Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Θρίαμβος του Διαγόρα στο ντέρμπι κορυφής

Θρίαμβος του Διαγόρα στο ντέρμπι κορυφής

Μεγάλη νίκη του Διαγόρα Δρυοπιδέων στο ντέρμπι του 2ου ομίλου της Γ' Εθνικής, διπλά ανόδου του Ικάρου Νέας Σμύρνης στον 1ο και των Τιτάνων Παλαμά στον 3ο. Διακοπή αγώνα λόγω ολισθηρότητας του αγωνιστικού χώρου στον 4ο όμιλο.

Διπλή νίκη σημείωσε ο Διαγόρας Δρυοπιδέων στο ντέρμπι κορυφής του 2ου ομίλου της Γ' Εθνικής με τον Ιπποκράτη, καθώς επικράτησε με 85-67, υπερκάλυψε τη διαφορά με την οποία ηττήθηκε στον πρώτο γύρο και προβάλει πλέον ως το αδιαφιλονίκητο φαβορί για την κατάκτηση του πρωταθλήματος, μιας και έχει έναν αγώνα λιγότερο από τον μεγάλο αντίπαλο του στην κούρσα της πρώτης θέσης.

Στον 1ο όμιλο ο Ικαρος Νέας Σμύρνης απέδρασε με το διπλό από το Ιλιον (59-55) και διατήρησε τη διαφορά των δύο βαθμών που έχει από τις υπόλοιπες ομάδες, την ώρα που η Δάφνη Δαφνίου περνούσε από την έδρα του Πορφύρα.

Περίπατος των Τιτάνων στο ντέρμπι κορυφής

Στον Βορρά οι Τιτάνες Παλαμά σημείωσαν τη νίκη της 17ης αγωνιστικής στον 3ο όμιλο. Η ομάδα της Θεσσαλίας νίκησε εκτός έδρας την Ελίμεια 80-63 και όχι μόνο έμεινε μόνη πρώτη στην κορυφή, αλλά απέκτησε και το απόλυτο πλεονέκτημα σε περίπτωση ισοβαθμίας, μιας και έχει πλέον 2-0 κόντρα στην αντίπαλο της.

Αξιο αναφοράς είναι ακόμα ότι η αναμέτρηση των Φαρσάλων με τον Πρωτέα Γρεβενών διακόπηκε 4'51'' πριν από τη λήξη της τρίτης περιόδου λόγω ολισθηρότητας του αγωνιστικού χώρου. Στο μεταξύ αναλλοίωτη παρέμεινε η κατάσταση στον 4ο όμιλο, όπου οι Ικαροι Σερρών και ο Παναθλητικός εξακολουθούν να προπορεύονται μετά τις νίκες που σημείωσαν στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής.

Όλα τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες, οι επόμενες αγωνιστικές και τα φύλλα αγώνα στους τέσσερις ομίλους της Γ' Εθνικής:

1ος όμιλος Νότου

(18 αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα

Κεραυνός Αιγίου - ΚΑΟΚ 68-74

Πορφύρας - Δάφνη Δαφνίου 82-90

Αχαγιά ’82 - Καλαμάτα 75-59

Έσπερος ΑΟΠΑ - Γλαύκος 78-57

Ίκαρος Καλλιθέας - Ακράτα 67-79

Πεύκη - Ερμιόνη 78-66

Ένωση Ιλίου - Ίκαρος Ν. Σμύρνης 55-59

Ρεπό ο Άρης Πετρούπολης

Η  βαθμολογία

1. Δάφνη Δαφνίου 32

2. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 31

3. Έσπερος ΑΟΠΑ 29

4. ΚΑΟΚ 27

5. Γλαύκος 27

6. Ακράτα 27

7. Ένωση Ιλίου 26

8. Αχαγιά ‘82 25

9. Κεραυνός Αιγίου 24

10. Πορφύρας 22

11. Καλαμάτα 22

12. Πεύκη 22

13. Ερμιόνη 22

14. Άρης Πετρούπολης 21

15. Ίκαρος Καλλιθέας 21 

* Οι ΚΑΟΚ, Ένωση Ιλίου και Άρης Πετρούπολης έχουν αγώνα λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (19η, 26/2)

