VOLLEY LEAGUE ΑΝΔΡΩΝ

Volley League γυναικών: Ακάθεκτος ο Ολυμπιακός, νέα ήττα για τον Παναθηναϊκό

Οι παίκτριες του Ολυμπιακού πανηγυρίζουν πόντο κόντρα στους Πρωταθλητές Πεύκων για τη Volley League γυναικών 2023-2024 | Σάββατο 2 Μαρτίου 2024 ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ/INTIME SPORTS

Ο Ολυμπιακός συνέχισε νικηφόρα στη Volley League γυναικών έπειτα από το 3-0 επί των Πεύκων. Ο Απολλώνιος έκανε την έκπληξη κόντρα στον Παναθηναϊκό.

Ο Ολυμπιακός επιβεβαίωσε την ανωτερότητά του στον εκτός έδρας αγώνα με τους Πρωταθλητές Πεύκων και πέτυχε την 16η συνεχόμενη νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα της Volley League γυναικών με 3-0 σετ, σε 76 λεπτά.

Από την πλευρά της, η ομάδα των Πεύκων εμφανίστηκε ανταγωνιστική κατά διαστήματα, γνώρισε την 12η ήττα στην διοργάνωση και θα ρίξει όλο το βάρος στα τελευταία παιχνίδια της κανονικής περιόδου, έχοντας εξασφαλίσει την ιστορική πρώτη συμμετοχή της στα πλέι οφ.

Στο πρώτο σετ, το αποτελεσματικό μπλοκ και η καλή επιθετική λειτουργία έδωσαν στην ομάδα των Πεύκων την ευκαιρία να προηγηθεί 10-8 πριν ο Ολυμπιακός ξεκινήσει την αντεπίθεσή του, πιέζοντας στο σερβίς. Με πέντε διαδοχικούς πόντους πήρε το προβάδισμα και δεν το έχασε μέχρι το τέλος του σετ, που έκλεισε με τον πιο εντυπωσιακό πόντο ολόκληρου του αγώνα για το 17-25.

Διαφορετικά εξ αρχής εξελίχθηκε το δεύτερο σετ. Ο Ολυμπιακός φρόντισε να επιβάλει τον δικό του ρυθμό και η διαφορά άνοιξε νωρίς (3-8). Παίρνοντας πόντους και από το μπλοκ τα πράγματα έγιναν ακόμη πιο εύκολα για τον πρωτοπόρο, την ώρα που οι Πρωταθλητές πήραν σχετικά μικρή βοήθεια από τα επιθετικά τους ατού. Όπως και το πρώτο, το σετ τελείωσε με σκορ 17-25 σε 24 λεπτά, καθώς ο Ολυμπιακός παρέμεινε προσηλωμένος απόλυτα στον στόχο και κυριάρχησε αγωνιστικά.

Το τρίτο και τελευταίο σετ του αγώνα είχε αρκετές ομοιότητες με το πρώτο, υπό την έννοια ότι τα Πεύκα ήταν ανταγωνιστικά στο πρώτο μισό και προηγήθηκαν 8-7. Όμως, ο Ολυμπιακός ξαναβρήκε το πολύ καλό του πρόσωπο και το 11-12 έγινε 11-21 για να κριθεί ουσιαστικά το σετ (διάρκεια 21’) και το παιχνίδι.

