Β' ΕΘΝΙΚΗ

Αναλλοίωτη η κορυφή σε Νότο και Βορρά

Αναλλοίωτη η κορυφή σε Νότο και Βορρά

Το Ηράκλειο εξακολουθεί να οδηγεί την κούρσα στον Νότιο Όμιλο της Β' Εθνικής, αφού πέρασε (και) από το Κορωπί με 93-89. Μαζί με τους Κρητικούς όμως, το ροζ φύλλο αγώνα πήραν κι οι τρεις ομάδες που ακολουθούν στη βαθμολογία. Στο 21-0 το ρεκόρ του Αιόλου Αστακού.

Πάμε για ένα φινάλε - θρίλερ στον Νότιο Όμιλο της Β' Εθνικής, ειδικά σε ό,τι αφορά στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Εκεί όπου παρέμεινε το Ηράκλειο, μετά τη νέα εκτός έδρας επικράτησή του. Αυτή τη φορά, η ομάδα του Βασίλη Ράλλη έκαμψε την αντίσταση του Κορωπίου (93-89), την ώρα που ο Αμύντας, ο Πανιώνιος και ο Ιωνικός Νικαίας διατηρήθηκαν σε απόσταση αναπνοής, κατακτώντας το ροζ φύλλο αγώνα. Σε ό,τι αφορά τον Βόρειο Όμιλο, ο Αίολος Αστακού έκανε το 21/21 και συνεχίσει την πρόελασή του προς την Α2 κατηγορία.

ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ

Τα αποτελέσματα:

Φιλαθλητικός - Έσπερος ΑΟΠΑ 79-60

Παπάγου - Νίκη Αμαρουσίου 83-70

Κορωπί - Ηράκλειο 89-93

Ιωνικός Νικαίας - Ίκαρος Ν. Σμύρνης 78-65

Προμηθέας Χαλ. - Κρόνος Αγ. Δημητρίου 75-89

Εργοτέλης - Χολαργός 75-72

Πανιώνιος - Ένωση Ιλίου 79-74

Αμύντας - Πανελευσινιακός 84-63

Φιλαθλητικός - Έσπερος ΑΟΠΑ 79-60

Διαιτητές: Καλογερόπουλος Λ. - Μαντήλας.

Τα δεκάλεπτα: 26-15, 42-32, 55-46, 79-60.

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Ζήβας): Παπαδημητρίου 32 (6), Κελαϊδής 8 (2), σΓκαβασιάδης 7 (1), Κεφαλάς, Λιακόπουλος, Βαρνάβας 9 (2), Αγγελόπουλος 10 (2), Λεγκίκας 13 (3), Πανταζής, Ζαρμακούπης, Οκεκόουιεν.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Κεσαπίδης): Φραντζής 3 (1), Στυλίδης 2, Μαγιντόμπε 9, Κελεσίδης 2, Τρυφωνόπουλος 3, Αγγελόπουλος 2, Καραβανάς 12, Γκόβας 11 (2), Ψαρόπουλος 8, Μακρής 7 (1).

Παπάγου - Νίκη Αμαρουσίου 83-70

Διαιτητές: Ραχιώτης - Γκαμήλη.

Τα δεκάλεπτα: 35-17, 50-34, 66-49, 83-70.

ΠΑΠΑΓΟΥ (Πουλίδης): Οικονομάκης, Βιδάλης 11 (3), Σιμόπουλος 1, Αποστολίδης 14 (4), Δέδες 15 (3), Σιούτης 12 (1), Κώτσος, Δορκοφίκης 25 (1), Αρσένης 3 (1), Κατσαντώνης, Τζιβελέκας 1, Ρουμπέας.

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (Χρυσόγελος): Τσέκενης Ι. 8 (2), Οικονομόπουλος 18, Θωμόπουλος, Παβλίσεβιτς 7 (1), Κοντογιάννης 2, Κυπριτζόγλου 8 (1), Καράμπελας, Σταθόπουλος 6, Σταύρος, Τσέκενης Α., Μούγιος 5, Μαύρος 16.

Κορωπί - Ηράκλειο 89-93

Διαιτητές: Κοντίλης - Φακίτσας.

Τα δεκάλεπτα: 24-16, 49-48, 69-71, 89-93.

ΚΟΡΩΠΙ (Κατσούνης): Ντάσης, Μελάς 14 (2), Κούσουλας 12 (2), Στούκας, Υφαντής 12 (2), Τύρλας 4, Κερασοβίτης 13 (2), Αμπαράς 7 (1), Σκλάβος 12, Χρύσης 15 (1), Καράμπελας, Κάτσαρης

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Ράλλης): Πρωτογεράκης 2, Αγαπιάδης 11 (2), Παπαδάκης 14 (2), Αυγενικός 5 (1), Σπυριδάκης, Καραδολάμης 2, Κουπίδης 30 (4), Μαραγκάκης 2, Λιανός 12 (1), Πάλλης 15.