ΚΑΟΚ - Πορφύρας

Δάφνη Δαφνίου - Αχαγιά ‘82

Καλαμάτα - Έσπερος ΑΟΠΑ

Γλαύκος - Ίκαρος Καλλιθέας

Ακράτα - Πεύκη

Ερμιόνη - Ένωση Ιλίου

Άρης Πετρούπολης - Κεραυνός Αιγίου

Ρεπό ο Ίκαρος Ν. Σμύρνης

2ος όμιλος Νότου

(17 αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα

Πανναξιακός - Κάδμος Θηβών 58-49

Διαγόρας Δρυοπιδέων - Ιπποκράτης Κω 85-67

Σαντορίνη - Πεντέλη 67-90

Λοκρός - Νίκη Αμαρουσίου 92-65

ΟΦΗ - Προμηθέας Χαλανδρίου 72-55

Άρης Νίκαιας - Έσπερος Λαμίας 62-75

Η βαθμολογία

1. Ιπποκράτης 30

2. Διαγόρας 29

3. Πεντέλη 27

4. Κάδμος 26

5. Έσπερος Λαμίας 25

6. Λοκρός 24

7. ΟΦΗ 24

8.Άρης Νικαίας 23

9. Νίκη Αμαρουσίου 22

10. Πανναξιακός 22

11. Σαντορίνη 20

12. Προμηθέας Χαλανδρίου 18

13. Πόλις Καλλιθέας 17

* ΟΦΗ και Προμηθέας Χαλανδρίου έχουν ξεκινήσει από το -1

Η επόμενη αγωνιστική (18η, 5/3)

Πεντέλη - Λοκρός Αταλάντης

Κάδμος - Σαντορίνη

Προμηθέας Χαλανδρίου - Πανναξιακός

Έσπερος Λαμίας - ΟΦΗ

Πόλις Καλλιθέας - Άρης Νικαίας

Νίκη Αμαρουσίου - Διαγόρας Δρυοπιδέων

Ρεπό: Ιπποκράτης Κω

3ος όμιλος

(17η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα

Απόλλων Καλαμαριάς - ΑΓΣ Ιωαννίνων 68-72

Αριστοτέλης Φλώρινας - Αιγινιακός 77-72

ΓΣ Φαρσάλων - Πρωτέας Γρεβενών 29-24 (διεκόπη)

Βίκος Ζαγοροχώρια - Νικόπολη Πρέβεζας  50-59

Εύαθλος Πολυκάστρου - ΠΣ Ευκαρπίας 53-60

ΓΑΣ Μελίκης - Διόσκουροι Κοζάνης   54-73

ΓΣ Ελίμειας - Τιτάνες Παλαμά 63-80

Η βαθμολογία

1. Τιτάνες Παλαμά 31         

2. ΓΣ Ελίμειας 31         

3. Διόσκουροι Κοζάνης 29   

4. Νικόπολη Πρέβεζας  29   

5. ΓΣ Φαρσάλων  27   

6. ΑΓΣ Ιωαννίνων 27    

7. ΠΣ Ευκαρπίας 25   

8. Εύαθλος Πολυκάστρου 24

9. Απόλλων Καλαμαριάς  24 

10. ΓΑΣ Μελίκης 24     

11. Πρωτέας Γρεβενών 22       

12. Αριστοτέλης Φλώρινας 21

13. Βίκος Ζαγοροχώρια 20   

14. Αιγινιακός  19

*ΓΣ Φαρσάλων και Πρωτέας Γρεβενών έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

**Οι Τιτάνες Παλαμά ξεκίνησαν με -1 λόγω τιμωρίας από το περσινό πρωτάθλημα

Η επόμενη αγωνιστική (18η, 5/3)