• Τα σετ: 0-3 (17-25, 17-25, 14-25) σε 65'
  • Οι πόντοι των Πεύκων προήλθαν από 1 άσσο, 29 επιθέσεις, 6 μπλοκ και 12 λάθη αντιπάλων και του Ολυμπιακού προήλθαν από 4 άσσους, 44 επιθέσεις, 11 μπλοκ και 16 λάθη αντιπάλων
  • Α.Σ. ΑΚΑΔ. ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ ΠΕΥΚΩΝ (Κώστας Παπαδόπουλος): Απλαδά 2 (2/5 επ.), Γκραφ 3 (2/5 επ., 1 μπλοκ), Δρακουλίδου 3 (1 άσσος, 2 μπλοκ), Νικόλοβα 9 (8/20 επ., 1 μπλοκ, 38% υπ. - 12% άριστες), Κάντγουορθ 9 (8/28 επ., 1 μπλοκ, 59% υπ. - 36% άριστες), Μορένο 10 (9/28 επ., 1 μπλοκ) / Μπάλλα (λ, 54% υπ. - 27% άριστες), Στεργιάκη (λ, 50% υπ. - 25% άριστες), Τόλιου, Καλαποδά, Δορούκα, Ματσαρόκη, Μιχοπούλου
  • ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. (Λορέντζο Μιτσέλι): Νίζετιχ 11 (9/18 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ, 57% υπ. - 29% άριστες), Καράρο 1 (1 μπλοκ), Λαμπρούση 3 (1/8 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ), Κούμπουρα 12 (7/18 επ., 4 μπλοκ), Φαριόλ 9 (5/10 επ., 4 μπλοκ), Μλεΐνκοβα 20 (19/34 επ., 1 άσσος, 26% υπ. - 16% άριστες) / Αρτακιανού (λ, 56% υπ. - 31% άριστες), Σαμπάτη (λ), Τσιτσιγιάννη 3 (3/6 επ.), Τάνη

Νέα ήττα για τον Παναθηναϊκό

Για δεύτερη συνεχόμενη εβδομάδα ο Παναθηναϊκός έπεσε θύμα έκπληξης καθώς μετά την Λαμία ηττήθηκε αυτή τη φορά με 2-3 από τον Απολλώνιο (που χάρισε ένα ακόμη απρόσμενο αποτέλεσμα στη φετινή Volley League), ενώ λίγες ημέρες πριν το Final 4 του Κυπέλλου Ελλάδος Γυναικών Loco είδε τη Μάρετ Γκρότους να τραυματίζεται...

Η Ολλανδέζα ακραία στο 5-4 του γ' σετ σε προσπάθεια της για μπλοκ να προσγειώνεται άσχημα και να αποχωρεί, ενώ αύριο θα υπάρχει μια πιο ξεκάθαρη εικόνα για την κατάσταση της... Την ίδια ώρα ο Απολλώνιος έφτανε σ' αυτήν τη σπουδαία νίκη, παρόλο που οι Φακοπουλίδου, Διάλλα αποτελούν παρελθόν για την ομάδα εδώ και λίγες ημέρες...

Στο πρώτο σετ ο Απολλώνιος πήρε το προβάδισμα από την αρχή (2-4, 4-7, 9-11, 11-11, 12-15) με τον ΠΑΟ να προσπερνά για πρώτη φορά στο 17-16 (άουτ Ράπτη) για να φτάσουμε στο 22-22 όπου με σερί 3-0 (2 επιθέσεις Σάμανταν και μπλοκ Κελεσίδη) έκαναν το 1-0.

Ο Απολλώνιος όμως δεν το έβαλε κάτω και ξεκίνησε εξίσου καλά και στο β' σετ μετατρέποντας το 4-3 σε 4-10 με τη διαφορά να φτάνει στη μέγιστη τιμή της στο 7-14... Ο ΠΑΟ με την Παπαφωτίου στο σερβίς μείωσε σε 11-14, αλλά δεν μπόρεσε να μειώσει περισσότερο μέχρι να φτάσουμε στο 21-23, με τον Απολλώνιο να κλείνει το σετ στο 22-25.

Στις αρχές του γ' σετ είχαμε το απρόοπτο με την Γκρότους (στο 5-4) με τον Απολλώνιο να μετατρέπει το 7-5 σε 7-10 με συνεχόμενα μπλοκ. Οι φιλοξενούμενες ειχαν σταθερά το προβάδισμα (10-14, 13-15) και παρόλο που ο ΠΑΟ ισοφάρισε σε 16-16. ξέφυγε αμέσως με 16-19 και διατήρησε αυτό το +3 μέχρι το 19-22. Σ' εκείνο το σημείο ο ΠΑΟ πήρε την αλλαγή, η Παπαφωτίου πήγε στο σερβίς και ο Παναθηναϊκός με συνολικό σερί 6-0 έκανε την ανατροπή για το 2-1.

Νέα απάντηση για τον Απολλώνιο στο δ' σετ... Εκεί όπου οι δύο ομάδες ήταν μαζί στο σκορ μέχρι το 10-10 για να ακολουθήσει ένα επιμέρους σκορ 2-10 από τις φιλοξενούμενες για το 12-20! Κι αυτή τη φορά ο Απολλώνιος κράτησε τη διαφορά στέλνοντας το ματς στο τάι μπρέικ.

