CHAMPIONS LEAGUE ΠΟΛΟ

Champions League πόλο γυναικών: Με σούπερ άμυνα, 14-9 ο ΝΟ Βουλιαγμένης την Μεντιτερανί

Στιγμιότυπο από την αναμέτρηση της Βουλιαγμένης με την Μεντιτερανί για το Champions League πόλο γυναικών στο κολυμβητήριο του Λαιμού | Σάββατο 7 Οκτωβρίου 2023 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΑΡΟΠΟΥΛΟΣ/INTIME SPORTS

Η Βουλιαγμένη επικράτησε με 14-9 της Μεντιτερανί για τον 4ο όμιλο του Champions League στο πόλο γυναικών.

Με καταπληκτική άμυνα ο ΝΟ Βουλιαγμένης έκανε ποδαρικό με το δεξί στα παιχνίδια του στον Δ’ όμιλο του LEN Champions League. Για δυο οκτάλεπτα δεν δέχθηκε τέρμα από την ισπανική Μεντιτερανί και έφτασε στη σημαντική νίκη με 14-9, στον αγώνα που έγινε στο κολυμβητήριο της Στρατιωτικής Σχολής Ευελπίδων.

Η ισπανική ομάδα προηγήθηκε με το τέλος της πρώτης περιόδου 4-3. Και έκανε μετά 17,5 λεπτά να σκοράρει πάλι, στην τελευταία πλέον περίοδο, όταν το σκορ είχε εκτοξευτεί στο 11-4!

Συνέπεια της άμυνας για σεμινάριο που έπαιξε ο ΝΟΒ και ανταμείφθηκε απόλυτα.

Τη 2η αγωνιστική (21/10) θα διεξαχθεί το ελληνικό ντέρμπι του ομίλου, Ολυμπιακός-ΝΟ Βουλιαγμένης στο Εθνικό Κολυμβητήριο Πειραιά.

• Τα οκτάλεπτα: 3-4, 5-0, 3-0, 3-5
  • ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Κική Λιόση): Κοτσιώνη, Καϊάφα 2, Καλογεροπούλου, Ελληνιάδη 4, Γιαννοπούλου 3, Ριντζ 2, Σλίκινγκ, Μαρία Πάτρα 1, Στρατηδάκη, Ανδρεάδη, Τζούστρα 1, Αγγελίδη 1, Διαμαντοπούλου
  • ΜΕΝΤΙΤΕΡΑΝΙ (Μαριάν Ντίαζ): Χιμένεθ Πέρεζ, Βαν Ντερ Βέιντεν 1, Μάρτιν Μορόν, Μάρκος Ριβέρο, Τεμπράνο Χάμπο, Μορένο Πέρεζ 2, Εσπάρ 1, Πρατς Ροντρίγκεζ 3, Βιλαντότ, Πιτάρτς 1, Μούκσι, Πεναλβέρ Γκρανέρο 1, Ντίαζ Ντίαζ
  • Διαιτητές: Ντεμπρετσένι (Ουγγαρία), Βαν ντερ Μπεργκ (Ολλανδία)