ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Δούκας-Διομήδης 25-28

Δούκας-Κάουνας

Η όγδοη αγωνιστική δεν στάθηκε τυχερή για τον Δούκα, που έχασε από τον Διομήδη στην έδρα του

Η ομάδα του Αντώνη Τσολάκου αν και βρέθηκε να χάνει στο πρώτο ημίχρονο (13-12) από τους γηπεδούχους, κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι και να πετύχει μία σημαντική νίκη που τον ανεβάζει στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας.

Ο Διομήδης έπαιξε σκληρή άμυνα καθ' όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, οι γηπεδούχοι εξαιτίας της ασφυκτικής πιέσης έκαναν αρκετά λάθη στο Β' ημίχρονο. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν αρκετές φορές με δύο γκολ διαφορά, ο Δούκας έφερνε όμως στα ίσα το παιχνίδι.

Στα τελευταία λεπτά ο Διομήδης κατάφερε να αποσπαστεί στο σκορ και να παραμείνει μπροστά, επικρατώντας με 28-25.

Tα δεκάλεπτα: 4-6, 7-8, 13-12 (ημ), 19-18, 22-24, 25-28

ΓΑΣ Κιλκίς - Πανελλήνιος 24-31

Ο αγώνας που ολοκλήρωσε την 8η αγωνιστική ημέρα του πρωταθλήματος ήταν αυτό μεταξύ του Πανελληνίου και του ΓΑΣ Κιλκίς. Ο φιλοξενούμενος Πανελλήνιος επικράτησε με 31-24 και πέρασε 2ος, ενώ οι γηπεδούχοι βρίσκονται πλέον στην 4η θέση.