Εκεί όπου ξεκίνησε και πάλι εντυπωσιακά καθώς προηγήθηκε με 1-5 με τον Παναθηναϊκό να μειώνει σε 5-7, αλλά εκεί να δέχεται ένα νέο σερίο για το 5-11... Η διαφορά παρέμεινε μέχρι το 8-13, όπου ο ΠΑΟ εκμεταλλευόμενος τα λάθη των φιλοξενούμενων μείωσε σε 11-13 για να ακολουθήσει ένα φοβερό ράλι με την Ράπτη με πλασέ να διαμορφώνει το 11-14 και την Καραντουμάν να δίνει οριστικό τέλος στο ματς.

• Τα σετ: 2-3 (25-22, 22-25, 25-22, 18-25, 11-15) σε 121'
  • Οι πόντοι του Παναθηναϊκού προήλθαν από 3 άσσους, 58 επιθέσεις, 12 μπλοκ και 28 λάθη αντιπάλων και του Απολλώνιου προήλθαν από 6 άσσους, 63 επιθέσεις, 12 μπλοκ και 28 λάθη αντιπάλων
  • ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. (Γιάννης Καλμαζίδης): Χατζηευστρατιάδου 10 (5/14 επ., 1 άσσος, 4 μπλοκ), Καρκάσες 11 (9/33 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ, 38% υπ.-11% άριστες), Άτκινσον 17 (14/47 επ., 3 μπλοκ), Γκρότους 6 (6/16 επ., 58% υπ.-33% άριστες), Παπαφωτίου 3 (2/3 επ., 1 άσσος), Σάμανταν 9 (8/17 επ., 1 μπλοκ), / Ρόγκα (λ, 55% υπ.-30% άριστες), Φουμάκη, Γενιτσαρίδη 16 (14/30 επ., 2 μπλοκ, 38% υπ.-19% άριστες), Κελεσίδη 1 (0/1 επ., 1 μπλοκ)
  • Ο.Φ.Α. ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ (Στέφανος Χριστοδουλάκης): Πήττα 6 (3/12 επ., 1 άσσος, 2 μπλοκ), Καραντουμάν 19 (17/39 επ., 2 μπλοκ, 51% υπ.-21% άριστες), Ράπτη 17 (13/44 επ., 4 άσσοι, 58% υπ.-16% άριστες), Καββαδία 13 (7/12 επ., 1 άσσος, 5 μπλοκ), Ασόνια 20 (20/59 επ.), Λάβδα 6 (3/4 επ., 3 μπλοκ) / Τουλγαρίδου (λ, 70% υπ.-22% άριστες)

Το Μαρκόπουλο πήρε το "τρίποντο"

Σημαντικό τρίποντο πανηγύρισε στην έδρα του το Μαρκόπουλο με 3-1 σετ επί του ΑΟ Θήρας. Ο ΑΟΜ μετά από τέσσερα συνεχόμενα αρνητικά αποτελέσματα επέστρεψε στις νίκες και μάλιστα απέναντι στην 3η στην βαθμολογία Σαντορίνη.

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης το Μαρκόπουλο εδραιώθηκε στην 8η θέση της βαθμολογίας που οδηγεί στα πλέι οφ, απέκτησε διαφορά ασφαλείας από τις ομάδες του 9-12, ενώ παράλληλα απέκτησε και ελπίδες για ακόμη καλύτερη βαθμολογική κατάταξη στα δύο εναπομείναντα παιχνίδια της κανονικής περιόδου (με ΠΑΟΚ με Λαμία). Ο ΑΟ Θήρας παρέμεινε στην 3η θέση με 41 βαθμούς, αλλά αν η ΑΕΚ επικρατήσει με οποιοδήποτε σκορ της Θέτιδας το μεσημέρι της Κυριακής θα πέσει 4ος.

Στο πρώτο σετ το 7-7 έγινε 16-9 για το Μαρκόπουλο, με τις Νικολογιάννη, Λέιθαμ να κάνουν την ζημιά στην επίθεση και την Αλλαγιάννη στο σερβίς και στο μπλοκ στο διάστημα αυτό. Η Σαντορίνη έβγαλε αντίδραση και ισοφάρισε σε 20-20 με την Κιουτσιούκη, αλλά ο ΑΟΜ με μπλοκ της Τοντάι έκανε το 25-23.

