΔΑΚ Ευόσμου 17.00 Αίας Ευόσμου-Πευκοχώρι (Τσουμαχίδης-Δολγυρας)

Γ' Εθνική

1ος όμιλος

(30ή αγωνιστική)

Κυριακή 21 Μαΐου

1ο Δ. Χαϊδαρίου 17.00 Δάφνη Δαφνίου-ΚΑΟ Κορίνθου (Κώτσου-Αλεβίζος)

Τέντας 17.00 Καλαμάτα-Άρης Πετρούπολης (Καρακάσης-Κωνσταντινίδου)

Γλαύκου 17.00 Γλαύκος-Κεραυνός Αιγίου (Λογοθέτης-Τσαούσογλου)

Ακράτας 15.30 Ακράτα-Πορφύρας (Ασημακάκη-Λεκατσάς)

Ερμιόνης 17.00 Ερμιόνη-Αχαγιά '82 (Δελαγραμμάτικας-Σκουλαρίκης)

Ν. Σμύρνης 17.00 Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Έσπερος ΑΟΠΑ (Μαραγκάκης-Κατσαπρακάκης)

Β’ Κλ. Ιλίου 17.00 Ένωση Ιλίου-Ίκαρος Καλλιθέας (Τσαχάκης-Σπυρόπουλος Σπ.)

2ος όμιλος

(26η αγωνιστική)

Σάββατο 20 Μαΐου

Χαλκιοπούλειο 17.00 Έσπερος Λαμίας-Κάδμος (Σκαλτσής-Σταγιάνος)

Κυριακή 21 Μαΐου

Δ. Περιστεράκης 14.00 Πανναξιακός-Διαγόρας Δρ. (Γεράνιος-Ελ Ενύ)

Θήρας 12.00 Σαντορίνη-Λοκρός Αταλάντης (Ρίζος-Νάστος)

Βαρδιονογιάννειο 11.30 ΟΦΗ-Ιπποκράτης Κω (Τσάτσης-Σιδερης)

2o ΚΓ Νίκαιας (Καραμπίνη) 17.30 Άρης Νίκαιας-Νίκη Αμ. (Μηλαπίδης-Πολυχρόνης)

Εθν. Αντίστασης 17.00 Πόλις Καλλιθέας-Πεντέλη (Κοτσώνης-Τζίμης)

3ος όμιλος

(26η αγωνιστική)

Σάββατο 20 Μαΐου

ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 15.00 Βίκος Ζαγοροχώρια-Τιτάνες Παλ. (Παπανικολάου Γ. – Ιορδανίδης)

Πολυκάστρου Κιλκίς 17.00 Εύαθλος-ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τζιοπάνος Γ.-Σελεβός)

Κυριακή 21 Μαΐου

ΔΑΚ Φλώρινας 15.00 Αριστοτέλης Φλ.-Απόλλων Καλ. (Λελούδας-Γεωργούλης)

Πρέβεζας 17.00 Νικόπολη-Μελίκη (Κατωτικίδης-Τσιρόγλου)

Φαρσάλων 17.00 Φάρσαλα-Ελίμεια (Τζίμα-Τζιοπάνος Ν.)

ΔΑΚ Κοζάνης 17.00 Διόσκουροι-Αιγινιακός (Λουλουδιάδης-Γρεκός)

ΔΑΚ Ευκαρπίας 17.00 Ευκαρπία-Πρωτέας Γρεβενών (Εκιζογλου-Καλέσης)

4ος όμιλος

(26η αγωνιστική)

Κυριακή 21 Μαΐου

Ποταμουδιών 18.00 Αστέρας Καβάλας-Μακεδονικός (Παπαγεωργίου-Παπανικολάου Ι.)

Χαλκηδόνας 18.00 Χαλκηδόνα-Ιωνικός Ιωνίας (Τσοκόλης-Καρκαλέτσης)

Κομοτηνής 16.00 Κομοτηνή-Ορφέας Ν. Σκοπού (Ντούρας-Ρούτσιος)

Νεάπολης Θ. 18.00 Νεάπολη-Ν. Μουδανιά (Γιαννούλης Αναστ.-Χατζηκώστας)

Επταπυργίου 18.00 Παναθλητικός-Αν. Ακτής Ζέφυρος 02 (Κοϊμτζόγλου-Δαμίγος)

ΔΑΚ Σερρών 18.00 Ίκαροι Σ.-Κομοτηνή (Σιμητόπουλος–Θεοδώρου)

Μαντουλίδη 18.00 Μαντουλίδης-Αγ. Βαρβάρα (Χρυσάφης-Θωμόπουλος)

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Κρήτη:Σκότωσε τον αδερφό του και αυτοκτόνησε πίνοντας υγρά μπαταρίας

Μαχαίρωσε μέχρι θανάτου τον αδελφό του. Μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο αλλά κατέληξε στα τραύματά του

Ελληνίδα SMILF, έλα να υποκλιθείς στο κοινό σου

Μετά τις MILF μας προέκυψαν οι SMILF. Έλα να δεις ποιες είναι και γιατί αξίζει να τις γνωρίσεις.

ΒΙΝΤΕΟ ΚΑΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

Πέθανε ο διαβόητος serial killer Τσαρλς Μάνσον

Ο δολοφόνος νοσηλευόταν τις τελευταίες ημέρες σε νοσοκομείο συνοδευόμενος από πέντε αστυνομικούς

Η απόπειρα δολοφονίας του Βαρδή Βαρδινογιάννη από τη 17Ν

Ακόμη και (ακριβώς) 27 χρόνια μετά, η αποτυχημένη ενέδρα της 17Ν στον Έλληνα επιχειρηματία είναι μια αφήγηση που κόβει την ανάσα.

 
ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24