ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

Αποκλείστηκαν οι Γκιώνης/Ματσουσίτα

Γκιώνης

Εκτός της προημιτελικής φάσης στο τουρνουά πινγκ πονγκ Προ Τουρ της Γερμανίας έμειναν οι Γκιώνης/Ματσουσίτα

Το δίδυμο του Ελληνα με τον Ιάπωνα ηττήθηκε, σε αγώνα για τον πρώτο γύρο του διπλού ανδρών (φάση των 16) της διοργάνωσης, με 4-2 σετ από τους Γκάο Νινγκ/Ζανγκ Γι από τη Σιγκαπούρη.

Οι Γκιώνης/Ματσουσίτα βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-0, ισοφάρισαν σε 2-2, ωστόσο έχασαν στις λεπτομέρειες τα δύο επόμενα σετ (11-13, 6-11, 11-8, 12-10, 11-13, 5-11).

Στο μεταξύ, στο γερμανικό όπεν επανήλθε στην αγωνιστική δράση ο Γενς Λούντκβιστ.

Ο πρωταθλητής Ευρώπης του 2002 με τη Σουηδία είχε τραυματιστεί σοβαρά στο χέρι τον Σεπτέμβριο, υποβλήθηκε σε επέμβαση και οι πρώτες εκτιμήσεις ανέφεραν ότι θα γυρίσει στα αγωνιστικά τραπέζια Δεκέμβριο με Ιανουάριο.

Ωστόσο, επέστρεψε πιο γρήγορα κι ως εκ τούτου είναι πλέον πιθανό να δώσει το παρών στην αναμέτρηση της Σουηδίας με την Ελλάδα στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας (21/11 στις 18:00).