ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΥΓΡΟΥ ΣΤΙΒΟΥ

Παγκόσμιο Υγρού Στίβου: Ο Γκολομέεβ διεκδικεί μετάλλιο, πέρασε στον τελικό των 50μ ελεύθερο

Η μικτή ατομική δεν κατάφερε να κερδίσει τον Κριστιάν Γκολομέεβ, αφού πάντα ήθελε να είναι ο πιο γρήγορος απ' όλους © ΑΓΓΕΛΟΣ ΖΥΜΑΡΑΣ / AZSPORTSIMAGES.COM

Ο Κρίστιαν Γκολομέεβ πέρασε ως πέμπτος με επίδοση 21.72 στον τελικό των 50μ ελεύθερο στο Παγκόσμιο Υγρού Στίβου και θα έχει την ευκαιρία να διεκδικήσει μετάλλιο.

Ο Κρίστιαν Γκολομέεβ είναι σε εξαιρετική κατάσταση κι είναι έτοιμος να διεκδικήσει άλλο ένα μεγάλο μετάλλιο, αφού προκρίθηκε στον τελικό των 50μ ελεύθερο του Παγκοσμίου Υγρού Στίβου.

Ο Έλληνας πρωταθλητής έπεσε στην 2η ημιτελική σειρά και κατέκτησε την τρίτη θέση με χρόνο 21.72, ενώ συνολικά πήρε την πρόκριση ως πέμπτος.

Αυτός θα είναι ο έκτος συνεχόμενος τελικός σε Παγκόσμιο Πρωτάθλημα. Ο Κάμερον Μάκιβοϊ (Αυστραλία) ήταν και πάλι ο ταχύτερος όλων κολυμπώντας σε 21.23 ενώ ο τελικός έκλεισε στο 21.77 με τον Μάικλ Άντριου (ΗΠΑ) να προκρίνεται οριακά.