Αιγινιακός - Απόλλων Καλαμαριάς

Πρωτέας Γρεβενών - Αριστοτέλης Φλώρινας

Νικόπολη Πρέβεζας - ΓΣ Φαρσάλων

ΠΣ Ευκαρπίας - Βίκος Ζαγοροχώρια

Διόσκουροι Κοζάνης - Εύαθλος Πολυκάστρου

Τιτάνες Παλαμά - ΓΑΣ Μελίκης

ΑΓΣ Ιωαννίνων - ΓΣ Ελίμειας

4ος όμιλος

(17 αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα

Μακεδονικός - Ζέφυρος 82-77

Αστέρας Καβάλας - ΑΕ Κομοτηνής 65-75

ΓΑΣ Κομοτηνή - Αγία Βαρβάρα  74-48

ΠΚ Νεάπολης - Χαλκηδόνα 51-72

Παναθλητικός Πειραματικό - Μαντουλίδης 73-62

Ιωνικός - Ικαροι Σερρών 66-79

Ορφέας Ν. Σκοπού - ΠΟ Νέων Μουδανιών 60-45

Η βαθμολογία

1. Ικαροι Σερρών 33          

2. Παναθλητικός-Πειραματικό  31 

3. ΑΕ Κομοτηνής 31

4. Χαλκηδόνα  30

5. Ζέφυρος 29

6. Μακεδονικός  28

7. Ορφέας Ν. Σκοπού 26

8. ΓΑΣ Κομοτηνή 26

9. Ιωνικός 24          

10. Αστέρας Καβάλας  22 

11. ΠΚ Νεάπολης 21 

12. Μαντουλίδης  20 

13. Αγία Βαρβάρα  19 

14. ΠΟ Νέων Μουδανιών  17

Η επόμενη αγωνιστική (18η, 5/3)

ΑΕ Κομοτηνής - Μακεδονικός

Αγία Βαρβάρα - Αστέρας Καβάλας

Χαλκηδόνα - ΓΑΣ Κομοτηνή

Μαντουλίδης - ΠΚ Νεάπολης

Ικαροι Σερρών - Παναθλητικός Πειραματικό

ΠΟ Νέων Μουδανιών - Ιωνικός

Ζέφυρος - Ορφέας Ν. Σκοπού

Τα φύλλα αγώνα

1ος όμιλος

Κεραυνός Αιγίου - ΚΑΟΚ 68-74

Δεκάλεπτα: 18-22, 27-42, 46-61, 68-74

Διαιτητές: Μαγκούνης, Τσάτσης

Κεραυνός Αιγίου (Κοτσώνης): Στογιάνοβιτς 12, Δούρος, Χριστοδουλόπουλος 2, Φωτίου 16 (1), Ζυγάς, Σούλης 6 (2), Σκλάβος 22 (3), Σκόνδρας 8, Καραγιάννης 2.

ΚΑΟΚ (Νικητόπουλος): Κωνσταντίνου 7 (1), Σακελλαράκης 5, Κατσαμάκης 16 (2), Πράτης, Κεφαλάς 12 (2), Παβλίσεβιτς 8, Δανιήλ 12 (2), Σταυρόπουλος 3 (1), Μακρής 11 (1).

Πορφύρας - Δάφνη Δαφνίου 82-90

Δεκάλεπτα: 17-22, 38-45, 57-72, 82-90

Διαιτητές: Παπαθανασίου, Κοτσώνης

Πορφύρας (Πιτσικάλης): Σίμος 8 (1), Πάλτογλου 19 (2), Στεφανής 8 (2), Παπαφωτίου 2, Βούλγαρης 22 (2), Πρέκας, Ιορδάνου, Καλαμαράς 9 (3), Μπαρμπαρής 2, Οικονόμου 10 (2), Κωνσταντίνου, Ντόκος 2.

Δάφνη Δαφνίου (Δεσποτάκης): Μαυροειδής, Πατάτας, Ρώης, Θεοδοσίου 13 (4), Κωνσταντώνης 5 (1), Παλλαντζάς 4, Γκίνης 13 (2), Αθανασάκης 4, Μιχόπουλος 16 (2), Κορρές 6, Φιλιππόπουλος 21, Τσελεμπής 8.

Αχαγιά ’82 - Καλαμάτα 75-59

Δεκάλεπτα: 22-26, 45-36, 64-44, 75-59

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Ζιώγας

Αχαγιά ’82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 20, Στάνκοβιτς, Σταμόπουλος 4, Γατσούλης 3 (1), Νικολάου 3 (1), Χαμηλός 7 (1), Τσινόπουλος 8 (2), Λυκούδης, Λαμπρόπουλος 2 Δαβάνης 20, Σέρμπος 2, Νικολόπουλος 6.

Καλαμάτα (Γιαννακόπουλος): Αντωνόπουλος, Κίσσας 6 (2), Μπάκας 17, Τσικούρης 8, Μαγιντοπέ 2, Σπηλιώτης 1, Δελής 20 (2), Σκοπέτος, Παθιάκης 2, Τριανταφυλλόπουλος, Γεωργαντάς, Κουτίβας 3 (1).

