ΜΟΥΝΤΙΑΛ

AP PHOTO/PETR DAVID JOSEK

Με αυτογκόλ του Ογκενεκάρο Ετέμπο άνοιξε το σκορ η Κροατία στην αναμέτρηση με τη Νιγηρία για τον 4ο όμιλο (video).

Με ένα αρκετά τυχερό γκολ προηγήθηκε η Κροατία της Νιγηρίας στο 32ο λεπτό του αγώνα για τον 4ο όμιλο του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2018.

Μετά από κόρνερ του Λούκα Μόντριτς από δεξιά, ο Άντε Ρέμπιτς έπιασε μια πρώτη κεφαλιά, ο Μάριο Μάντζουκιτς προσπάθησε να κάνει κεφαλιά - "ψαράκι" αλλά η μπάλα είχε κατεύθυνση άουτ, προτού προσκρούσει στα πόδια του Ογκενεκάρο Ετέμπο και καταλήξει στη γωνία της εστίας των "σούπερ αετών".

Στο 70ό λεπτό, ο Γουίλιαμ Τροστ Εκόνγκ αγκάλιασε στην περιοχή τον Μάντζουκιτς και υπέπεσε σε πέναλτι. Ο Μόντριτς ανέλαβε την εκτέλεση και έκανε το 2-0.

Photo credits: AP Photo/Petr David Josek

Το Μουντιάλ έφτασε, το Σερί επέστρεψε και μοιράζει 1.000.000€ μετρητά εντελώς δωρεάν*. Κατέβασε το νέο app του Stoiximan.gr, Seri, και απόλαυσε το Μουντιάλ Σερί! (*ισχύουν όροι & προϋποθέσεις)