Η Ντρισμπιώτη τερμάτισε 3η με την ελληνική σημαία και έβαλε τα κλάματα
![Μετά την κατάκτηση του χάλκινου μεταλλίου, η Αντιγόνη Ντρισμπιώτη ξέσπασε σε κλάματα συγκινημένη](https://www.sport24.gr/img/2054/10155006/053000/we480/480/drisbioti6.jpg)
Η Αντιγόνη Ντρισμπιώτη κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στα 35 χλμ βάδην στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα στίβου και αφού τερμάτισε με την ελληνική σημαία, λύγισε βάζοντας τα κλάματα.
Η Αντιγόνη Ντρισμπιώτη σημείωσε μία ακόμα σπουδαία διάκριση το πρωί της Πέμπτης (24/8), καθώς τερμάτισε 3η στα 35 χλμ βάδην στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα στίβου στη Βουδαπέστη.
![Μετά την κατάκτηση του χάλκινου μεταλλίου, η Αντιγόνη Ντρισμπιώτη ξέσπασε σε κλάματα συγκινημένη](https://www.sport24.gr/img/7801/10154949/291000/o/480/0/drisbioti2.jpg)
Η 39χρονη Ελληνίδα αθλήτρια που ανέβηκε ξανά στο βάθρο, έφτασε στη γραμμή του τερματισμού, κρατώντας την ελληνική σημαία, ενώ συγκινημένη έβαλε τα κλάματα.