Προελαύνουν Πανιώνιος και Ηλυσιακός
Ο Πανιώνιος και ο Ηλυσιακός ήταν οι μοναδικές ομάδες που έκαναν το 3/3 μετά την τρίτη αγωνιστική του 2ου υποομίλου του Α ομίλου της Α2 Γυναικών και βρίσκονται στις δύο πρώτες θέσεις.
Ολοκληρώθηκε η τρίτη αγωνιστική του 2ου υποομίλου του Α ομίλου της Α2 Γυναικών με τον Πανιώνιο και τον Ηλυσιακό να συνεχίζουν έχοντας το 3/3. Μάλιστα, οι κυανέρυθρες εκμεταλλεύτηκαν την απώλεια βαθμού της ομάδας των Ιλισίων και βρίσκονται μόνες στην κορυφή.
Οι παίκτριες του Καλαρά πέρασαν εύκολα από τη Ρόδο όπου και επικράτησε με 3-0 σετ επί του ΡΣΦΠ Τελχινίς.
Αντίθετα, ο Ηλυσιακός τα βρήκε σκούρα απέναντι στη μαχητική στην έδρα της Παλλήνη. Οι γηπεδούχες προηγήθηκαν με 2-1 στα σετ, αλλά η ομάδα των Ιλισίων έκανε την την ανατροπή και έφυγε με το δίποντο από την Παλλήνη.
Το 2/2 έκανε και η Ηλιούπολη (σ.σ. έχει κάνει ήδη το ρεπό της) αφού αν και βρέθηκε να χάνει με 1-0 στη συνέχεια ανέβασε στροφές και πήρε τη νίκη με 3-1. Γεμάτος ένταση ήταν ο αγώνας ανάμεσα στο ΖΑΟΝ και τον Αστέρα Αγίου Δημητρίου.
Οι γηπεδούχες προηγήθηκαν με 2-0, αλλά ο Αστέρας Αγίου Δημητρίου έστειλε το ματς στο τάι μπρέικ όπου η ομάδα των Βορείων Προαστίων πήρε τελικά τη νίκη. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο ΖΑΟΝ έχει μεγάλα παράπονα από τη διαιτησία της αναμέτρησης. Τέλος, η Αγία Παρασκευή επικράτησε εκτός έδρας με 3-1 σετ επί της Αναγέννησης.
Στο πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής ξεχωρίζει η αναμέτρηση ανάμεσα στον Ηλυσιακό και την Ηλιούπολη.
Α2 Γυναικών - Α όμιλος - 2ος υποόμιλος
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 3ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
ΑΣ Ηλιούπολης - ΑΟ Αιγάλεω 3-1 (18-25, 25-20, 25-14, 26-24)
ΑΣ Ηλιούπολης (Παγανέλης): Δελατόλα, Χατζηνικολάου, Κωνσταντίνου, Παππά, Ξένου, Θεοδωράκη, Καρτσαφλέκη λ / Κρανιά –λ, Ξοφάκη
Αιγάλεω (Αντωνιάδη): Καρακατσάνη, Βλάχου, Καραμούντζου, Μανωλίκα, Ιωάννου, Σολωμού, Αναστασιάδη -λ / Κανελλοπούλου λ, Παλιοθεοδώρου, Σαμπάνη, Δίκη, Αναστασιάδου
ΖΑΟΝ – Αστέρας Αγίου Δημητρίου 3-2 (25-18, 25-23, 23-25, 19-25, 15-9)
ΖΑΟΝ (Μπλάμη): Ντονά, Μολδοβανίδη, Οικονομοπούλου, Κόνιαρη, Τσατσούρι, Καπέλου, Σκυθιώτη -λ / Νικολέτου -λ, Καραμαούνα, Μπαφατάκη
Αστέρας (Στάθης): Μερκούρη, Βακαλοπούλου, Σταματέλου, Καρκατζούλη, Γεωργακοπούλου, Βασιλειάδου, Μάρκου-λ / Δελάγα, Λεκατσά, Ραπτη, Φιλίππου
ΑΣΣ Αναγέννηση - ΑΕ Αγίας Παρασκευής 1-3 (22-25, 25-23, 20-25, 21-25)
Αναγέννηση (Μηλιώνης): Μιχαλιού, Σκούνα, Βαλιδάκη, Σπηλιωτοπούλου, Φράγκου Μ., Πανταζή / Πολίτη (λ), Μαραθοκαμπίτου Σ., Μαραθοκαμπίτου Ν., Μαγγιρίδου, Φράγκου Β.
