ΠΟΛΟ

Εθνικός-Στουρμ Τσέχοφ: 9-7

Βλοντάκης

Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση, ο Εθνικός, επικράτησε με 9-7, της Στουρμ για το "Κύπελλο Βουλιαγμένης 2007"

Το ξεκίνημα της ελληνικής ομάδας, ήταν πολύ καλό και οι παίκτες του Βολτυράκη, προηγήθηκαν στο πρώτο οκτάλεπτο, με 3-1, χάρη στα γκολ των Τσίκλου, Χατζηκυριακάκη και Βλοντάκη.
Η διαφορά των δύο γκολ, διατηρήθηκε και στη δεύτερη περίοδο, με τους Μοίραλη και Βουλγαράκη να σκοράρουν για τους "κυανόλευκους" και το σκορ ημιχρόνου να είναι 5-3.

Οι Ρώσοι έκαναν την αντεπίθεσή τους στο τρίτο οκτάλεπτο και κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 5-5, πριν ο Τσίκλος ξαναδώσει την πρωτοπορία στην ελληνική ομάδα. Η περίοδος έληξε με το σκορ 6-6, χάρη στο γκολ του Εβστιγκνέεφ.

Την απόλυτη κυριαρχία του παιχνιδιού, απέκτησε στην τελευταία περίοδο ο Εθνικός. Αρχικά με τον Μυλωνάκη, στη συνέχεια με τον Εμμανουηλίδη και στο τέλος με τον Καλακώνα, οι "κυανόλευκοι" πήραν το προβάδισμα με 9-6 και ουσιαστικά εξασφάλισαν τη νίκη. Το μόνο που κατάφερε η ρωσική ομάδα, ήταν να μειώσει με τον Στράταν σε 9-7, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.

Τα οκτάλεπτα: 3-1, 5-3, 6-6, 9-7

Τα γκολ των δύο ομάδων:

Εθνικός (Βολτυράκη): Τσίκλος 2, Μυλωνάκης, Χατζηκυριακάκης, Μοίραλης, Καλακώνας, Εμμανουηλίδης, Βλοντάκης, Βουλγαράκης

Στουρμ Τσέχοφ (Καμπάνοφ): Στράταν 2, Καρπούζοφ 2, Εβστιγκνέεφ, Σάπιτς, Βισνιάκοφ