Ο ΑΟ Θήρας στο δεύτερο σετ έδειξε ότι το ελέγχει καθώς ήταν μπροστά στο σκορ στην μεγαλύτερη διάρκειά του και με την Μερκάδο προηγήθηκε με 16-18. Η Νικολογιάννη που πήρε και το μεγαλύτερο βάρος στην υποδοχή (51) έβαλε μπροστά την ομάδα της με 20-19 και λίγο αργότερα η Λέιθαμ έδωσε αέρα τεσσάρων πόντων στις γηπεδούχες (23-19). Όπως και στο πρώτο σετ, έτσι και στο δεύτερο η Τοντάι πήρε τον τελευταίο πόντο με μπλοκ για το 25-20.

Στο τρίτο σετ ο ΑΟ Θήρας έβγαλε αντίδραση και με πίεση στο σερβίς έβγαλε μακριά από τα τρία μέτρα το Μαρκόπουλο και πήρε από νωρίς διαφορά ασφαλείας. Με επίθεση της Μερκάδο διαμορφώθηκε το 18-25 για το 2-1 σετ.

Το 4-6 του ΑΟΘ στο τέταρτο σετ έγινε 8-6 για το Μαρκόπουλο και έκτοτε η ομάδα των Μεσογείων δεν κοίταξε ξανά πίσω. Με την Λέιθαμ να τελειώνει όλες τις μπάλες που τις δόθηκαν ο ΑΟΜ απέκτησε διαφορά επτά πόντων (15-8), για να τελειώσει λίγο αργότερα το παιχνίδι η Τοντάι με επίθεση για το τελικό 25-18.

• Τα σετ: 3-1 (25-23, 25-20, 18-25, 25-18) σε 100'
  • Οι πόντοι του Μαρκοπούλου προήλθαν από 6 άσσους, 57 επιθέσεις, 9 μπλοκ και 21 λάθη αντιπάλων και του ΑΟ Θήρας προήλθαν από 10 άσσους, 46 επιθέσεις, 6 μπλοκ και 24 λάθη αντιπάλων
  • Α.Ο. ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ REVOIL (Τζιανγκρόσι Πασκουαλίνο): Ντε Χεσούς 10 (10/33 επ., 67% υπ. - 50% άριστες), Νάγκελς 4 (3/6 επ., 1 άσσος), Νικολογιάννη 15 (12/27 επ., 2 άσσοι, 1 μπλοκ, 45% υπ. - 27% άριστες), Αλλαγιάννη 13 (6/9 επ., 2 άσσοι, 5 μπλοκ), Λέιθαμ 20 (19/37 επ., 1 άσσος), Τοντάι 10 (7/16 επ. ,3 μπλοκ) / Αντωνακάκη (λ, 50% υπ. - 44% άριστες), Δικαιούλια, Κωτσαρά, Δήμου, Κασδοβασίλη, Μπενέζη
  • Α.Ο. ΘΗΡΑΣ (Ματέο Φρέσκι): Φερνάντες 3 (2/5 επ., 1 άσσος), Σαβάρ 17 (10/28 επ., 4 άσσοι, 3 μπλοκ, 37% υπ. - 11% άριστες), Μερκάδο 21 (19/40 επ., 2 άσσοι), Χριστοδούλου 3 (2/7 επ., 1 μπλοκ), Φίγιοκ 10 (8/28 επ., 2 άσσοι, 58% υπ. - 17% άριστες), Κιουτσιούκη 8 (5/11 επ., 1 άσσος, 2 μπλοκ) / Γεωργιάδου (λ, 64% υπ. - 27% άριστες), Καραμπάση (λ, 60% υπ. - 20% άριστες), Αγγελοπούλου, Τσοχατζή, Χαντζή

Ο Ηλυσιακός υπέταξε τη Λαμία

Σπουδαία νίκη με 3-1 σετ επί της ανεβασμένης Λαμίας πανηγύρισε στα Ιλίσια ο Ηλυσιακός που τον διατηρεί σε τροχιά πλέι οφ.