Εργότέλης - Χολαργός 75-72

Διαιτητές: Μπούσιας - Λογοθέτης.

Τα δεκάλεπτα: 15-19, 32-36 (ημίχ.), 52-56, 75-72.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Δόσπρας, Κριθινάκης, Μαχαιριανάκης, Τσερκιτσόγλου 11 (1), Σακελλαράκης, Καρακωνσταντάκης 6, Βασιλειάδης 23 (1), Αρναουτάκης 5 (1), Πετράκης 11, Καραλής 19.

ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Παπαμάρκος): Λάππας 9 (1), Δρόσος 3 (1), Παπάς 2, Αγόρης 2, Καρτερής 1, Ομάρ-Μουμπάρα 13, Καραμπάς 9 (1), Γραμμάτικας 11 (2), Μπούργανος, Γιανναλέτσος 11.

Πανιώνιος - Ένωση Ιλίου 79-74

Διαιτητές: Πόντας - Πολυχρόνης.

Τα δεκάλεπτα: 17-14, 37-27, 57-44, 79-74.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ζιάγκος): Γαρμπής 10 (1), Παπαρέγκας 8 (2), Βλάχος 2, Τσουράκης, Κόκκαλης 13 (1), Ζώρζος 3 (1), Μανσαράι, Μίχαλος 8 (1), Φιλιππάκος 15 (1), Τσιάκος 16, Αναγνωστάκης 4.

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (Ζαφειράκης): Βαϊδάκης 3 (1), Μπέλλας Γ. 5 (1), Καπινιάρης 13, Φουντάς 9 (1), Τσολάκης 7, Μπασδέκης 21 (2), Μπέλλας Οδ. 13 (2), Κόκκας, Στρατομήτρος 3 (1), Σκορδάς.

Αμύντας - Πανελευσινιακός 84-63

Τα δεκάλεπτα: 23-10, 37-30, 67-43, 84-63.

Διαιτητές: Μαγκλογιάννης - Μπούκας.

ΑΜΥΝΤΑΣ (Ζαβός): Ζούπας 2, Αγγελόπουλος 20 (2), Τοπάλι 5 (1), Διαμαντόπουλος 9 (1), Μέλος, Μαντζούρος, Βαρδιάνος 5 (1), Πίνης 18 (1), Κουκουνιάς 5 (1), Αλεξάνδρου, Μπάρμπας 12 (4), Βογιατζής 6, Καμπούρης 2.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Τσαουσίδης): Ηλιάδης Ηλ. 11, Μιχαλούτσος 9, Ηλιάδης Β. 8 (2), Μποχωρίδης 9 (2), Ντέντα 2, Σπηλιόπουλος, Σιδέρης, Δούκας 4, Μπένος 7, Μαντζιώρης 13 (2).

Η βαθμολογία (σε 23 αγώνες)

1. Ηράκλειο 42 (19-4)

2. Αμύντας 41 (18-5)

3. Πανιώνιος 41 (18-5)

4. Ιωνικός Νικαίας 40 (17-6)

5. Πανελευσινιακός 36 (13-10)

6. Χολαργός 36 (13-10)

7. Κορωπί 35 (12-11)

8. Παπάγου 35 (12-11)

9. Φιλαθλητικός 35 (12-11)

10. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 34 (11-12)

11. Ένωση Ιλίου 32 (9-14)

12. Έσπερος ΑΟΠΑ 31 (8-15)

13. Εργοτέλης 31 (8-15)

14. Νίκη Αμαρουσίου 29 (6-17)

15. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 28 (5-18)

16. Προμηθέας Χαλανδρίου 24 (3-19)*

*Έχει έναν μηδενισμό και μείον ένα βαθμό

Η επόμενη αγωνιστική (24η, 27/3)

Νίκη Αμαρουσίου - Φιλαθλητικός

Ηράκλειο - Παπάγου

Ικαρος Ν. Σμύρνης - Κορωπί

Κρόνος Αγ. Δημητρίου - Ιωνικός Νικαίας

Πανελευσινιακός - Προμηθέας Χαλ.

Εσπερος ΑΟΠΑ - Εργοτέλης

Χολαργός - Πανιώνιος

Ενωση Ιλίου - Αμύντας.

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Τα αποτελέσματα:

Πιερικός Αρχέλαος - Πολύγυρος 80-62

Αίολος Αστακού - Ανατόλια 83-62

Αγρίνιο - Ευκαρπία 83-79

ΕΑΚ Θεσσαλονίκης - Ερμής Λαγκαδά 51-70

Τιτάνες Παλαμά - ΑΕΛ 61-84

Άργος Ορεστικό - Ιωνικός Ιωνίας 71-59

ΓΣΛ - Καστοριά 60-71

Αίολος Αστακού - Ανατόλια 83-62

Διαιτητές: Τσιαπλής - Κατωτικίδης.

Τα δεκάλεπτα: 28-13, 49-31, 67-46, 83-62.

ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ (Κουταλιανός): Μπρόζος 16 (3), Καλισώρας, Μπεκατώρος, Παππάς 16 (3), Κακλαμάνος 3, Κιτσούλης 21 (1), Θανόπουλος 4, Καλαντζής, Χαρισμίδης 8, Λυμπάρης 11, Κατσαρές 4, Μακρής.

ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Γκαϊτατζής): Γκάτζιας 10, Δοξάκης 12 (2), Σιώπης 4, Γαλανίδης 11 (3), Τριανταφυλλίδης, Θεοδωρίδης 10, Καραμανώλης 2, Βρεττάς 2, Σιώμος 5, Βεργίνης 6.

Τιτάνες Παλαμά - ΑΕΛ 61-84

Διαιτητές: Τζιβελεκίδου - Κοϊμτζόγλου.

Τα δεκάλεπτα: 18-14, 28-39, 42-59, 61-84.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Μάμμος): Τριανταφύλλου 5 (1), Αρχοντής 2, Γεωργαντζάς 14 (1), Παπαϊωάννου 2, Χουχούμης 11 (1), Σταυρόπουλος 13 (4), Ζαγανάς, Τσιάκας, Φαλιάκης, Αποστολάκης 14.

ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης 5 (1), Αθανασόπουλος 6, Σαριμπαλίδης, Τζήμας 3, Τσούτσος 2, Κουτίνας 12, Κονδυλόπουλος 2, Παπανικολάου 18 (4), Μαλτέσιος 19, Πολίτης 12 (2), Φιλιππόπουλος 5.

Η βαθμολογία (σε 23 αγώνες)

1. Αίολος Αστακού 43 (21-0)

2. ΑΕΛ 38 (17-4)

3. ΓΣΛ 36 (14-8)

4. Ερμής Λαγκαδά 35 (14-7)

5. Καστοριά 35 (13-9)

6. Άργος Ορεστικξό 33 (12-9)

7. Αγρίνιο 33 (12-9)

8. Στρατώνι 32 (11-10)

9. Πιερικός Αρχέλαος 31 (10-11)

10. Ανατόλια 31 (9-13)

11. Πολύγυρος 31 (9-13)

12. Ευκαρπία 29 (7-15)

13. Ιωνικός Ιωνίας 27 (5-17)

14. ΕΑΚ Θεσσαλονίκης 25 (4-17)

15. Τιτάνες Παλαμά 25 (3-19)

Η επόμενη αγωνιστική (24η, 27/3)

Ανατόλια - Πιερικός

Ευκαρπία - Αίολος Αστακού

Ερμής Λαγκαδά - Αγρίνιο

ΑΕΛ - ΕΑΚ Θεσσαλονίκης

Καστοριά - Τιτάνες Παλαμά

Πολύγυρος - Αργος Ορεστικό

Ιωνικός Ιωνίας - Στρατώνι

Ρεπό: ΓΣΛ

SHARE:

BEST OF NETWORK

To νέο Jack Daniel's δεν είναι κάτι που μπορείς να φανταστείς

Οι λάτρεις του Jack Daniel's ετοιμάζονται να υποδεχθούν ένα νέο προϊόν - έκπληξη με τη σφραγίδα του αγαπημένου τους ποτού (Pics + Vid)

Τα κορυφαία αυτοκίνητα που περιμένουμε το 2017

Νέα χρονιά, νέες προσδοκίες για τις αυτοκινητοβιομηχανίες, που μέσα στο έτος που διανύουμε παρουσιάζουν 17 νέα ή ανανεωμένα μοντέλα, για κάθε βαλάντιο και κάθε γούστο.

Ο ελληνικός πληθυσμός, ένας από τους λιγότερο προσδιορισμένους γενετικά

Αποκωδικοποιώντας το ανθρώπινο DNA. Τα "λάθη" που μας κάνουν μοναδικούς, η ανάλυση γενετικού υλικού για ανίχνευση μελλοντικών παθήσεων, τα τεστ για τον κληρονομικό καρκίνο και η "δίαιτα του Θεού". Η βραβευμένη ερευνήτρια Γενετικής, Δρ. Αντιγόνη Δήμα απαντά στο NEWS 247 λίγο πριν το Συνέδριο Game Changer in Women of Influence

Πώς θα προστατεύσεις το δέρμα σου από το κρύο

Καταπολέμησε την ξηρή επιδερμίδα σου γενναία, δυναμικά και αποτελεσματικά.

Σάλος: Κρύβουν βυζαντινές αγιογραφίες στην Αγιά Σοφιά Τραπεζόυντας

Η επαρχία της Τραπεζούντας αφού επαναλειτούργησε το μνημείο ως τζαμί, εγκαθιστά πολυδάπανο σύστημα απόκρυψης των τοιχογραφιών της εκκλησίας, προκειμένου να μην ενοχλούνται οι Μουσουλμάνοι που εκκλησιάζονται (pics+vid)

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24