Την Πέμπτη αρχίζουν τα πλέι οφ
Οι πρώτοι αγώνες των πλέι οφ της Α1 Ανδρών δηλαδή Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ και Βουλιαγμένη-Παναθηναϊκός διεξάγονται την Πέμπτη (10/4).
Μετά την αναστολή αγώνων το διήμερο 12-13 Απριλίου από όλες τις ομοσπονδίες ερασιτεχνικών αθλημάτων η κολυμβητική ομοσπονδία αναγκάστηκε να προχωρήσει στον ορισμό νέων ημερομηνιών διεξαγωγής των πλέι οφ της Α1 Ανδρών.
Έτσι οι πρώτοι αγώνες των ζευγαριών Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ και Βουλιαγμένη-Παναθηναϊκός θα διεξαχθούν την Πέμπτη (10/4). Είχαν οριστεί αρχικά να διεξαχθούν στις 12 Απριλίου.
Αξιοσημείωτο είναι πως ο Ολυμπιακός και ο ΠΑΟΚ θα παίξουν και την Παρασκευή (11/4) με τυπικά γηπεδούχο τον "Δικέφαλο του Βορρά". Οι "ερυθρόλευκοι" θα δώσουν τρεις αγώνες σε ισάριθμες μέρες, αφού την Τετάρτη (9/4) παίζουν με την Προ Ρέκο για το Champions League.
Συνοπτικά το πρόγραμμα: 10/4 Βουλιαγμένη-Παναθηναϊκός (17.00) Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ (14.00)
11/4 ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός (14.00)
14/4 Παναθηναϊκός-Βουλιαγμένη (19.30)
16/4 (αν χρειαστεί) Βουλιαγμένη-Παναθηναϊκός (18.00) Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ (19.00) |