MARKET

UEFA Champions League: Τα τελευταία εισιτήρια για τη φάση των «8» «δίνονται» στην COSMOTE TV

Στα κανάλια COSMOTE SPORT τα ματς Μπαρτσελόνα-Νάπολι, Άρσεναλ-Πόρτο, Ατλέτικο Μαδρίτης-Ίντερ & Ντόρτμουντ-PSV Αϊντχόφεν

Τα τελευταία εισιτήρια για τους προημιτελικούς του UEFA Champions League «σφραγίζονται» στα γήπεδα της COSMOTE TV, με 4 σπουδαίους αγώνες ρεβάνς να είναι προγραμματισμένοι το διήμερο 12-13/3. Τον παλμό των εξελίξεων θα μεταφέρει η δημοσιογραφική ομάδα των καναλιών COSMOTE SPORT με πλούσιο ρεπορτάζ και ειδικές εκπομπές αφιερωμένες στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση.

Το 1-1 του πρώτου αγώνα άφησε ανοιχτούς λογαριασμούς ανάμεσα σε Μπαρτσελόνα και Νάπολι. Στη ρεβάνς της Βαρκελώνης (Τρίτη 12/3, 22.00, COSMOTE SPORT 2HD & COSMOTE SPORT 4K) οι «Μπλαουγκράνα» καλούνται να πάρουν τη νίκη που θα τους φέρει στα προημιτελικά της διοργάνωσης για πρώτη φορά μετά το 2020. Στον άλλον αγώνα της Τρίτης 12/3 (22.00, COSMOTE SPORT 3HD), η Πόρτο μετά τη νίκη με 1-0 στην Πορτογαλία, θα επιχειρήσει να διατηρήσει το προβάδισμα απέναντι στην Άρσεναλ του Μικέλ Αρτέτα.

Την Τετάρτη 13/3, η Ατλέτικο Μαδρίτης, έχοντας ηττηθεί με 1-0 στην αναμέτρηση του Μιλάνο, θα επιδιώξει να κάνει την ανατροπή κόντρα στην Ίντερ (22.00, COSMOTE SPORT 2HD & COSMOTE SPORT 4K). Την ίδια ώρα (22.00, COSMOTE SPORT 3HD) Ντόρτμουντ και PSV Αϊντχόφεν θα λύσουν τις διαφορές τους στο «Signal Iduna Park» μετά το 1-1 του πρώτου αγώνα.

Η δημοσιογραφική κάλυψη των καναλιών COSMOTE SPORT

Τις δύο μέρες της αγωνιστικής δράσης η εκπομπή «UEFA Champions League Show» με τους Μιχάλη Τσόχο και Βασίλη Σαμπράκο θα βρίσκεται στη διάθεση των τηλεθεατών πριν και μετά τη λήξη των ματς (21.00 & 00.05, COSMOTE SPORT 1HD), με πλούσιο ρεπορτάζ, απευθείας συνδέσεις με τους αγωνιστικούς χώρους, δηλώσεις των πρωταγωνιστών, ψηφιακή ανάλυση των κρίσιμων φάσεων και τα καλύτερα στιγμιότυπα. Επίσης, η εκπομπή «UEFA Champions League Λεπτό προς Λεπτό» (Τρίτη 12/3 με τον Πάνο Μάλαμα, Τετάρτη 13/3 με τον Μιχάλη Τσόχο) θα προσφέρει λεπτό προς λεπτό ενημέρωση από όλους τους αγώνες του διημέρου (22.00, COSMOTE SPORT 1HD).