Έσπερος ΑΟΠΑ - Γλαύκος 78-57

Δεκάλεπτα: 29-20, 45-31, 61-43, 78-57

Διαιτητές: Σπυρόπουλος Σ., Φραγκούλη

Έσπερος ΑΟΠΑ (Γκοργκόλης): Διαμαντόπουλος, Φραντζής 7, Λαμπρόπουλος 15 (1), Ροκανάς, Θανόπουλος 10 (2), Παπαγεωργίου, Παπανικολόπουλος 12 (1), Πελεκούδας 2, Σερέτης 2, Λυμπέρης 6 (1), Αγγελόπουλος 9 (1), Οικονομόπουλος 15 (1).

Γλαύκος (Πολυδωρόπουλος): Βαγγέλης, Σερέτης 6, Βεργανελάκης 3, Λαμπρόπουλος 7, Αδαμόπουλος 6, Πολυδωρόπουλος 8 (1), Παπαβασιλόπουλος 8 (1), Σταυράκης 2, Κάλλης 11 (1), Παλαδινός, Λιούρδης, Αναγνωστόπουλος 6.

Ίκαρος Καλλιθέας - Ακράτα 67-79

Δεκάλεπτα: 16-21, 33-31, 49-51, 67-79

Διαιτητές: Μπανασάκης, Καρανικόλα Α.

Ίκαρος Καλλιθέας (Χαριτάτος): Καράμπελας 3 (1), Μπούργανος 7 (1), Ψαράς, Οικονομάκης 2, Μπελίτσης 17 (1), Αλεξανδρόπουλος 1, Καλεμτζάκης 16, Τσάτας 15, Σάλεχ 2, Αρναουτάκης , Σταθόπουλος 4.

Ακράτα (Ζωντός): Γιόβας, Λάππας 5, Ζέρβας, Ολύμπιος 4, Κατωπόδης 1, Πολυδέρας, Μανταλβάνος Γ. 14, Μανωλόπουλος, Οικονομόπουλος, Μάλλης 21 (6), Μανταλβάνος Κ. 5, Βεσκούκης 25, Λαφής 4.

Πεύκη - Ερμιόνη 78-66

Δεκάλεπτα: 26-10, 49-28, 60-47, 78-66

Διαιτητές: Ρίζος, Κανελλόπουλος

Πεύκη (Κοντομηνάς): Πατωνίδης 2, Τσαμπής 19 (1), Κυριαζόπουλος 3, Χασάπης 4, Κεχρής 2, Μελάς 13 (1), Σημαιόπουλος 12 (1), Πολύζος 2, Κουκάκης 6, Ίβκοβιτς, Τάγαρης 15.

Ερμιόνη (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου Πετ. 2, Αγγελής 14 (3), Θωμάς 4, Γκολέμης 17 (2), Βανδώρος 2, Δεβελέκος, Ευστρατίου 6, Τζουμάκας, Διαμαντόπουλος 19 (1), Πουλής 2.

Ένωση Ιλίου - Ίκαρος Ν. Σμύρνης 55-59

Δεκάλεπτα: 15-14, 34-38, 44-45, 55-59

Διαιτητές: Ζακεστίδης, Φασόλης

Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 2, Μπέλλας Ι. 8 (2), Αρχιμανδρίτης, Φουντάς 4, Πανουσόπουλος Θ. 2, Τσολάκης 20 (3), Σκαλωμένος 2, Μπέλλας Ο. 3, Στρατομήτρος, Βαλσαμούλης 10, Γεωργιάδης 4.

Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Παπαδάτος): Βλάχος, Μελισσουργός 2,Καννάς 3 (1) , Γραμματικός 23 (5), Βούζας 7 (1), Λάβαρης 3 (1), Δορκοφίκης 10, Μιχαλόπουλος 6, Δαρμογιάννης, Παπαδάκης 5, Πασπαλάς.

2ος όμιλος

Πανναξιακός - Κάδμος Θηβών 58-49

Δεκάλεπτα: 18-8, 32-17, 39-34, 58-49

Διαιτητές: Αποστολίδης, Τηγάνης

Πανναξιακός (Βάβουλας): Πολίτης 5 (1), Καλαβρός, Γεωργιάδης 1,  Καραγιάννης, Τζίμης 10, Δαχρεντζής 9 (2), Σβορώνος 17 (1), Καδηγιαννόπουλος, Μυλωνάς 10, Μάκαρης 6, Μάκος, Αρτσάνος

Κάδμος (Αναστασίου): Σκεμπές 4 (1), Πανταζής 6, Παπαδάκης 3, Γκρινιάρης 7, Νικολάου, Σιλιβέστρου, Χαρατσής 4 (1), Τσαπρούνης, Σπηλιόπουλος, Τσιριμώκος 14 (2), Μπένος 11, Γιάννου.

