Β' ΕΘΝΙΚΗ

Ντέρμπι στον Όμιλο του Νότου στην Β' Εθνική

Ντέρμπι στον Όμιλο του Νότου στην Β' Εθνική

Ο αγώνας ανάμεσα στον Ιωνικό Νικαίας και τον Ιπποκράτη Κω στον Όμιλο του Νότου ξεχωρίζει στο σημερινό (16/2) πρόγραμμα της Β' Εθνικής για την 18η αγωνιστική. Δύσκολη εκτός έδρας αποστολή για τους Ικάρους Σερρών στον Όμιλο του Βορρά.

Ο πρωτοπόρος Ιωνικός Νικαίας υποδέχεται τον δεύτερο της βαθμολογίας Ιπποκράτη Κω στο μεγάλο ντέρμπι του Ομίλου του Νότου στην Β' Εθνική. Οι δύο ομάδες απέχουν βέβαια στην βαθμολογία, αφού έπειτα από 17 αγωνιστικές οι Νικαιώτες έχουν ρεκόρ 16-1 και ο Ιπποκράτης Κω 12-5, ωστόσο αυτό δεν αλλάζει τον χαρακτηρισμό του ντέρμπι για το ματς.

Στον Όμιλο του Βορρά, η Καβάλα υποδέχεται την Χαλκηδόνα και ο Χαρίλαος Τρικούπης αγωνίζεται εκτός έδρας με τους ουραγούς Τιτάνες Παλαμά, ενώ οι τρίτοι της βαθμολογίας Ίκαροι Σερρών έχουν το πιο δύσκολο έργο, αφού αντιμετωπίζουν εκτός έδρας το Ανατόλια.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Β' Εθνικής

ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ

Σάββατο 17 Φεβρουαρίου

Νίκαιας 13.00 Ιωνικός Ν.-Ιπποκράτης Δημόπουλος-Καρακάσης (Ελευθεριάδης)

1ο Χαϊδαρίου 17.00 Δάφνη Δ.-ΑΕ Ν. Κηφισιάς Σκούτας-Πολυχρόνης (Δραμεσιώτης)

Στρέφη 17.00 Τρίτων-Πανερυθραϊκός Τσαρούχα-Θεοδωρόπουλος (Σταματόπουλος)

Γ. Παπασιδέρης 18.00 Κορωπί-Πρωτέας Β. Καραβίτης-Αναστασίου (Ηπιώτης)

Βένετης 17.00 Διαγόρας Δρ.-ΚΑΟ Κορίνθου Κοτσίμπος-Ντάνος (Λημνιάτης)

Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Παγκράτι Τσαχάκης-Μαγκουνής (Τζουβάρας)

Μάνδρας 17.00 ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος-Ηράκλειο Ρίζος-Μαγκαφάς (Ζερδεβάς)

Ν. Σμύρνης 17.00 Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Πανελευσινιακός Αποστολίδης-Μηλαπίδης (Γολεγού)

Η κατάταξη (σε 17 αγώνες)

1. Ιωνικός Νικαίας 16-1

2. Ιπποκράτης Κω 12-5

3. Διαγόρας Δρυοπιδέων 12-5

4. Τρίτωνας 11-6

5. Πανερυθραϊκός 11-6

6. Ηράκλειο 9-8

7. Μανδραϊκός 9-8

8. Πρωτέας Βούλας 8-9

9. ΚΑΟΚ 8-9

10. ΕΦΑΟΖ 7-10

11. Παγκράτι 6-11

12. Ν. Κηφισιά 6-11

13. Κορωπί 6-11

14. Πανελευσινιακός 6-11

15. Δάφνη Δαφνίου 5-12

16. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 4-13

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Σάββατο 17 Φεβρουαρίου

Παλαμά 17.00 Τιτάνες Παλαμά-Χαρίλαος Τρικούπης Μελανίδης-Ντόγκας (Τέγα)

Αλ. Δημόγλου 17.00 Καβάλα-Χαλκηδόνα Ταρενίδης Κ.-Εκίζογλου (Μπρίγκος)

Χ. Χριστοδούλου 17.00 Ασπίς Ξ.-Στρατώνι Τζιοπάνος Ν.-Παπαδόπουλος Χαρ. (Σαλικίδης)

Αγρινίου 17.00 Αγρίνιο-Φάρσαλα Δαρλαμήτσος-Κοτσίρης (Σταυρόπουλος)

Ανατόλια 17.00 Ανατόλια-Ίκαροι Σερρών Φακίτσας-Γερακίνης (Δροσόπουλος)

Πεύκων 17.00 Μαχητές Δόξα Πεύκων-Ερμής Λαγκαδά Θεοδώρου-Φουτζήλας (Τζιοπάνος)

Ν. Μουδανιών 18.00 Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου-Γέφυρα Μπακάλης-Ζαχαριάδης (Παπαγεωργίου)

Η κατάταξη (σε 17 αγώνες)

1. Καβάλα 13-3

2. Χαρίλαος Τρικούπης 13-3

3. Ίκαροι Σερρών 12-4

4. Πευκοχώρι 10-5*

5. Ανατόλια 10-6

6. Ερμής Λαγκαδά 10-6

7. Φάρσαλα 9-7

8. Στρατώνι 8-8

9. Αγρίνιο 8-9

10. Μαχητές Δόξας Πεύκων 7-10

11. Ασπίδα Ξάνθης 6-10

12. Γέφυρα 6-9*

13. Χαλκηδόνα 4-12

14. Ελίμεια 3-13

15. Τιτάνες Παλαμά 1-15

*Έχουν κάνει τα δύο ρεπό τους

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Τα τρόφιμα που θα σε σώσουν σε περίπτωση πολέμου

Η Σουηδία τύπωσε ένα εγχειρίδιο με το τι πρέπει να κάνουν οι πολίτες της αν ξεσπάσει πόλεμος, και όλοι αναρωτιόμαστε αν ξέρουν κάτι που δεν ξέρουμε.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24