NATIONS LEAGUE

Βέλγιο - Γαλλία: Ο Καράσκο νίκησε με συρτό σουτ τον Λιορίς για το 1-0 των κόκκινων διαβόλων

PRINT SCREEN GLOMEX/OPEN TV

Το Βέλγιο άνοιξε το σκορ στο 37ο λεπτό του ημιτελικού του Nations League κόντρα στην Γαλλία με δράστη τον Καράσκο, που έστειλε τη μπάλα με δεξί συρτό σουτ στη δεξιά γωνία της εστίας του Λιορίς.

Ο ημιτελικός του Nations League μεταξύ του Βελγίου και της Γαλλίας ήταν απόλυτα ισορροπημένος στα πρώτα 35 λεπτά, όμως κάπου εκεί ανέλαβε δράση ο Καράσκο, που "χτύπησε" με ωραία ατομική έμπνευση και έκανε το 1-0 για την ομάδα του Ρομπέρτο Μαρτίνεθ.

Αυτό έγινε στο 37ο λεπτό, με τον εξτρέμ της Ατλέτικο Μαδρίτης να παίρνει τη μπάλα από τα αριστερά της μεγάλης περιοχής και να τη φέρνει στο δεξί του πόδι, για να περάσει αυτή κάτω από τα πόδια των Παβάρ και Βαράν και να καταλήξει στη δεξιά γωνία της εστίας του Λιορίς, που έμεινε εμβρόνητος να παρακολουθεί την πορεία της μπάλας.