Λοκρός - Νίκη Αμαρουσίου 92-65

Δεκάλεπτα: 20-12, 45-29, 73-47, 92-65

Διαιτητές: Χαλαμπαλάκης, Χριστινάκης

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρανικόλας): Ρούζιος 4, Ρουμελιώτης 11(2), Κοσμετάτος 14(2), Ντέντα 9, Παπαηλιού 7, Μπολμάτης 3, Μάτος Αν. 20, Μάτος Αγγ. 19(4), Θώδος 5.

Νίκη Αμαρουσίου (Παλαιοχωρίτης): Μαραγκίδης 13, Οικονόμου 9, Σιμιτζής Κ. 12(2), Τσέκενης Ι. 3, Σκούταρης 9(1), Τσέκενης Α. 4, Αγγέλης 5.

Διαγόρας Δρυοπιδέων - Ιπποκράτης Κω 85-67

Δεκάλεπτα: 27-17, 49-35, 67-51, 85-67

Διαιτητές: Νάστος, Τσιμπούρης

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Παπαποστόλου, Ζένελι 1, Ζακυνθινός 8, Καραλής 6, Διαμαντόπουλος 10, Καραμπαμπάς 7, Μαυροειδάκος 9(1), Καρασταμάτης 13(3),Παπαδολιάς 4, Καλίλας 2, Εμίρης 18(4), Ντιφαντής 7.

Ιπποκράτης Κω (Καπλανίδης): Κουκουράβας 4(1), Τρύπας 3(1), Πλευράκης 2, Παπαδημητρίου 4(1), Ασημακόπουλος 20(4), Χαρίσης 6, Χρύσης 20, Χρήστου 2, Γκορατσάς 6(2).

ΟΦΗ - Προμηθέας Χαλανδρίου 72-55

Δεκάλεπτα: 16-12, 37-19, 53-35, 72-55

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου, Μαρινάκης

ΟΦΗ (Κόκκινος): Μητρόπαπας 4, Κριθινάκης, Μαϊαστρέλης 5 (1), Ξενάκης 6 (1), Μπουμπάρης 11, Καρλάφτης 3 (1), Αγαπιάδης 5 (1), Πρωτογεράκης 2, Τζουλάκης 8 (2), Κυρίτσης 17 (3) Κυρίτσης, Μουλάς 11 (1).

Προμηθέας Χαλανδρίου (Μελέτης): Γεμενής, Σβάρνας, Ανδρικόπουλος 13, Παπαδημητρίου 11 (1), Μάνδαλος, Γιαννάκης, Σαμιώτης 8 (1), Τσιγγενόπουλος 6, Πέζος, Στεφάνου 17 (3), Κορομηλιάς, Σαρλής.

Σαντορίνη - Πεντέλη 67-90

Δεκάλεπτα: 22-30,33-49, 49-66, 67-90

Διαιτητές: Χουγιάζος, Γεράνιος

ΑΕ Σαντορίνης (Πεταλωτής): Δουλγεράκης 7 (2), Πετράκης, Νικολαΐδης 6 (2), Κατηκαρίδης 5, Μπουραντάς 3 (1), Κυριακόπουλος 4, Βουρτζούμης 2, Πάππος, Παπαδόπουλος 13, Σχέχου 2, Σάκοτα 25.

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Λίτσο 23 (4), Αποστολόπουλος 18 (4), Πορτελάνος 3, Καρούζος 11 (2), Κωνσταντάκος 2, Τσουπάκης 1, Μπίγκος 10 (2), Σαλτουρίδης, Μαλούκος 22.

3ος όμιλος

Αριστοτέλης Φλώρινας - Αιγινιακός 77-72

Δεκάλεπτα 21-17, 42-36, 61-45, 77-72

Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι., Βασιλόπουλος

Αριστοτέλης Φλώρινας (Μαυρουδίου): Τούζος 28 (6), Τέρπος 4, Σκαρλάτος 12 (2), Γυμνόπουλος 22, Καραβατάκης 2, Βασιλείου 9, Κέκελης, Δάμος, Συμεών, Νικολαΐδης, Μήλιος.

Αιγινιακός (Λοτζανιώτης): Κατσιάνος 19, Μωυσίδης 16, Παουλεάνου 18, Αργυρόπουλος 5, Αναστασιάδης 11, Τσουτσούκας 3, Παρίσης.

Απόλλωνας Καλαμαριάς - ΑΓΣ Ιωαννίνων 68-72

Δεκάλεπτα: 17-30, 38-44, 51-57, 68-72

Διαιτητές: Κέτουλας, Δολγύρας

Απόλλωνας Καλαμαριάς (Γεωργιάδης-Γιαννικόπουλος): Χατζημιχαϊλίδης 6 (2), Αποστόλου 21 (5), Γαϊτανίδης, Σουλούγγας, Κουκουλίδης, Αναστασίου 11, Μωυσίδης, Δοξάκης 7 (1), Στυλιανίδης 12 (1), Ιτιμούδης, Χαντζίδης 11.

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γεωργίου 5, Πρέντζας, Μπαρτζώκας 21, Μουζακίτης 14 (4), Καρασίμος, Μάκης 16, Φίλιος 2, Αυγερινός 14 (2).

ΓΑΣ Μελίκης - Διόσκουροι Κοζάνης 58-73

Δεκάλεπτα: 17-24, 32-43, 47-68, 58-73

Διαιτητές: Τσοκόλης, Παπαθανασίου

ΓΑΣ Μελίκης Ασλανίδης): Λιόλιος 9 (1), Μαυρίδης 15, Κοτσαμπασόπουλος, Γιαννόπουλος 3 (1), Παπαδόπουλος, Ρογγότης, ΣΤάκταρης, Σαζακλίδης, Κυριακού, Παραπούρας 19 (2), Παπαρώσης 1, Κοτσαμπάσης 11 (3).

Διόσκουροι Κοζάνης  (Χωλόπουλος): Γκοβεδάρος, Σισμάνης 10 (1), Σκορδάρης 5 (1), Ντόβας 13 (3), Μπαλτζής, Μαυρίδης 13 (1), Ζολώτας 2, Γκλιάνας, Καρανώτας Στ. 11 (1), Κυριαζάκος, Καρανώτας Τ. 5, Γκουτζομήτρος 14 (3).

Εύαθλος Πολυκάστρου - ΠΣ Ευκαρπίας 53-60

Δεκάλεπτα: 12-19, 29-38, 44-45, 53-60

Διαιτητές: Καρακώστας, Κοντογιάννης

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 6 (2), Ημερίδης 31 (3), Ταπούτος, Ζεμπεκίδης, Κήρυκος, Χατζόπουλος 1, Βλέτσης, Βαρβούτας, Τσελέκης, Σιδηρόπουλος 9 (1), Παπαρίδης, Κουτούλας 6.

ΠΣ Ευκαρπίας  (Νίκου): Ψευτογκάς 4, Παλιογιάννης, Κολότσιος 2, Θεοδωρόπουλος 5, Κοσμίδης 16, Χατζηπαππάς 3, Γαϊτάνης, Χολέβας 14, Βενετίδης, Απιδόπουλος 7, Ουλουσίδης 4, Γκαβέζος 5.

ΓΣ Ελίμειας - Τιτάνες Παλαμά  63-80

Δεκάλεπτα: 15-19, 24-49, 46-65, 63-80

Διαιτητές: Ευφραιμίδης, Τζίμα

ΓΣ Ελίμειας (Καραγιαννίδης): Μαδίκας 3 (1), Μαλούτας 14 (1), Βλάχος 16 (1), Τσαμπούρης, Παπίστας, Κατσέλας 3 (1), Τσιαούσης 17 (3), Μαλιούρας 4, Μακρής, Νικολάου 6.

Τιτάνες Παλαμά (Φόρος): Μπιζιώτης 3 (1), Πανάρας 19 (3), Αργύρης 5  (1), Γεωργατζάς 20 (3), Παπαϊωάννου 4, Δερμιτζάκης 7, Αρχοντής 3 (1), Φαλιάκης Σ., Αντωνίου 9 (1), Μούμογλου 6, Χατζής, Αποστολάκης 4.

