Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Ασταμάτητοι Σπόρτιγκ και Ηρακλής

Ασταμάτητοι Σπόρτιγκ και Ηρακλής

Ο Σπόρτιγκ και ο Ηρακλής πήραν ένα ακόμη ροζ φύλλο αγώνα στην Α2 Γυναικών, βάζοντας το κερασάκι στην τούρτα της φετινής εντυπωσιακής παρουσίας τους σε Νότο και Βορρά, αντίστοιχα.

Ακόμη μία νίκη πρόσθεσαν στο... σακούλι ο Σπόρτιγκ και ο Ηρακλής, που έχουν εξασφαλίσει τον τίτλο σε Νότο και Βορρά εδώ και καιρό. Ο πρώτος νίκησε εντός έδρας τα Μελίσσια (57-52) και ο δεύτερος έκαμψε την αντίσταση της Ασπίδας Ξάνθης (64-49).

ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ

Τα αποτελέσματα:

Σπόρτιγκ - Μελίσσια 57-52

Ανταγόρας Κω - Αγία Παρασκευή 53-57

Κρόνος Αγ. Δημητρίου - Άρης Πετρούπολης 93-20

Καλύβια - Ηλιούπολη 69-66

Ελευθερία Μοσχάτου - ΕΦΑΟΖ 49-36

Προφήτης Ηλίας - ΟΑ Χανίων (15/4)

Η βαθμολογία (σε 21 αγώνες)

1. Σπόρτιγκ 40

2. Καλύβια 37

3. Ελευθερία Μοσχάτου 36

4. Αγία Παρασκευή 35

5. Ηλιούπολη 34

6. Μελίσσια 32

7. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 31

8. ΕΦΑΟΖ 30

9. Άρης Πετρούπολης 27

10. ΟΑ Χανίων 26*

11. Ανταγόρας Κω 23

12. Προφήτης Ηλίας 22*

*ΟΑ Χανίων και Προφήτης Ηλίας έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (22η, 22/4)

Μελίσσια - Ανταγόρας Κω

Ηλιούπολη - Ελευθερία Μοσχάτου

Άρης Πετρούπολης - Καλύβια

ΟΑ Χανίων - Κρόνος Αγ. Δημητρίου

Αγία Παρασκευή - Προφήτης Ηλίας

ΕΦΑΟΖ - Σπόρτιγκ

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Τα αποτελέσματα:

Πυλαία - Πιερικός Αρχέλαος 68-53

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου - Απόλλων Καλαμαριάς 60-52

Άρης - Τιτάνες Δράμας 49-45

Ναύαρχος Βότσης - Πανσερραϊκός 70-57

Σταυρούπολη - Ολύμπια Λάρισας 49-42

Ηρακλής - Ασπίδα Ξάνθης 64-49

Η βαθμολογία (σε 21 αγώνες)

1. Ηρακλής 41

2. Πυλαία 37

3. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 35

4. Άρης 34

5. Απόλλων Καλαμαριάς 32

6. Ολύμπια Λάρισας 32

7. Τιτάνες Δράμας 32

8. Πανσερραϊκός 32

9. Πιερικός Αρχέλαος 27

10. Ναύαρχος Βότσης 27

11. Ασπίδα Ξάνθης 24

12. Σταυρούπολη 23

*Ο Ναύαρχος Βότσης έχει -2 βαθμούς γιατί δεν κατέβασε ομάδα κορασίδων ή νεανίδων στο πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΘ.

Η επόμενη αγωνιστική (22η, 22/4)

Πιερικός Αρχέλαος - Αναγέννηση Ν. Ρυσίου

Ολύμπια Λάρισας - Ηρακλής

Πανσερραϊκός - Σταυρούπολη

Τιτάνες Δράμας - Ναύαρχος Βότσης

Απόλλων Καλαμαριάς - Άρης

Ασπίδα Ξάνθης - Πυλαία

 
SHARE

BEST OF NETWORK

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24