Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Επιβλητικές νίκες για Μελίσσια και Αγία Παρασκευή

Επιβλητικές νίκες για Μελίσσια και Αγία Παρασκευή

Η Αγία Παρασκευή και τα Μελίσσια έκαναν τις πιο εντυπωσιακές νίκες στην πρεμιέρα της Α2 Γυναικών, την ώρα που ο Πανσερραϊκός επιβλήθηκε του Ηρακλή στο ντέρμπι της ημέρας.

Ιδανικό ποδαρικό στην Α2 Γυναικών έκαναν η Αγία Παρασκευή και τα Μελίσσια, που συνδύασαν την κατάκτηση του ροζ φύλλου αγώνα με ευρεία σε έκταση νίκες απέναντι σε Κρόνο Αγ. Δημητρίου και Προφήτη Ηλία, αντίστοιχα. Οι δύο ομάδες επιβεβαίωσαν τον τίτλο του φαβορί που κουβαλούσαν και έφτασαν με χαρακτηριστική άνεση στην τελική επικράτηση, για τον Νότιο Όμιλο.

Σε ό,τι αφορά στον Βόρειο Όμιλο, ο Πανσερραϊκός επιβλήθηκε εντός έδρας του Ηρακλή στο πιο αμφίρροπο (βάσει εξέλιξης) παιχνίδι της πρεμιέρας.

ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ

Τα αποτελέσματα:

Μελίσσια - Προφήτης Ηλίας 75-36

Αγία Παρασκευή - Κρόνος Αγ. Δημητρίου 96-41

Χανιά - Καλύβια 68-65

Άρης Πετρούπολης - Ελευθερία Μοσχάτου 60-69

Ηλιούπολη - ΕΦΑΟΖ 54-48

Ανταγόρας Κω - Σπόρτιγκ (18/10, 14:00)

Η βαθμολογία (σε 1 αγώνα)

1. Αγία Παρασκευή 2

2. Μελίσσια 2

3. Ελευθερία Μοσχάτου 2

4. Ηλιούπολη 2

5. Χανιά 2

6. Καλύβια 1

7. ΕΦΑΟΖ 1

8. Άρης Πετρούπολης 1

9. Προφήτης Ηλίας 1

10. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 1

11. Σπόρτιγκ 0*

12. Ανταγόρας Κω*

*Εκκρεμεί η αναμέτρηση του Ανταγόρα Κω με τον Σπόρτιγκ

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 22/10)

ΕΦΑΟΖ - Άρης Πετρούπολης

Ελευθερία Μοσχάτου - Χανιά

Καλύβια - Αγία Παρασκευή

Κρόνος Αγ. Δημητρίου - Μελίσσια

Προφήτης Ηλίας - Ανταγόρας Κω

Σπόρτιγκ - Ηλιούπολη

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Τα αποτελέσματα:

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου - Πυλαία 47-56

Πιερικός Αρχέλαος - Άρης 49-59

Απόλλων Καλαμαριάς - Ναύαρχος Βότσης 55-41

Τιτάνες Δράμας - Σταυρούπολη 61-27

Πανσερραϊκός - Ηρακλής 54-48

Ολύμπια Λάρισας - Ασπίδα Ξάνθης 61-45

Η βαθμολογία (σε 1 αγώνα)

1. Τιτάνες Δράμας 2

2. Ολύμπια Λάρισας 2

3. Απόλλων Καλαμαριάς 2

4. Άρης 2

5. Πυλαία 2

6. Πανσερραϊκός 2

7. Ηρακλής 1

8. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 1

9. Πιερικός Αρχέλαος 1

10. Ναύαρχος Βότσης 1

11. Ασπίδα Ξάνθης 1

12. Σταυρούπολη 1

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 22/10)

Ασπίδα Ξάνθης - Πανσερραϊκός

Ηρακλής - Τιτάνες Δράμας

Σταυρούπολη - Απόλλων Καλαμαριάς

Ναύαρχος Βότσης - Πιερικός Αρχέλαος

Άρης - Αναγέννηση Ν. Ρυσίου

Πυλαία - Ολύμπια Λάρισας

ΤΑ ΦΥΛΛΑ ΑΓΩΝΑ (ΝΟΤΟΣ)

Αρης Πετρούπολης - Ελευθερία Μοσχάτου 60-69

Διαιτητές: Μαυρέλης - Τηγάνης.

