Στίβος: Ακυρώθηκε το διεθνές μίτινγκ "Βενιζέλεια - Χανιά 2020"
![Στίβος: Ακυρώθηκε το διεθνές μίτινγκ "Βενιζέλεια - Χανιά 2020"](https://www.sport24.gr/img/7729/8548600/848000/we480/480/3421553.jpg)
Το διεθνές μίτινγκ Βενιζέλεια- Χανιά 2020 που ήταν προγραμματισμένο για τις 31 Μαΐου ακυρώθηκε και θα διεξαχθεί το 2021.
Η ομοσπονδία στίβου μετά τις επαφές που είχε με την Περιφέρεια Κρήτης και τον Δήμο Χανίων προχώρησε στην ακύρωση του διεθνούς μίτινγκ Βενιζέλεια- Χανιά 2020, το οποίο ήταν προγραμματισμένο για τις 31 Μαΐου.
Ο ΣΕΓΑΣ οδηγήθηκε στην παραπάνω απόφαση, λόγω της πανδημίας του ιού Covid-19, που έχει δημιουργήσει πολλά προβλήματα σε χώρες όλου του πλανήτη και έχει αλλάξει, όπως ήταν αναμενόμενο, τις ισορροπίες και στον αθλητισμό. Το μίτινγκ "Βενιζέλεια- Χανιά θα διεξαχθεί το 2021.
Θυμίζουμε πως σε αναστολή είναι όλες οι εγχώριες διοργανώσεις έως τις 17 Μαΐου.