Η ομάδα του Νίκου Κωστακόπουλου στο ντέρμπι της 9ης θέσης κόντρα στον ΑΟΛ πήρε το αποτέλεσμα που έψαχνε, διατηρώντας την στο -2 από το 8ο Μαρκόπουλο και πλέον στο +4 από την Λαμία και στο +2 από τον Άρη, δύο αγωνιστικές πριν το φινάλε της κανονικής περιόδου.

Στο πρώτο σετ η Λαμία ήταν μπροστά στο σκορ μέχρι το 16-19 και έδειχνε να το ελέγχει αλλά σε εκείνο το σημείο άρχισε η αντεπίθεση του Ηλυσιακού. Με σερί 5-0 οι γηπεδούχες πέρασαν μπροστά με 20-19, με την Μάασε πρωταγωνίστρια στην επίθεση, ενώ η ίδια ήταν που διαμόρφωσε και το 25-21 για το 1-0 σετ.

Ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο σετ με την διαφορά ότι η Λαμία από το 11-11 και μετά δεν έχασε ποτέ το προβάδισμα. Με καλά στημένο μπλοκ ο ΑΟΛ ξέφυγε στο σκορ, για να ισοφαρίσει σε 1-1 με 19-25 μετά από επίθεση της Καρμπαχάλ.

Το τρίτο σετ ήταν ανταγωνιστικό μέχρι το 14-16 υπέρ της Λαμίας, καθώς η συνέχεια άνηκε ολοκληρωτικά στον Ηλυσιακό. Με τρία συνεχόμενα μπλοκ της Ολινγκά η ομάδα των Ιλισίων πέρασε μπροστά με 19-16 και η Γαλλίδα κεντρική με δική της επίθεση έδωσε προβάδισμα στο σκορ με 2-1 σετ (25-19).

Την ανατροπή χρειάστηκε να κάνει και στο τέταρτο σετ ο Ηλυσιακός, με την Λαμία να παλεύει μέχρι τέλους για να στείλει το παιχνίδι στο τάι μπρέικ. Η Κίλιτς έκανε το 20-22 για τον ΑΟΛ για να ακολουθήσουν δύο λάθη από την Αργυρίου και την Κίλιτς που έφεραν το 22-22. Η Κίλιτς έκανε το 22-23, η Μπακοδήμου ισοφάρισε σε 23-23 και έσωσε και το μοναδικό σετ μπολ της Λαμίας (24-24). Με επιθέσεις των Μάασε, Τοτσίδου διαμορφώθηκε το 26-24 για το τελικό 3-1 σετ.

• Τα σετ: 3-1 (25-21, 19-25, 25-19, 26-24) σε 108'
  • Οι πόντοι του Ηλυσιακού προήλθαν από 5 άσσους, 52 επιθέσεις, 13 μπλοκ και 25 λάθη αντιπάλων και της Λαμίας προήλθαν από 4 άσσους, 51 επιθέσεις, 15 μπλοκ και 19 λάθη αντιπάλων
  • ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ Α.Ο. (Νίκος Κωστακόπουλος): Ολινγκά 12 (5/10 επ., 1 άσσος, 6 μπλοκ), Γκόγκιτς 4 (2/2 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ), Μπακοδήμου 16 (15/39 επ., 1 άσσος, 47% υπ. - 25% άριστες), Μάασε 23 (20/56 επ., 1 άσσος, 2 μπλοκ), Τοτσίδου 5 (3/18 επ., 2 μπλοκ, 31% υπ. - 23% άριστες), Καντίκου 10 (7/14 επ., 1 άσσος, 2 μπλοκ) / Λεωνίδου (λ, 64% υπ. - 27% άριστες)
  • Α.Ο. ΛΑΜΙΑΣ 2013 (Κώστας Αγγουράς): Τούμας 18 (15/54 επ., 3 μπλοκ), Κίλιτς 14 (12/32 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ, 36% υπ. - 21% άριστες), Πέγισιτς 11 (9/28 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ, 47% υπ. - 18% άριστες), Καρμπαχάλ 9 (6/10 επ., 3 μπλοκ), Φλιάκου 2 (2 άσσοι), Αργυρίου 16 (9/14 επ., 7 μπλοκ) / Παγώνη (λ, 32% υπ. - 13% άριστες), Σουλιώτη

Ο Άρης πήρε το ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ

Ο Άρης ήταν ο νικητής στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης κόντρα στον ΠΑΟΚ με 3-0 σετ και με το τρίποντο που κατέκτησε προσπέρασε τη Λαμία (την οποία αντιμετωπίζει μετά τη διακοπή του Κυπέλλου) και εξακολουθεί να ελπίζει ότι θα προλάβει τα πλέι οφ.

Όλα τα σετ κρίθηκαν με τη μίνιμουμ διαφορά πόντων (25-23 το σκορ και στα τρία) με τον Άρη να δείχνει στα κρίσιμα σημεία ότι είχε το καθαρό μυαλό για να τελειώσει τις φάσεις και να πάρει αυτήν την υπερπολύτιμη νίκη.

Στο πρώτο σετ παρά το γρήγορο 8-3, είχαμε στη συνέχεια μια ισορροπία, ωστόσο το 11-12 έγινε 15-12 με το σερβίς του Άρη, αλλά ο ΠΑΟΚ αντέδρασε άμεσα (15-15) κι οι δύο ομάδες συνέχισαν μαζί μέχρι το 19-19. Εκεί και πάλι οι κιτρινόμαυρες με κόντρα της Γιούρντζα έφτασαν στο +2 (21-19) το οποίο κράτησαν ως το τέλος καθώς στο 24-23 η Ηλιοπούλου έχασε το σερβίς.

Στο β' σετ ο Άρης με το... καλημέρα προηγήθηκε 4-0 και 6-1 χωρίς ο ΠΑΟΚ να μπορεί να απειλήσει (15-10, 18-11) για να φτάσουμε στο 24-19... Εκεί οι ασπρόμαυρες με σερί 4-0 μείωσαν στον πόντο (24-23), αλλά η Γιούρντζα τελείωσε το ράλι στην επόμενη φάση για το 25-23.

Η γηπεδούχος ομάδα κατάφερε και στο τρίτο σετ να χτίσει μια σημαντική διαφορά (5-5, 8-5, 15-10), ωστόσο ο ΠΑΟΚ πάλι πλησίασε στο -2 (20-18 άουτ Ολιβέιρα) αλλά στο 23-21 η Γουίλιαμς έστειλε την κόντρα μπάλα στο φιλέ και τον Άρη σε τριπλό ματς μπολ. Η Πολυνοπούλου έσβησε το πρώτο, η Γιούρντζα έστειλε τη μπάλα άουτ στο δεύτερο (24-23), αλλά η Ολιβέιρα τελείωσε το θρίλερ διαμορφώνοντας το 25-23.

• Τα σετ: 3-0 (25-23, 25-23, 25-23) σε 87'
  • Οι πόντοι του Άρη προήλθαν από 4 άσσους, 37 επιθέσεις, 8 μπλοκ και 26 λάθη αντιπάλων και του ΠΑΟΚ προήλθαν από 1 άσσο, 37 επιθέσεις, 7 μπλοκ και 24 λάθη αντιπάλων
  • Α.Σ. ΑΡΗΣ (Γιάννης Τσαϊρέλης): Μπάκα 13 (11/34 επ., 2 μπλοκ, 57% υπ.-18% άριστες), Σόουζα 9 (7/24 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ), Νεσίμοβιτς 8 (6/9 επ., 2 μπλοκ), Ντούμαντσιτς 5 (2/11 επ., 3 μπλοκ), Γιούρντζα 12 (11/27 επ., 1 άσσος, 40% υπ.-30% άριστες), Ξανθοπούλου 2 (0/2 επ., 2 άσσοι) / Θεοδοσίου (λ, 65% υπ.-35% άριστες), Αποστολίδου, Σκουλούδη
  • Π.Α.Ο.Κ. (Θάνος Τερζής): Πολυνοπούλου 9 (6/8 επ., 3 μπλοκ), Κλέπκου 4 (4/12 επ., 36% υπ.-18% άριστες), Φανγκ 12 (3/14 επ., 48% υπ.-26% άριστες), Ντέακ, Τσιόγκα 6 (4/12 επ., 2 μπλοκ), Γουίλιαμς 17 (15/39 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ) / Ξανθοπούλου (λ, 62% υπ.-54% άριστες), Παπαδοπούλου (λ), Ηλιοπούλου, Τερζόγλου