Τα δεκάλεπτα: 19-15, 33-36, 45-54, 60-69.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Γιαννουλάκης):  Ναυροζίδου 16 (1), Γούλα Π., Μαρίνη 8, Βιντσιλαίου Α. 24 (1), Καββαδία 2, Πλούμπη, Αρβανίτη 6, Ανωγειανάκη, Λίγκρη, Φάσουρα 4,  Κομματά.

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Τσαραπατσάνης): Κακλέα 5 (1), Τζουγκράκη 3 (1), Χελιώτη 34, Μίχου 2, Ζαχαράκη, Σπαθάρη 8 (2), Καλάγια, Μπάμπη, Ξεπαπαδέα 10 (2), Καρανάσιου 5 (1), Κρίτσαλου 2.

Ηλιούπολη - ΕΦΑΟΖ 54-48

Διαιτητές: Καρακωνσταντόπουλος - Σκουλαρίκης.

Τα δεκάλεπτα: 10-11, 30-27, 38-40, 54-48.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης): Ευαγγελάτου Α. 2, Κουταλιανού 2, Μηνά, Καλοπίτα 5, Πράπα 14, Πετράκη, Στεφάνου 11, Βιντζηλαίου 2, Οικονομίδου 6, Κατσιμάρδου, Ντανου 12 (3), Ευαγγελάτου Ν.

ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βεριόπουλος): Γραμματικού, Βυζεντίνη 4, Μαλιου 2, Ζουμπερακη 5, Ισκιόγλου 14, Ζουρνή 10, Κεσσέ 2, Πατέρα 5, Χώνη, Κελάρη 6, Μάνου, Βάσιου.

ΟΑ Χανίων - Καλύβια 68-65

Διαιτητές: Ελ Ανύ - Μακρόπουλος.

Τα δεκάλεπτα: 14-16, 28-31, 46-49, 68-65.

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Κασικτσόγλου): Πρασιανάκη 2, Δερμιτζάκη, Παπαμαρκάκη, Κασωμένου 4, Ακρίβου 10, Κουφογιάννη 25 (4), Σκορδυλάκη, Καζαντζή 14 (4), Φραντζεσκάκη, Ψυχογιού 13 (1), Δασκουλίδου.

ΚΑΛΥΒΙΑ (Αναγνώστου): Παζαρίδη 6 (1), Σταματή 2, Καμμένου 4 (1), Κοντογιάννη, Ρεντζεπέρη 13(1), Αξιοπούλου 10, Πολίτη 9, Μαστρογιαννίδου 7, Καλημέρη, Αυτζή, Τσουκαλά 14.

Μελίσσια - Προφήτης Ηλίας 75-36

Διαιτητές: Δαβιδέλης - Λαζόγκα.

Τα δεκάλεπτα: 28-10, 41-22, 57-26, 75-36

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα - Οικονόμου): Καραβέλη 14, Κουρούβανη 3 (1), Δούρου 9 (1), Κοιλιαρίδη 7 (1), Βαδγατλή 4, Χιώτη 14, Γιαννακοπούλου 9, Νικολέτου 5, Κανέλλου 6, Αθανασίου 2, Σταμούλη, Κωνσταντινίδου 2.

Προφήτης Ηλίας (Χλιαουτάκης - Παναγιωτόπουλος): Παπαϊωάννου, Δροσοτάκη 2, Σπύρη 2, Τζάρου 4, Νεαρχάκου 12 (1), Κουτσοδήμου, Οικονομάκη Κ 8, Οικονομάκη Ζ 3, Πουλή 2, Τσελεπίδου 3.

ΤΑ ΦΥΛΛΑ ΑΓΩΝΑ (ΒΟΡΡΑΣ)

Τιτάνες Δράμας - Σταυρούπολη 61-27

Διαιτητές: Γιαννούλης - Κολοκυθάς.

Τα δεκάλεπτα: 19-10, 42-13, 52-17, 61-27.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Τερτλίδου, Μαραγκού 11, Καριώτη, Τόγα 5 (1), Σαμολαδά 6 (1), Γαϊτάνη Α. 8, Τζιαμπάζη 3, Γαϊτάνη Ε. 22 (1), Γιαντσιώρη 6, Αθανασιάδου, Βαρσάμη.

ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ (Δρακουλίδης): Νταουντάκη 4, Γρηγοριάδου, Χαλκίδου 2, Καραγιαννίδου, Μουρατίδου, Κανέλλογλου 12, Πεχλιβανίδου Δ., Πεχλιβανίδου Σ. 7, Βέκιου,  Γούτη, Αντωνιάδου 2, Χατζηστρατή.

Απόλλων Καλαμαριάς - Ναύρχος Βότσης 55-41

Διαιτητές: Τσούλης - Λαϊδης.

