ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ολυμπιακός - Μονπελιέ 2-3: Νέα ήττα και αποκλεισμός για τους ερυθρόλευκους

CEV CUP /  -  (  / EUROKINISSI)
CEV CUP / - ( / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε 3-2 σετ από την Μονπελιέ στο "Μελίνα Μερκούρη" και με δύο ήττες αποχαιρέτησε το CEV Cup.

Δεύτερη ήττα από την Μονπελιέ γνώρισε ο Ολυμπιακός. Αυτοί τη φορά οι ερυθρόλευκοι ηττήθηκαν 3-2 στο "Μελίνα Μερκούρη" και αποχαιρέτησαν το CEV Cup.

Οι παίκτες του Καζάζη μετά την ήττα τους με 3-0 σετ στο πρώτο ματς της Γαλλίας έψαχναν ένα θαύμα. Οι ερυθρόλευκοι προσπάθησαν να πιέσουν στο σερβίς για να χαλάσουν την υποδοχή της Μονπελιέ, όμως ξανά εκείνοι που το κατάφεραν ήταν οι φιλοξενούμενοι.

Κάπως έτσι η Μονπελιέ πήρε τα δύο πρώτα σετ του ματς τα οποία της έδωσαν και το εισιτήριο για την επόμενη φάση του CEV Cup και στη συνέχεια οι προπονητές των δύο ομάδων έδωσαν χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες τους.

Ο Ολυμπιακός με πρωταγωνιστή τον Πέριτς πήρε τα επόμενα δύο σετ και οδήγησε το ματς στο τάι μπρέικ. Εκεί οι Γάλλοι ήταν μπροστά σε όλη τη διάρκειά του, οι ερυθρόλευκοι επέστρεψαν από το 12-14, αλλά στο τέλος η Μονπελιέ πήρε το σετ (15-17) και τη νίκη με 3-2.

Ολυμπιακός - Μονπελιέ 2-3

Τα σετ: 19-25, 20-25, 25-23, 26-24, 15-17