Μέσι και Φέντερερ μαζί!
![Barcelona's Lionel Messi (R) argues with referee Jose Luis Paradas Romero during their Spanish First Division soccer match against Deportivo Coruna at the Riazor stadium in Coruna October 20, 2012. REUTERS/Miguel Vidal (SPAIN - Tags: SPORT SOCCER)](https://www.sport24.gr/img/1729/8229134/141000/we480/480/messi.jpg)
Για ποιο λόγο ο Λιονέλ Μέσι παίζει τένις και γιατί ο Ρότζερ Φέντερερ αγωνίζεται στο σούμο; Για να πουλήσουν ξυραφάκια. Δείτε το σχετικό video.
Δεν πέρασε αρκετός καιρός που ο Ρότζερ Φέντερερ εξέφρασε την ικανοποίηση του για την επιτυχία του ιδίου και του Λιονέλ Μέσι, δύο καλών ανθρώπων στον αθλητισμό.
Φαίνεται πως ο Ελβετός γνώριζε τι θα ακολουθήσει. Πρωταγωνιστεί μαζί με τον Αργεντινό σταρ του ποδοσφαίρου σε ευφάνταστο διαφημιστικό σποτ.
Χάρη σε ένα ξυραφάκι ο Φέντερερ αφήνει τη ρακέτα και μπαίνει στο ταπί του σούμο και οδηγεί μια Ferrari στη Φόρμουλα 1. Στιγμές αργότερα ο Μέσι έχει την πρώτη επαφή του με το κρίκετ και ακολουθεί το δρόμο του πιο επιτυχημένου σύγχρονου τενίστα στα κορτ.
Στο φινάλε μένουν η Αργεντινή, η Βραζιλία και ένα γήπεδο ποδοσφαίρου. Ο Μέσι με το "10" στην πλάτη και ο Φέντερερ ως άλλος Κλαούντιο Ταφαρέλ υπερασπίζεται την εστία της "σελεσάο". Άλλωστε η Βραζιλία είναι μια από τις μεγαλύτερες αγορές του και τον Δεκέμβριο του 2012 δεν έπεφτε καρφίτσα σε κάθε σταθμό της περιοδείας του.
Ο Μέσι σουτάρει και ο Φέντερερ πέφτει για να αποκρούσει. Η συνέχεια στα... γήπεδα της Βραζιλίας το καλοκαίρι.
Δείτε το σποτ: