Έβγαλε... το άχτι ο Πρότο
Ο Σίλβιο Πρότο ήταν προκλητικός μπροστά στους οπαδούς της Λόκερεν μετά τη νίκη της Άντερλεχτ. Δείτε το βίντεο.
Η Άντερλεχτ νίκησε τη Λόκερεν για την τρίτη αγωνιστική των πλέι οφ στο πρωτάθλημα του Βελγίου. Ο πορτιέρο της Άντερλεχτ Σίλβιο Πρότο, στις καθυστερήσεις του ματς δέχτηκε αντικείμενα από τους οπαδούς της Λόκερεν με αποτέλεσμα ο διαιτητής να διακόψει για λίγο τον αγώνα.
Μετά την λήξη του ματς ο Προτό πανηγύρισε προκλητικά μπροστά στους φιλάθλους της Λόκερεν πίσω από την εστία του βγάζοντας την γλώσσα του με χαρακτηριστικό τρόπο.
Την ίδια αντίδραση είχαν και άλλοι ποδοσφαιριστές της Άντερλεχτ εμφανώς ικανοποιημένοι από τη νίκη πικάροντας τους οπαδούς της Λόκερεν. Δείτε το βίντεο.