Α1 ΠΟΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Ολυμπιακός - Άλιμος 16-9: Πάτησε γκάζι στην τρίτη περίοδο και διατήρησε το αήττητο στην Α1 πόλο γυναικών

Ολυμπιακός εναντίον Αλίμου για την Α1 πόλο γυναικών INTIME SPORTS

Ο Ολυμπιακός δυσκολεύτηκε για δύο οκτάλεπτα κόντρα στον Άλιμο, πάτησε γκάζι στην τρίτη περίοδο και διατήρησε το αήττητο στην Α1 πόλο γυναικών μετά από 16 αγωνιστικές.

Ο Ολυμπιακός τα βρήκε σκούρα για δυο οκτάλεπτα κόντρα στον Άλιμο για τη 16η αγωνιστική της Α1 πόλο γυναικών, όμως ένα μικρό ξέσπασμα στην τρίτη περίοδο ήταν αρκετό για να τον οδηγήσει στη νίκη με 16-9.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΛΙΜΟΣ ΝΑΣ BETSSON 16-9

Στη τρίτη περίοδο ξέφυγε ακόμα και με επτά τέρματα ο Ολυμπιακός επί του Άλιμου ΝΑΣ BETSSON, και με 16-9 διατήρησε το αήττητο μετά και την 16η αγωνιστική αγωνιστικής στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών.

Ο γηπεδούχος ήταν συνεχώς μπροστά στο σκορ, η φιλοξενούμενη μείωσε στο γκολ και έκλεισε με 5-7 τη δεύτερη περίοδο. Το "ερυθρόλευκο" σερί (6-2 η τρίτη περίοδος) δημιούργησε τη διαφορά που διατήρησε ο Ολυμπιακός μέχρι το τέλος.

Τα οκτάλεπτα: 5-2, 2-3, 6-2, 3-2

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Δημήτρης Κραβαρίτης): Σταματοπούλου, Πλευρίτου Ελ. 2, Χυδηριώτη 3, Τριχά 4, Ξενάκη, Σιούτη 1, Πλευρίτου Μαργ. 1, Σάντα 3, Πλευσίτου Βας.2, Τζωρτζακάκη, Μυριοκεφαλιτάκη, Νίγκρο, Δρακωτού, Χριστοδούλου

ΑΛΙΜΟΣ ΝΑΣ BETSSON (Πάνος Βέργος): Τζούρκα, Μέγκενς 1, Κοβάτσεβιτς, Ρακιντζή, Μελίνα Καρυπίδου 1, Χαλδαίου, Ασημάκη 2, Βιδάλη, Αφροδίτη Μπιτσάκου , Μαργαρίτα Μπιτσάκου, Ευδοκία Τσιμάρα, Κοντογιάννη 4, Αρχοντάκη, Βασιλεία Καρυπίδου 1, Θεοφανοπούλου

Διαιτητές: Παϊρακταρίδης, Δασκαλοπούλου, Αλυτάρχης: Μανώλης Μουστάκης