Βίκος Ζαγοροχώρια - Νικόπολη Πρέβεζας 50-59

Δεκάλεπτα: 19-19, 29-32, 43-47, 50-59

Διαιτητές: Κατωτικίδης, Παπανικολάου

Βίκος Ζαγοροχώρια (Παπαγγέλης): Μιχαήλ 19 (2), Βάτσιος Α., Κάκος, Βάτσιος Β., Αντωνίου 1, Ζήκος, Τώνης 12 (2), Εξαρχόπουλος,Τζοβάρας 7 (1), Νικηφορίδης, Λάμπρου 5, Γιωτάκης 6.

Νικόπολη Πρέβεζας (Παπίρης): Βαγενάς 5 (1), Σουλιώτης, Κιτσαντάς 3 (1), Τσιτσώνης 4 (1), Ροντογιάννης 7 (1), Πολίτης 2, Παπαμιχαήλ6, Βαβέτσης, Νίκας 10, Μακρόπουλος 4, Παπαδημητρίου, Μπάλλας 18.

4ος όμιλος

ΠΚ Νεάπολης - Χαλκηδόνα 51-72

Δεκάλεπτα: 9-25, 23-47, 40-54, 51-72

Διαιτητές: Κουκουλεκίδης, Τζιοπάνος Γ.

ΠΚ Νεάπολης (Τασόπουλος- Χατζηαναγνώστου): Νικολαϊδης Ν 4, Νικολαϊδης Π 2, Αποστολίδης 13 (1), Φαρμάκης, Χύτας 2, Ζεϊμπέκης 1, Χριστοφόρης, Καραγιαννάκης 4, Χριστοδούλου 8, Δημητρόπουλος, Τσιώρας, Ταουκίδης 17.

Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Τουλούμης 14 (3), Μαρκίδης, Σιδηρόπουλος 4, Μαραπίδης 5(1), Παπαδόπουλος 7 (1), Λαϊδης 5 (1), Μπατάκος 4, Σεφερίδης, Καριόπουλος 13 (1), Μακαλέκας 5 (1), Κουλούσιος, Κοτζαγιάννης 15.

Ορφέας Ν. Σκοπού - ΠΟ Νέων Μουδανιών 60-45

Δεκάλεπτα: 15-10, 28-25, 41-33, 60-45

Διαιτητές: Τσούλης, Καρκαλέτσης

Ορφέας Ν. Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 20 (5), Καντζουρίδης 3 (1), Χατζής 6, Αξιαρλής 8 (2), Αποστόλου 2, Σύρπας 6, Χατζηανδρέου 15, Ιωσηφίδης, Γουλιανός, Χαβαλές, Τσανάκας, Κουτσιαντζής.

ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος): Βέτσος 9, Τεζετζίδης 5 (1), Τσιγγελίδης 5 (1), Σερέτης 2, Αντωνιάδης 2, Χαριστός 2, Φιλοξενίδης 16 (2), Καμπούρης 4, Χατζόπουλος, Δερλάμπας, Σούρλας.

Ιωνικός - Ικαροι Σερρών 66-79

Δεκάλεπτα: 21-20, 35-43, 47-62, 66-79

Διαιτητές: Παζόλης, Παπαθωμά

Ιωνικός (Καραμουσαλίδης): Μητακίδης 4, Πολυχρονιάδης, Παναγιώτου 5, Τουβετζίδης 17 (2), Δικταπανίδης, Γκούμας 3, Σιδηροηλίας 2, Παπαδόπουλος 15, Κουλαξής 5 (1), Καλογεράτος 12 (1), Κούτε 2, Γεωργιάδης 2.

Ικαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Γιαννούλης, Γρίψιος Π. 24 (1), Παπαπασχάλης, Γεωργιανός 5 (1), Τράκας 24 (5), Γρίψιος Χ, Λαλιώτης, Γκούτζιας 4 (1), Σταματόπουλος, Παρχαρίδης 10 (2), Θολιώτης 12 (2), Φώτογλου.

Μακεδονικός - Ζέφυρος 82-77

Δεκάλεπτα: 20-24, 40-50, 59-64, 82-77

Διαιτητές: Γαζέτας, Κοϊμτζόγλου

Μακεδονικός (Μύθου): Σκουφεζής Ε , Κοντσές 8, Ντσιλής 33 (5), Μπαρζού 7 (1), Παπαγρηγορίου , Ρίζος, Χαλάτσης 18 (2), Σκουφεζής Α, Πηλακούτας 13 (2), Λυχριδάς 3 (1), Μαργαρίτης.

