VIRAL

Δανία: Έγραψε ιστορία ο βοηθός προπονητή της Οντένσε σκοράροντας τρομερό γκολ

Ο βοηθός προπονητή της Οντένσε, Χένρικ Χάνσεν, πέρασε ως αλλαγή σε φιλικό απέναντι στην Κοπεγχάγη και πέτυχε ένα φανταστικό γκολ (VIDEO).

Το πρωτάθλημα της Δανίας βρίσκεται σε τροχιά επανεκκίνησης και οι ομάδες δίνουν φιλικά παιχνίδια, προκειμένου να είναι απόλυτα έτοιμες στην έναρξη. Γι' αυτό η Οντένσε αντιμετώπισε σε αγώνα κεκλεισμένων των θυρών την Κοπεγχάγη.

Εκεί, λοιπόν, συνέβη κάτι εντελώς ασυνήθιστο. Στο 84ο λεπτό ο Μόζες Οπόντο της Οντένσε τραυματίστηκε και ελλείψει παικτών, στον αγωνιστικό χώρο πέρασε ο βοηθός προπονητή, Χένρικ Χάνσεν. Ωστόσο, η παρουσία του μόνο διακοσμητική που δεν ήταν.

Στο 86ο λεπτό ο Χάνσεν με ένα υπέροχο σκαφτό σουτ εκτός μεγάλης περιοχής πέτυχε ένα τρομερό γκολ και χάρισε στην ομάδα του την ισοπαλία με σκορ 2-2.