COPA AMERICA

Βραζιλία – Χιλή: Η τρομερή καρατιά του Ζεσούς στο πρόσωπο του Μένα και η αποβολή με απευθείας κόκκινη

Ο Γκαμπιέλ Ζεσούς αποβλήθηκε από το παιχνίδι μετά από ένα απίστευτα σκληρό φάουλ.

Ο Γκαμπιέλ Ζεσούς αποβλήθηκε από το παιχνίδι της Βραζιλίας με τη Χιλή για τα προημιτελικά του Copa America μετά από ένα απίστευτα σκληρό φάουλ στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου.

Στα ημιτελικά του Copa America προκρίθηκε η Βραζιλία, η οποία νίκησε 1-0 την Χιλή και συνεχίζει την περιπλάνησή της στη διοργάνωση. Η σελεσάο άντεξε μάλιστα στην αποβολή του Ζεσούς στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου και κράτησε το υπέρ της προβάδισμα μέχρι το τέλος.

Συγκεκριμένα, στο τρίτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου ο 24χρονος επιθετικός της Σίτι έριξε μια απίστευτη καρατιά στο πρόσωπο του Μένα (τον βρήκε τελικά στον δεξί ώμο) και δεν διαμαρτυρήθηκε καθόλου, όταν αντίκρισε την απευθείας κόκκινη.