Ζέφυρος (Τσολάκης): Μυτιληναίος 12 (4), Μυλωνάς 12, Αλεξανδρίδης, Φωτιάδης, Ουρκέρογλου 8 (2), Τσιούντος 13 (1), Καμπακάκης, Πατίκας 3 (1), Τσιόγκας 17, Σταφυλάς 4, Μυστιλιάδης 8 (1).

Παναθλητικός Πειραματικό - Μαντουλίδης 73-62

Δεκάλεπτα: 21-7, 46-26, 63-37, 73-62

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ., Τοκμακίδης

Παναθλητικός Πειραματικό (Γεροφώτης): Βογιατζής 3 (1), Πράντσος 14 (2), Τσεσμετζής 2, Φωτιάδης 4 (1), Χατζημιχαηλίδης 12 (2), Καλούτσικος 8, Κοϊμτζόγλου 8 (2), Μαδεμλής Τσιακίρης, Μπάκος 17 (2), Κασούρας 5, Βαρίτης.

Μαντουλίδης (Ντολόπουλος): Γκύζης 5, Ρόπουτης, Τάκης 9, Μπέλος 2, Γκαντίδης 7, Γιαννακός 3 (1), Ρεφατλάρι 11 (3), Κουτουξίδης 6, Γεωργιάδης 2, Θώμος 15 (2).

ΓΑΣ Κομοτηνή - Αγία Βαρβάρα 74-48

Δεκάλεπτα: 19-18, 41-34, 57-43, 74-48

Διαιτητές: Λουλουδιάδης, Πράττος

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Σαββίδης 2, Καραγιώργος 4, Σκεμπής 2, Αθανασίου 3 (1), Πασαλίδης, Χατζηδημητρίου 15 (1), Καναράς 12 (2), Σιμάκης 8, Καλατζής, Καραμπέκης 8, Χαλίλ 18, Πίτατζης 2.

Αγία Βαρβάρα (Καμαράκης): Σαμαράς 14 (4), Σιδεράς 2, Δαφτσής 2, Μητρούλης 3 (1), Κοντογιαννόπουλος 8 (1), Παϊτάρης, Δάτσης 7, Δανίκας 12 (2), Ντάτσης, Σκοπίδης.

Αστέρας Καβάλας - ΑΕ Κομοτηνής 65-75

Δεκάλεπτα: 14-18, 32-34, 43-60, 65-75

Διαιτητές: Γραικός, Σελεβός

Αστέρας Καβάλας (Μαγιάννης): Παπαζώτος 4, Τεμεκονίδης, Μπόζης 12 (2), Μαρκόπουλος 4, Γ. Σουλίδης, Αθανασιάδης 23 (1), Αργυρίου 5, Χαριζάνης 7, Μυζίου 3, Ζαρωτιάδης 7.

ΑΕ Κομοτηνής (Κοκκινόπουλος): Σταματέλος 11 (3), Καραμανλής, Βάκρινος 6, Λεχούδης 17, Κουτσοβασίλης 15 (2), Δ. Καραμπέκης 17, Βαχαρίδης 5 (1), Παλλάκης 4.

 
SHARE

BEST OF NETWORK

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

Η νέα εμφάνιση της Fergie είναι ακατάλληλη για καρδιακούς

Η 42χρονη Fergie αποδεικνύει πως είναι πιο σέξι από ποτέ

Ο Τάκης Τσουκαλάς είδε και σχολιάζει το καινούργιο Blade Runner

"Το όσκαρ πάλι του Ολυμπιακού είναι ρε κορόιδα, του Ολυμπιακού. Ξέρετε ποιος έρχεται τον Δεκέμβρη; Ξέρετε;"

ΒΙΝΤΕΟ

Αλεξανδρούπολη: Αυτά είναι τα βίντεο φρίκης στο κινητό του τζιχαντιστή

Ο 32χρονος, που υποστηρίζει ότι ανήκει στον Ελεύθερο Συριακό Στρατό και όχι στο Ισλαμικό Κράτος, φαίνεται να κρατά καλάσνικοφ ενώ εικάζεται ότι είναι ο ίδιος σε εικόνες, όπου εμφανίζεται ένας άνδρας να κραδαίνει κεφάλια αιχμαλώτων - ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ

Σεξ, όπλα, εκατομμύρια: Αποδομώντας τον Dan Bilzerian

Ο πιο προκλητικός άνθρωπος του κόσμου μοιάζει να έχει τα πάντα. Εκτός, ίσως, από το δικαίωμα να μην είναι προκλητικός.

 
ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24