Τα δεκάλεπτα: 14-10, 27-20, 47-27, 55-41.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης): Ιγγλέζου 2, Αντωνιάδου, Τσίτσου 7, Οικονόμου 9, Καλαντίδου, Ακσεχέρογλου 14, Ευσταθίου, Σιφναίου 3, Διαμαντίδου 6, Καϊμακτσή 7(1), Θωμάρεϊς 8.

ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης): Χρυσοστομίδου 8, Καζαντζή Σπ. 12, Αραμπατζή, Κουκουτσάκη 1, Καζαντζή Στ. 13(2), Γλάρου, Παπανικολάου, Τσελεμπή 4, Τερεζή Χ. 4.

Πανσερραϊκός - Ηρακλής 54-48

Διαιτητές: Ζαχαριάδης - Λάλλα.

Τα δεκάλεπτα: 4-11, 20-24, 42-35, 54-48.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Δώδος): Χωλοπούλου 8, Τσάντα 11, Πελτέκη 3 (1), Κουτούση 20, Πιτσιάβα 12 (2), Κίναλη, Μπακιρτζίδου, Χύσα, Γκανάτσιου.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Τζιότζιος): Ελευθεριάδου 2, Παπαβασιλείου 7 (1), Γιαννοπούλου 10, Γιαννούδη 11 (1), Δημητριάδου 7, Τζιότζιου 2, Λογδανίδου 9, Μυγδαλιά.

Ολύμπια Λάρισας - Ασπίδα Ξάνθης 61-45

Διαιτητές: 13-10, 33-18, 46-31, 61-45.

Τα δεκάλεπτα: Μαλτέσιος, Τσαρδούλιας.

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου, Δολαψάκη, Σολωμού 6, Σουλιώτη 6, Ντριστέλα 2, Παπαστεργίου 5 (1), Λιάσκου 2, Σκαρλή 4, Μαγδαλιανίδου, Κουτσουνούρη 19 (3), Μπενέκη 11, Κουζάλη 6 (1).

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Τσακίρη 4, Βασιλειάδου, Παπαχρυσοβέργη, Σακουλάκη 9 (1), Καρακώστα 6, Σιγιώργη 10, Βαρελίδη 5, Σουλιώτη 11 (1), Καραλίδου Β.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου - Πυλαία 47-56

Διαιτητές: Παπαδοπούλου Κ., Δέλλας.

Τα δεκάλεπτα: 7-17, 23-30, 33-45, 47-56.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Καμπίτση 3 (1), Εμμανουηλίδου 11 (2), Καλομιτσίνη, Κουλακιώτη 6, Ψαρρά 8(1), Τσαγκαρίδου 1, Τζίκου 13, Παπαδάκη 3, Βασλαματζή, Πασιούδη 2.

ΠΥΛΑΙΑ (Λίτσου): Μπαλλά 7, Πετρίδου 4, Κατσαμούρη 6, Λάλου 2, Σταμπή 1, Καραμπατζάκη 21, Παπαρδέλα 7, Κοκκίνου, Γαλιτσιάνου 1, Τζήμου 7, Κουλουμπή, Βατσιτσίδου.

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Ο πατέρας έβαλε τη φωτιά - Νεκρά τα δύο παιδιά του

Οικογενειακή τραγωδία στη Νέα Σμύρνη, όπου ένας πατέρας και τα δύο μικρά παιδιά του έχασαν τη ζωή τους ύστερα από φωτιά που ξέσπασε στο διαμέρισμά τους. Η ΕΛ.ΑΣ. εντόπισε σημείωμα του 40χρονου στο σπίτι

Αναλύουμε τη χειρότερη εμφάνιση στην ιστορία του 'The Voice'

Η αμηχανιάν χτύπησε κόκκινο κι εμείς πιάνουμε κάθε λεπτομέρεια αυτής της ετεροντροπής.

Μακελειό στην Αίγυπτο: Τριήμερο πένθος για τους 235 νεκρούς

Αν και ακόμη καμία οργάνωση δεν έχει αναλάβει την ευθύνη για την επίθεση σε τέμενος στο Σινά, που κόστισε τη ζωή σε 235 ανθρώπους, όλα δείχνουν ότι πρόκειται για τζιχαντιστές

4 ήρωες του Τρωικού Πολέμου που δεν ξέρεις τίποτα γι' αυτούς

Ο Flash των Τρώων και η Wonder Woman που πήρε στο κυνήγι τον Αχιλλέα.

 
ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24