BUNDESLIGA

Βόλφσμπουργκ- Λειψία 1-0: Δεύτερο στραβοπάτημα για τους Ταύρους

Ο Ρουσιγιόν πανηγυρίζει αφού σκόραρε κόντρα στη Λειψία
Ο Ρουσιγιόν πανηγυρίζει αφού σκόραρε κόντρα στη Λειψία © 2021 MICHAEL SOHN/ AP IMAGES

Η Λειψία υπέπεσε σε δεύτερο στραβοπάτημα στη φετινή Bundesliga, γνωρίζοντας την ήττα 1-0 από τη Βόλφσμπουργκ, ενώ η Ουνιόν επικράτησε 2-1 εντός έδρας της Γκλαντμπαχ για τη 3η αγωνιστική του γερμανικού πρωταθλήματος.

Η Λειψία στραβοπάτησε, γνωρίζοντας νέα ήττα στην Bundesliga με 1-0 από τη Βόλφσμπουργκ για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος, ενώ αντίθετα η Ουνιόν επικράτησε με 2-1 της Γκλάντμπαχ.

Ο Ζερόμ Ρουσιγιόν είναι εκείνος που χάρισε τη νίκη με το γκολ του στο 52' στη Βόλφσμπουργκ, η οποία πανηγύρισε την τρίτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα σε ισάριθμα παιχνίδια.

Από την άλλη, η Ουνιόν άνοικε το σκορ στο 22' με κεφαλιά του Γκισελμάν, για να έρθει ο Αβογίνι στο 41' και να διπλασιάσει τα τέρματα για τους γηπεδούχους, Η Γκλάντμπαχ μείωσε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Χόφμαν, αλλά δεν υπήρχε χρόνος για να διεκδικήσει κάτι περισσότερο από το ματς.