Αγία Παρασκευή (Κωστακόπουλος): Τσιώνη, Καβριγιάννη, Μιχαλάκη, Δρούγκα, Λάιου, Ζήση Π. / Μανιατογιάννη (λ), Παραμανίδη, Ζήση Χ.
ΑΟ Παλλήνη - ΑΟ Ηλυσιακός 2-3 (19-25, 25-17, 25-22, 22-25, 15-17)
Παλλήνη (Οικονόμου): Νικολαΐδη, Βονόρτα, Τεργάκου, Τζίμα, Στάθη, Χαραλάμπους, Μπάγια (λ) / Κούρτι (λ), Κατσαντώνη
Ηλυσιακός (Λιώσης): Σωτηρίου, Λιαρούτσου, Αναγνώστου, Χριστοδούλου, Μπίλια, Τσέλιου, Θύμο (λ) / Γκιαούρη (λ), Ράγκου, Χαμπιλομάτη, Πολυδώρου
ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΓΣ Πανιώνιος 0-3 (20-25, 21-25, 20-25)
ΤΕΛΧΙΝΙΔΑ (Τσιντομηνάς): Βράτσαλη, Μαθιουδάκη, Μητροπούλου, Γιαννέλη, Χρυσόχου, Τερζίου, Αμορανίτη Ε. (λ) / Αμορανίτη Ν. (λ), Μίχου, Κουτζούκη, Βλαμάκη, Χειμωνέττου, Δαουτοπούλου, Αποστολάκη
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Καλαρά): Μουρατίδη, Μπανίκα Σ., Χόρμη, Μπέη, Μπακοδήμου, Γκουτιμένκο, Παγώνη (λ) / Φωκιανού, Κούρδογλου, Φλιάκου
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ομάδα | Βαθμοί | |
1 | ΓΣ Πανιώνιος | 9 |
2 | ΑΟ Ηλυσιακός | 8 |
3 | ΑΣ Ηλιούπολης | 6 |
4 | ΑΟΦ Πορφύρας | 6 |
5 | ΑΟ Αιγάλεω | 6 |
6 | Ζηρίνειος ΑΟΝ | 5 |
7 | ΑΕ Αγίας Παρασκευής | 3 |
8 | ΑΟ Παλλήνη | 1 |
9 | ΑΣΣ Αναγέννηση | 0 |
10 | ΡΣΦΠ Τελχινίς | 0 |
11 | ΓΣ Αστέρας Αγίου Δημητρίου | -2 |
* Ο Αστέρας Αγίου Δημητρίου έχει -3 βαθμούς
** Η Ηλιούπολη, ο Πορφύρας και ο Αστέρας Αγίου Δημητρίου έχουν κάνει το ρεπό τους.
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4η)
Σάββατο 29/10
18:30 ΓΣ Αστέρας Αγίου Δημητρίου - ΑΣΣ Αναγέννηση
19:00 ΑΕ Αγίας Παρασκευής - ΡΣΦΠ Τελχινίς
19:00 ΓΣ Πανιώνιος - ΑΟ Παλλήνη
20:00 ΑΟΦ Πορφύρας - Ζηρίνειος ΑΟΝ
Κυριακή 30/10
19:00 ΑΟ Ηλυσιακός - ΑΣ Ηλιούπολης
ΡΕΠΟ - ΑΟ Αιγάλεω